Пояснення МОЗ чи можна людям з хронічними хворобами вакцинуватися проти коронавірусу

загрузка...

Вакцинація людей з хронічними хворобами може врятувати життя та полегшити перебіг COVID-19, попереджають у Міністерстві охорони здоров’я. Тому тим, хто має гіпертонію, діабет, астму, онко- або аутоімунне захворювання, ВІЛ, гепатит чи іншу хронічну хворобу, МОЗ рекомендує вакцинуватися проти COVID-19.

«Вакцина може захистити вас від зараження або суттєво полегшити перебіг хвороби, а також повернути вам легкість спілкування з людьми, без страху захворіти», – додають у МОЗ.

Водночас у міністерстві радять перед вакцинацією проконсультуватися з лікарем, а перед самим щепленням повідомити медичного працівника, який робить укол, про ваші хронічні захворювання.

«Якщо ви приймаєте препарати, що впливають на імунну систему, або боїтеся, що стан вашого здоров’я може бути протипоказанням до вакцинації, порадьтеся зі своїм лікарем», – рекомендують у МОЗ.

Основні протипоказання до всіх вакцин проти COVID-19: — тяжка алергія на один з компонентів вакцини, — температура тіла вище 38,5 °C, — вагітність (вакцинація може бути проведена для медичних працівниць).

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.