19 серпня — Преображення Господнє: Звичаї, традиції, заборони Яблучного Спаса

загрузка...
День Яблучного Спаса 19 серпня вважається офіційним закінченням літа і приходом осені — після нього ночі стають холодними, і настає пора збору врожаю.
19 серпня відзначається Преображення Господнє або Яблучний Спас. Фото: ЖЖ.

19 серпня православні відзначають Другий Спас. Також в цей день за церковним календарем православні християни відзначають велике свято — Преображення Господнє, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Відомо, що день Яблучного Спаса 19 серпня вважається офіційним закінченням літа і приходом осені — після нього ночі стають холодними, і настає пора збору врожаю.

Як і будь-яке церковне свято Яблучний Спас має свої звичаї і традиції. Однак, є і заборони.

Що не можна робити на Яблучний спас:

Їсти яблука до Яблучного Спаса, особливо ця заборона стосувалася жінок — не можна. Зв’язано з цим сумне повір’я — якщо в родині померла дитина, а його мати їла яблука до Яблучного Спаса, вона не отримає гостинець на тому світі.

Також на Другий Спас заборонено виконувати будь-які роботи, крім приготування їжі і збору врожаю: не можна шити, в’язати, займатися прибиранням і будівельними роботами: «Хто на Спаса шиє — до кінця днів сльози лиє».

Також не варто забувати, що йде Успенський піст. Не можна розважатися, їсти м’ясо, яйця, жирну їжу, і все, що викликає залежність. До таких продуктів церква відносить каву, чай, алкоголь і т.д.

Успенський піст починається в день святкування Маковія, Медовий Спас 2016 відзначали 14 серпня, і закінчується він на Успіння Божої Матері 27 серпня.

А ще в цей день не можна вбивати комах — вважається, якщо муха сіла на руку двічі — весь рік вам буде супроводжувати удача. При цьому важливо комаху не проганяти, а дочекатися, поки вона сама полетить.

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.