Національно-патріотичне виховання як пріоритетний напрям виховання студентів медичного коледжу

загрузка...

В Новоград-Волинському медичному коледжі планомірно організована навчально-виховна діяльність, яка спрямована на зміцнення морального, духовного і фізичного здоров’я та соціальне дозвілля, що сприяє формуванню у студентів загальнолюдських цінностей, становленню чіткої громадянської позиції, принципів соціальної орієнтації та поведінки.

Новоград-Волинський медичний коледж – престижний освітній центр м.Новограда-Волинського, міцна система підготовки молодших медичних спеціалістів – фельдшерів та медсестер. Заклад має свій неповторний, привабливий імідж, де вчать професійної майстерності, чуйності, милосердя, доброзичливості. Тут все стверджує престиж духовних цінностей, який є суттю і окрасою професії медика.

Отображается файл "unnamed.jpg"

Нещодавно медичний коледж відсвяткував відразу два ювілеї: 80-річчя від дня заснування в місті школи медичних сестер та 25-річчя медичного коледжу. За роки існування навчальний заклад упевнено пройшов шлях становлення, розвитку та здобув популярність далеко за межами Житомирської області.

Національно-патріотична робота у коледжі здійснюється за активної участі студентської ради коледжу, що як орган студентського самоврядування ініціює та проводить заходи національно-патріотичного виховання. Важливе значення має також залучення студентів до активного суспiльного життя, виконання ними громадських доручень, особиста iнiцiатива i участь у пiдготовцi та проведеннi культурно-масових i громадсько-полiтичних заходiв на рівні коледжу та міста.

Відповідно до нормативних вимог у коледжі ведеться плануюча та обліково-реєстраційна документація. Представлені: комплексний план виховної роботи, де окремим пунктом визначено національно-патріотичне виховання; Концепція національно-патріотичного виховання студентської молоді; плани проведення годин корпоративної культури; тематика виховних годин; методичні розробки виховних заходів патріотичного спрямування тощо.

Отображается файл "DSC_0016.JPG"

Варто відзначити, що однією із основних форм позанавчальної діяльності та виховання студентів є групова робота, яка дозволяє здійснювати виховний вплив на студентів через колектив. У коледжі діють гуртки за інтересами, в яких студенти можуть розвивати свої творчі здібності та вподобання. Існують поетичний гурток «Дивослово», радіоклуб «Мій голос», вокальний ансамбль «Аква-віта», хореографічний гурток «Mix-dance», театральна студія «Medicom», гендерний відеоклуб «Інсайт».

Отображается файл "3060.jpg"

У процесі практичної реалізації концепції національно-патріотичного виховання студенти під керівництвом викладачів займаються вивченням українських традицій, звичаїв, побуту, обрядів, досліджують походження свого роду, глибше вивчають історію навчального закладу, рідного міста, детально знайомляться з життєвим шляхом учасників національно-визвольних змагань.

Окрім того, у систему виховної роботи закладу впроваджені різноманітні форми і методи громадянського та патріотичного виховання студентської молоді. Багатий арсенал різноманітних форм і методів роботи використовує й бібліотека коледжу. Так, у читальному залі бібліотеки постійно розгортаються експозиції та книжково-ілюстративні виставки.

Зокрема було випущено і презентовано книгу «Видатні особистості медичної галузі Звягельщини» за матеріалами науково-пошукової роботи студентів та викладачів, головний редактор директор медичного коледжу Олена Солодовник (2 розділи книги присвячені випускникам та викладачам коледжу, медикам — воїнам АТО).

Отображается файл "DSC_0056.JPG"

До Всеукраїнського дня вишиванки коледжем було встановлено Національний рекорд України «Вінок зі стрічками, створений найбільшою кількістю людей», патріотичний флеш-моб у вишиванках. Наші студенти приймали активну участь у регіональному молодіжному фестивалі патріотичної пісні «З Україною в серці!» (2016 рік), а також у благодійній акції «Подаруй вишиванку дітям сходу».

Отображается файл "1445236657_88.jpg"

Реалії сьогодення визначили пріоритетні напрями роботи з військово-патріотичного виховання студентів. Актуальними стали зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України та волонтерами, відвідання військовослужбовців, які отримали поранення та проходять реабілітацію військовому госпіталі.

Студенти-волонтери неодноразово проводили благодійні акції на підтримку воїнів АТО (закуплено і передано необхідні для медиків теплі речі, взуття, продукти харчування, медичне обладнання, подарували планшет з GPS навігатором, в якому розмістили топографічні карти України, відеоматеріали з невідкладної медичної допомоги та лікарські довідники). Організовано роботу волонтерських бригад студентів випускного курсу медичного коледжу в Житомирському військовому шпиталі.

