Навчально-виховний процес очима батьків студентів Новоград-Волинського медичного коледжу

загрузка...

12 квітня викладачі та студенти Новоград-Волинського медичного коледжу вкотре гостинно відкрили двері батькам аби поговорити на тему: «Діти в мережі Інтернет». 

Всім відомо, що нині в Україні, як і в усьому світі Інтернет займає чи не головне місце у спілкуванні людей. Але не тільки спілкування в соціальних мережах приваблює молодь під час користування всесвітньою павутиною.

Зрозуміти проблему, побачити шляхи її вирішення, батькам допомагають висококваліфіковані викладачі навчального закладу – практичний психолог Світлана Миколаївна Павлюк та соціальний педагог Тетяна Анатоліївна Браткевич. Не залишилась осторонь розмови і заступник директора з гуманітарної освіти та виховання коледжу Ніна Олександрівна Мороз.

Відомо, що учні середніх і старших класів присвячують багато вільного часу завантаженню музики з Інтернету, фотографій, іграм та спілкуванню з друзями в соціальних мережах (ВКонтакті, Facebook, Twitter і т.д.). З роками число підлітків, які проводять за комп’ютером не менше трьох годин кожен день, неймовірно збільшилася. Так, за проведеними дослідженнями стало відомо, що один з чотирьох підлітків (24,3%), принаймні, три години на день проводить за комп’ютером, при цьому у вихідні дні цей відсоток практично подвоюється і досягає 41%.

«Купуючи гаджети для своїх дітей, оплачуючи для них Інтернет, ми, як батьки, в першу чергу сподіваємось на те, що він допоможе дитині в навчанні. Але дивлячись на статистичні дані, розумієш, що, на жаль, лише 9% дітей використовують його для пошуку інформації та для підготовки до занять. Погодьтесь, цифра неймовірно мала по відношенню до втраченого дітьми часу за комп’ютерними іграми, спілкуванню з друзями, завантаженню музики з Інтернету, завантаженню фотографій і т.д., – зауважила присутнім в ході спілкування куратор групи Л37/I Світлана Павлюк. – Найстрашніше те, що один із шести п’ятнадцятирічних підлітків виявляє ознаки залежності від користування Інтернетом. 5,5% підлітків, особливо хлопчики, виявляють симптоми залежності від комп’ютерних ігор. 80% підлітків у віці 15-17 років зізнаються, що не раз спостерігали в Інтернеті сцени сексуального насильства. 90% дітей у віці 8-16 років дивилися порнографічні фільми, роблячи шкільні домашні завдання. Крім дослідження сайтів порнографічного змісту, діти часто вчаться азартних ігор, схиляються до прийому наркотиків, беруть участь у травмонебезпечних іграх і навіть доходять до самогубства. Мережеві ігри, що буяють насильством та розвивають ненависть, садизм і прагнення до смерті, також представляють величезну небезпеку».

«Нині в мережі діють так звані «групи смерті». Найвідоміші з них це групи у ВК «Сині кити», «Тихий дом», «Разбуди меня в 4.20″ і т. д., – продовжила тему Тетяна Браткевич. – В даних групах дітей цілеспрямовано доводять до суїциду. Потрапити «в гру» дуже просто. До того, як це стало популярним у ЗМІ, дітей вербували в різних групах соціальної мережі «ВКонтакті». З дітьми просто починали листування, переконували їх у власній унікальності та самотності, потім пропонували зіграти в гру, приз у якій – смерть, а правила гри диктуються зовсім незнайомими людьми».

Під час спілкування батьків з психологами піднімались питання щодо обізнаності дорослих скільки часу і нащо витрачає їх дитина, перебуваючи за комп’ютером. Було проведено цікавий тест «Які ви батьки?», обговорено методи виховання в різних родинах, методи батьківського контролю. Кожен з присутніх міг висловитись по темі та отримати слушні поради від педагогів.

Навчально-виховний процес очима батьків

Хочеться зазначити, що робота по даній темі активно ведеться і зі студентами. Під час реалізації програми «Безпека молоді в Інтернеті. Цифрова гігієна та громадянські права онлайн» в коледжі передбачено проведення ряд заходів: презентація студентського порадника «Як робити безпечні, розумні та відповідальні кроки в онлайн житті»; діагностичний тренінг наявних ризиків та загроз у студентському середовищі; корекційно-розвивальний тренінг «Асертивна поведінка в Інтернет-мережі»; відкритий захід «Суд над Інтернетом»; круглий стіл «Батьки студента – відповідальна поведінка чи байдужість?»; психолого-педагогічний семінар «Медіаосвіта та медіаграмотність сучасного педагога»; конкурс серед студентів на краще представлення проекту «Інтернет для мене – це…». Слідкувати за реалізацією програми можна на офіційній сторінці НВМК https://nvmk.org.ua

Загалом зустріч була дуже продуктивна. Під час діалогу батьки могли задати всі актуальні для них питання. Уважно вислухавши кожного, відверто та з розумінням на них відповіла Ніна Олександрівна Мороз. Вона звернула увагу присутніх на те, що викладацький колектив постійно тримає руку на пульсі навчання та проживання дітей, намагається створити найсприятливіші для цього умови і чекає підтримки від батьків. Адже для гармонійного виховання, співіснування у життєвому просторі трикутник із батьків, дітей та викладачів має бути рівностороннім і всі в ньому мають рівне значення.

Навчально-виховний процес очима батьків

  У свою чергу хочеться подякувати керівництву навчального закладу, педагогам та кураторам груп за постійну увагу до наших дітей, їх настанови та неоціненний вклад в їхнє майбутнє. Адже знання – це скарб, який людина пронесе з собою через все життя та передасть наступним поколінням людства.
Н. Колєнова, мама студентки групи Л37/I

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.