День Державного прапора України відзначили в Коростенському районі

загрузка...

Державний прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, що уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. 23 серпня Україна відзначає День Державного прапора. Свято встановлено згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року для вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України. В 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій країні.

І саме тому, сьогодні, в Коростенській районній державній адміністрації відбувся урочистий захід, в якому взяли участь голова Коростенської районної державної адміністрації Сергій Дмитрук, заступник голови районної державної адміністрації Наталія Тертична, заступник голови Коростенської районної ради Володимир Корнійчук, керівник апарату районної державної адміністрації Катерина Лупенко, керівники та працівники структурних підрозділів районної адміністрації, районної ради, окремих структурних підрозділів, військовослужбовці Коростенського гарнізону, учасники АТО, запрошені гості, жителі району.

«Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес. Тихі плеса річок, сині очі озер і ставків. Це безмежні степи і ліси, зелені долини і луки, карпатські верховини і донецькі простори, Полісся і Крим, біленькі полтавські хати і велич міських краєвидів – все це наша Україна», – такими словами розпочала свято директор районного будинку Інна Маковська.

І справді нам є чим пишатись. Наша Батьківщина мала славні періоди історії, справді легендарних героїв, мужньо пережила найважчі випробування і не скорилася. Одним із символів нашої волі є прапор нашої країни. Він символізує суверенітет України, а жовтий і синій кольори завжди були і є символічними для нашої держави. Вони надихають на любов до природи, яку український народ бачив у блакитному небі, золотистому степу, синьому морі, в річках з жовтими очеретами. Символами України є: чисте небо – символ миру, пшеничне поле – символ достатку.

Право урочистого підняття державного прапору України в цей урочистий день було надано військовослужбовцям Коростенського гарнізону.

Фото Коростенська районна державна адміністрація.

Історія нашого прапору дивовижна. Про це розповів у своєму вітальному слові голова Коростенської районної державної адміністрації. Сергій Дмитрук.

Він звернув увагу присутніх на те, що: «Національний (державний) прапор у його сучасному розумінні, можна вважати, з’явився на етапі існування козацької держави. 23 серпня 1991 року групою народних депутатів синьо-жовтий український прапор внесено у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту». Сергій Дмитрук відзначив, що боротьба за волю нашого народу і досі не припиняється. Вона продовжується на сході нашої країни і ми в цей святковий день повинні пам’ятати кожного, хто віддав життя за рідну Батьківщину під жовто-блакитним стягом нескорених. Керівник району побажав всім миру, щастя, достатку і завершив свій виступ вже знаковою для кожного українця фразою: «Слава Україні!»

З вітальними словами в цей день також звернулись заступник голови Коростенської районної ради Володимир Корнійчук та військовослужбовець Коростенського військового комісаріату, учасник АТО, кавалер Ордену Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, капітан Олексій Абдурахманов. Вони побажали всім присутнім в першу чергу миру, міцного духу та закликали схилити низько голови за тих, хто не повернувся до рідного дому, хлопців, що стали «Небесною Сотнею», за тих, що полягли у зоні АТО, за тих, хто не побачить більше синього неба та золотавих степів, кого рідна мати і батько більше не зможуть побачити, тих кого не обнімуть донька чи син, не поцілує дружина, кохана дівчина, не приголубить мати.

Далі для вручення відзнаки начальника генерального штабу учаснику АТО, сержанту Сергію Ущапівському було запрошено військового комісара Коростенського військового комісаріату, підполковника Вадима Філоненка.

Справжньою окрасою заходу стали виступи головного спеціаліста районного відділу культури Любові Колесник та учнів Михайлівської ЗОШ (директор Сергій Макарчук).

Юні дівчата під керівництвом педагога-організатора Тетяни Музиченко зі стягами в руках виконали танець під пісню Кузьми Скрябіна у виконанні Олександра Пономарьова «Сам собі країна».

Загалом свято вдалось на славу. Всі присутні відзначили, що захід, який було проведено за ініціативи районної влади силами районного відділу культури, надовго залишиться в серцях кожного. Адже віддаючи шану державному прапору України, ми вкотре підтверджуємо своє прагнення до свободи, незалежності, гідного життя у єдиній сім’ї європейських народів.

Наталія Колєнова,

старший інспектор відділу інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апрату Коростенської РДА.

One comment

  1. …надо всех провести через ритуал — чтобы все депутаты поцеловали флаг Украины!
    — сразу будет видно кто любит, а кто враг… риги особенно!!!

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.