Велика увага волонтерського сектору студради приділяється участі у благодійних акціях.. У коледжі розглядають волонтерську діяльність як одну із форм соціалізації студентської молоді. Такі акції сприяють залученню студентів до загальнолюдських цінностей, становленню та розвитку їх як особистостей, виховують милосердя та почуття відповідальності.

Отображается файл "IMG_20141009_134552.jpg"

Багато гарних справ на рахунку волонтерів-медиків центру «Милосердя». Протягом року зібрано понад 25 тисяч гривень на допомогу військовим, закуплено і передано необхідні для медиків теплі речі, взуття, продукти харчування, медичне обладнання. Протягом 2-х місяців бригада волонтерів допомагала медичному персоналу в Житомирському військовому шпиталі. Волонтерами коледжу організовано та проведено ряд благодійних акцій та патріотичних заходів. Нещодавно з ініціативи студентського парламенту було проведено загальноміський благодійний конкурс краси «Я – українка! І я цим – горджусь!», головним меседжем якого стала краса задля благодійності. Понад 12 тисяч гривень вдалося зібрати на операцію у Німеччині для тяжкопораненого випускника коледжу, медика АТО Дмитра Блохіна.

Наші волонтери неодноразово проводили благодійні акції на підтримку воїнів АТО (закуплено і передано необхідні для медиків теплі речі, взуття, продукти харчування, медичне обладнання, подарували планшет з GPS навігатором, в якому розмістили топографічні карти України, відеоматеріали з невідкладної медичної допомоги та лікарські довідники).

Ми раді запросити творчу, патріотично налаштовану небайдужу молодь міста долучитися до культурно-мистецької благодійної акції «Звягель – місто героїв» створення патріотичного муралу для військової частини по вулиці Леваневського (мистецька студія «MedigraF»).

Студенти беруть активну участь у загальноміських заходах, які сприяють вихованню у молоді високої патріотичної свідомості, почуття любові до рідного краю, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів. Студентська рада коледжу долучається до урочистостей з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України, Дня міста, Дня Перемоги, Дня Конституції, студенти були активними учасниками молодіжних флешмобів.

Проведено цілий ряд заходів патріотичного спрямування:

  • Вечір пам’яті «Не зорі падають із неба. Зірки ідуть на небеса…», присвячений героям «Небесної сотні».
  • Вечір пам’яті «Вони загинули за волю», присвячена 75-річчю проголошення Прикарпатської України.
  • Виховний захід «Лицарі Козацької доби».
  • Виховний захід «Соняхи світла на полях української журби», присвячена загиблому земляку Олександру Марчуку (мама працює у медичному коледжі).
  • Виховний захід «Героїв варто пам’ятати» до Дня Героя.
  • Зустріч із волонтером Корпусу Миру Кендрою Воол.
  • Регіональна військово-патріотична гра «Я — патріот України!» з нагоди Дня захисника Вітчизни.
  • Зустрічі студентів з випускниками, медиками АТО – Брацюком Олегом, Ковтунівським Богданом, Блохіним Дмитром.

Дехто нарікає на відсутність моральних цінностей в сучасної молоді, відсутність культури, байдужість, іноді жорстокість, невихованість, використання нецензурної лексики, неповага до державної мови, історичного минулого нашого народу, зацікавленість лише особистими інтересами тощо.

Але ми переконані, що наша молодь – інша, вона обрала високі моральні орієнтири. Наш медичний коледж-це територія Краси й Добра, де вчать професійної майстерності, чуйності, милосердя, доброзичливості, бо обрали ми найгуманнішу в світі професію, яка вимагає щоденного прояву найважливіших компонентів людської моралі.

Можливо, ми сьогодні не в змозі допомогти всім, можливо, але ми можемо подарувати свою увагу і тепло комусь із них, пам’ятаючи, що маленькі вчинки творять великі справи.

Аналізучи представлені матеріали, стає зрозумілим, що патріотичне виховання в коледжі наскрізно пронизує весь навчально-виховний процес і цьому напрямку роботи приділяється належна увага викладачами і усіма працівниками коледжу. Наш коледж – це велика студентсько-викладацька родина, яка об’єднала малі сім’ї – студентські групи. Кожен із студентів відкриває своє серце і душу навстіж, поспішає робити добро, стає добрішим.

Інформація про проведені заходи національно-патріотичного спрямування розміщується на офіційному сайті коледжу. Детально дізнатися про діяльність Новоград-Волинського медичного коледжу ви можете на сайті http://nvmk.org.ua/.

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.