Людям потрібна правда про Чорнобильську трагедію

загрузка...

А серце спить, і серце відповіді хоче

За всіх, хто жив, живе і буде жить…

Допоки нам дивитиметься в очі

Зловісний стронцій атомних страхіть.

Похмуре літочислення народного горя, завданого людству Чорнобильською катастрофою, вже відраховує четверте десятиліття. Ще у декількох прийдешніх поколінь не вщухатиме біль від її наслідків.

Людям потрібна правда як про Чорнобильську трагедію, яка відбулася 26 квітня 1986 року, її страхітливі наслідки , так і про героїзм ліквідаторів того стихійного лиха. На жаль, про їх подвиг нині згадують все рідше. Але саме вони, ризикуючи життям і здоров’ям, врятували, без перебільшення, життя на Землі.

В кінці 2016 року Житомирським обласним відділенням пошуково- видавничого агентства «Книга пам’яті України» було видано книгу «Книга пам’яті України. Чорнобильська трагедія. Житомирська область». Це видання є частиною історико-меморіального серіалу «Книга пам’яті України».

В книзі подані списки, в яких поіменно названі учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, що живуть на території області, а також ті, хто пішов з життя упродовж 30 років після цієї трагедії. Крім імен у книзі опубліковані і короткі біографічні дані ліквідаторів.

Є в цьому виданні розділ, в якому вміщені імена ліквідаторів Коростенщини. До збору даних про них долучилися і наші бібліотечні працівники району та районної бібліотеки. А автором вступної статті до розділу є начальник відділу культури Коростенської РДА Лариса Бондар.

Головна мета книги — вшанувати подвиг ліквідаторів ЧАЄС, які свідомо пішли на смертельну боротьбу з невидимим ворогом — радіацією. Адже час спливає, залишається тільки пам’ять. І сьогодні наш золотий обов’язок спомином гідно відзначити наших рятівників, зрозуміти й оцінити значення подвигу ліквідаторів, не залишати їх поза увагою, а пам’ять про них залишити прийдешнім поколінням. Також належить вклонитися до землі перед тими, хто ціною власного життя дав можливість жити нам. Багато ліквідаторів Коростенщини ще поруч з нами і їм потрібна звичайна людська повага.

А ті, хто хоче дізнатися більш детально про ліквідаторів ЧАЕС Житомирщини та зокрема Коростенщини, можуть звернутися до нашої книгозбірні.

Лідія Власенко,

провідний методист Коростенської районної

бібліотеки ім. М. Сингаївського

http://korosten-rda.gov.ua

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.