Активісти громадського сектору визнали державний проект найефективнішою ініціативою допомоги ветеранам АТО

20 березня на прес-конференції з нагоди року діяльності організатори єдиної бази перевірених центрів допомоги учасникам АТО «Без броні» назвали найкращу ініціативу допомоги воїнам-атовцям. Нею виявився Коростенський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги. В ході заходу також відбулася церемонія нагородження переможця у проекті «Шлях до себе» Андрія Соломіна – ветерана 51 ОМБР, історія адаптації якого отримала найбільший позитивний відгук громадськості та стала прикладом для інших ветеранів.

«Ми перевірили 881 організацію в усіх регіонах України, окрім Криму. Основними критеріями перевірки стали: планування діяльності, оцінка ефективності, наявність позитивного фідбеку, запит на послуги та його зростання, представленість в інфопросторі та доступність, співпраця з колегами (перенаправлення). За цими показниками ініціативи оцінювали за 100-бальною шкалою. До проміжку від 90 до 99 балів увійшли 45 організацій, 33 з яких спеціалізуються на наданні юридичної допомоги, три – психологічної, одна зосереджена на фізичній реабілітації, а вісім – організації широкого профілю, які суміщають декілька галузей допомоги», – розповіла координаторка проекту «Без броні», голова ГО «Studena» Анастасія Мельниченко.

Ефективність діяльності організацій визначили шляхом анкетування клієнтів, перевірки звітності та внутрішнього моніторингу роботи фахівців. Також оцінили зміни кількісних і якісних показників роботи та внесені відповідні корективи до діяльності. Найкращою ініціативою з результатом у 99 балів виявився державний Коростенський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги, створений за кошти міжнародного фонду «Відродження».

«За 2016 рік наш центр допоміг 415 особам. В цьому році ми очікуємо значне збільшення звернень через зміни у законодавстві та розширення сфери надання безоплатної допомоги воїнам-атовцям. Ми спеціалізуємося, перш за все, на вторинній правовій допомозі, тобто надаємо послуги адвокатів, оформлюємо процесуальні документи тощо. Найчастіше до нас звертаються щодо отримання виплат до 5 травня, статусу учасника бойових дій, інваліда війни та спорів щодо ненадання земельної ділянки», – прокоментувала фахівець з інтеграції Коростенського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Оксана Сергієнко.

Також під час прес-заходу відбулася церемонія нагородження переможця у проекті «Шлях до себе», ветерана 51 та 14 ОМБР Андрія Соломіна, який в ході реабілітації після АТО почав малювати і став художником. Нині його картини та ікони експоновані в музеях України та Італії.

«Після повернення з АТО я не міг нормально спати. Намагався поринути у спорт, але справжній спокій принесла арт-терапія проекту «Зігрій душу». Тоді я вперше взяв у руки пензля, а вже за 3 місяці опинився на 4-му міжнародному художньому пленері «Виноградна лоза» в місті Обзор в Болгарії. Наразі дві моїх картини викупила держава, вони експоновані в Музеї волинської ікони поруч з Холмською Чудотворною іконою Богородиці. Ще одну картину, кошти з якої пішли на

реабілітацію інших ветеранів-атовців, придбала греко-католицька громада міста Реджо-нель-Емілія в Італії. Зараз я працюю з проектом «Парадокси війни» і зображую дві сторони бойових дій, дві сторони людського сприйняття», – поділився Андрій Соломін.

Психолог проекту «Без броні» Тетяна Руденко розповіла, що близько третини атовців після демобілізації починають нове життя у невластивих собі галузях. Саме показати нові можливості – задача проекту «Шлях до себе».

Ознайомитись з усіма історіями успіху ветеранів АТО та діючими перевіреними ініціативами допомоги їм ви можете на сайті проекту «Без броні».

Додаткова інформація:

Проект «Без броні» ініційовано ГО «STUDENA», в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI), за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

ГО «Studena» – неприбуткова громадська організація, що займається втіленням проектів психосоціальної підтримки ветеранів АТО. Організація також працює задля зниження агресивності і нетерпимості у суспільстві, просування ідеї рівності прав та можливостей людей, незалежно від їх статі, раси, віросповідання.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.