З понеділка 13 вересня школи Коростеня «ризикують» перейти на дистанційне навчання

загрузка...

Із-за низької вакцинації вчителів шкіл Коростенської громади учні вже з наступного понеділка ризикують продовжити своє навчання в режимі онлайн.

Про таку ймовірність повідомив очільник Житомирської обладміністрації Віталій Бунечко на своїй сторінці у Фейсбук після проведення екстреної наради за участі представників територіальних громад та центрів ПМСД, на території яких спостерігається низька кількість вакцинацій серед жителів та особливо, серед працівників освітньої сфери.

Зокрема, у нас викликає занепокоєння ситуація у громадах:

  • Житомирського району: Вільшанська, Березівська, Корнинська, Курненська, Новогуйвинська, Попільнянська, Любарська, Хорошівська, Черняхівська, Високівська, Новоборівська;
  • Бердичівського району: Бердичівська, Краснопільська, Вчорайшенська, Ружинська, Семенівська, Андрушівська;
  • Новоград-Волинського району: Баранівська, Брониківська, Довбиська, Новоград-Волинська, Чижівська, Ярунська, Піщівська, Стриївська, Барашівська;
  • Коростенського району: Коростенська, Гладковицька, Народицька, Ушомирська, Олевська.

Це означає, що у вищезазначених громадах, навчальні заклади можуть не розпочати свою роботу в офлайн режимі у понеділок, 13 вересня. Загальний показник вакцинованих щонайменше однією дозою освітян в області становить понад 65 відсотків.

Потрібно розуміти, що відсутність вакцинації зараз створює передумови для прискореного посилення карантинних заходів, навіть до введення локдауну. Тому, хочу ще раз звернутися до жителів та керівників громад. Зараз на центрах вакцинації доступні різні типи вакцин, звертайтеся та отримуйте щеплення.

Контактуючи з великою кількістю людей щодня, освітяни мають підвищений ризик заразитися COVID-19, а також стати розповсюдниками вірусу. Саме тому всім закладам освіти потрібно організувати щеплення охочих працівників, запросивши мобільну бригаду з імунізації. Окрім того, освітяни можуть вакцинуватися у найближчому пункті чи центрі масової вакцинації.

Вакцинація працівників закладів освіти – це здоров’я й безпека вчителів та учнів. Сьогодні найкраща школа – це відкрита і безпечна школа, де діти мають можливість живого спілкування з вчителями та однолітками.

Довідково. Найближчим часом на рівні країни буде прийняте рішення щодо переходу до «жовтої» зони. Це передбачає посилення карантинних обмежень, але зараз у нас ще є можливість пом’якшити деякі з них та наблизити наше життя до звичного формату.

Вакцинація була та залишається головним запобіжником для швидкого поширення захворюваності на COVID-19 та стрімкого збільшення навантаження на нашу медичну систему. Особливо, коли йдеться про важкі випадки протікання хвороби.

Введення «жовтої» зони передбачає посилення деяких обмежень. Зокрема, за словами Міністра охорони здоров’я України, в жовтій зоні будуть переведені на офлайн навчання школи, де частка вакцинованих працівників нижче за 80%. Зараз ще є можливість забезпечити нашим дітям навчання у звичному форматі. До кінця тижня вчителі та працівники шкіл мають можливість отримати щеплення та запобігти переходу до дистанційного навчання.

One comment

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.