В Україні почали щеплення дітей вакциною проти COVID-19

загрузка...

В Україні вперше використали вакцину проти коронавірусу на дітях. Такий досвід вже отримала Чернівецька область. Так, у Чернівецькій області першу дозу вакцини ввели чотирьом дітям у віці від 13 років.

Їх вакцинували препаратом Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech. Першу вакцину отримала дитина з Чернівців для перетину кордону на навчання. Інших дітей вакцинували у Глибоцькому центрі медико-санітарної допомоги.

Окрім цього, у міській дитячій поліклініці відкрили пункт вакцинації для дітей. Але поки що там нікого не імунізували, оскільки у закладі очікують на постачання препаратів. Про це повідомив головний лікар дитячої поліклініки Іван Хорошенюк.

Пізніше в Чернівецькій ОДА повідомили в Facebook, що вакцинували від COVID-19 п’ятьох дітей. Двоє отримали щеплення в Чернівцях, двоє — у Глибокій та одна дитина — в Герці. Імунізованим від 13 до 16 років. Повідомляється, що серед причин, чому батьки вирішили зробити процедуру — виїзд дитини за кордон на навчання, а також наявність хронічних захворювань, які можуть ускладнити перебіг коронавірусу.

Нагадаємо, що у червні 2021 року ВООЗ дозволила вакцинувати дітей проти коронавірусу та видала відповідні рекомендації. В Україні дозволили вакцинувати від COVID-19 дітей віком від 12 років. Робитимуть це препаратом Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Інтервал між першою та другою дозами складає 21-28 днів. МОЗ рекомендує щепити дітей в окремих випадках: для перетину кордону на змагання, навчання або до родичів. Також, якщо дитина має високі ризики важкого перебігу чи ускладнень внаслідок COVID-19 через супутні хвороби. Або якщо приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу вакцини.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.