Сергій Дмитрук: актуальні питання агропромислового комплексу Коростенського району

Рік досягнув свого екватора, польові роботи в самому розпалі та не за горами жнива.  Чим нині живуть працівники агропромисловості та з якими труднощами зустрілися аграрії на порозі літньо-осінніх робіт? Про це наша розмова з головою райдержадміністрації Сергієм Васильовичем Дмитруком.

  1. Які насьогодні пріоритетні завдання галузі агропромисловості?

На сьогодні триває пора активної заготівлі кормів для худоби та підготовка господарств до виходу в поле для збирання врожаю 2017 року. В цьому році хліборобам Коростенщини необхідно зібрати урожай зернових культур на площі 12535 га.

  1. Поговоримо детальніше про галузь рослинництва. Яка ситуація в районі насьогодні?

Загалом, ситуація в районі покращується. З кожним роком посівні площі збільшуються, а це значить, що інвестори , які прийшли в район, ефективно використовують орендовані землі за цільовим призначенням. Також збільшується асортимент вирощуваних в нашому районі сільськогосподарських культур. Велика увага надається так званим нішевим культурам, тобто таким, вирощування яких є найбільш економічно доцільними в нашій агро-кліматичній зоні. Зокрема це: льон-кудряш, сорго, гречка, горох. В останні три роки в нашому районі збільшилися площі під посіви технічних культур, зокрема сої, соняшника.

  1. Яка ситуація в галузі тваринництва

Нажаль,  поголів’я ВРХ в районі зменшується, господарства утримують худобу лише для виробництва молока. Інша ситуація з галуззю свинарства в районі,  наприклад, у порівнянні до минулого роки кількість поголів’я збільшилося  в 3рази. Левовою часткою такого показника є відкриття та стрімкий розвиток в нашому районі свинокомплексу «ДФУ Агро», яке займається виключно відгодівлею  свиней. Виробнича діяльність свинокомплексу посприяла наростити обсяги виробництва і реалізації м’яса в районі та призупинити негативну тенденцію скорочення виробництва тваринницької продукції.

4.Одним з найважливіших джерел наповнення місцевого бюджету є інвестиції. Яка ситуація в районі з інвестиційними надходженнями?

Розвиток села, як і будь-якої території, починається з інвестицій, тому залучення інвестицій є одним із головних завдань в розвитку економіки району. Саме інвестиції є запорукою системного розвитку матеріально-технічної бази, стимулювання конкуренції на ринку, підвищення рівня життя людей. В цьому напрямку нами розроблено відповідну програму дій. Вже наповнюється відповідний  сайт, де кожен бажаючий зможе ознайомитись з інвестиційними пропозиціями району он-лайн. На ньому розміщуються не тільки загальна характеристика, але й в реальному часі можна буде побачити промислові та сільськогосподарські об’єкти. В цьому напрямку вже йде робота і, маю надію, в найближчий час сайт матиме широку базу для пропозицій інвестування.

 5.Свято льону на базі ПОСП «Зоря» було однією з найяскравіших подій минулого року. Які враження особисто у вас залишились після заходу? Чи планується цього річ проведення цього заходу?

Фестиваль льону – це не просто яскраве свято, але, насамперед, це велика платформа для спілкування і обміну інформацією, досвідом. Адже приїжджають на захід багато підприємців, що дає можливість аграріям спілкуватися між собою. В 2016 році фестиваль мав всеукраїнський формат, присутні були віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко , міністр аграрної політики Тарас Кутовий керівники області, району та багато інших. Також в минулому році на базі свята відбулася наукова конференція, присвячена відродженню та розвитку льонарства, де міністр аграрної політики Тарас Кутовий познайомив гостей заходу з основними напрямками відродження сьогоднішнього села. В цьому році планується зробити фестиваль міжнародним і, за попередними даними, він має відбутися 27 серпня у селі Стремигород.

  1. Незабаром відбудеться свято снопа. Де відбудеться святкування?

Цьогоріч свято першого снопа ми проводимо на базі ТОВ «Добре поле», яке є досить молодим підприємствам, але за рахунок завзятої роботи керівника Тарасенка Володимира Івановича виходить на високі позиції в розвитку рослинництва та розпочинає розвивати галузь тваринництва. Підприємство вирощує культури на плоші 500 га, серед яких пшениця, жито, овес, гречка, горох, вико-вівсяні суміші тощо. За перші роки своєї роботи підприємство інвестувало кошти в розвиток власного виробництва, розвиток сільської громади та у повному обсязі використовує взяті в оренду земельні паї за цільовим призначенням.  Відчуває підтримку господарства і село Сушки. Підприємство підтримує і школу і медичний заклад в селі. В зимовий період очищає дороги від снігу та приймає активну участь в благоустрої села. І тому невтомна праця не залишається непоміченою. Так, в минулому році ТОВ «Добре Поле» було відзначено подякою Міністерства Аграрної Політики України.

Саме за такими керівниками, як Володимир Тарасенко, майбутнє сільськогосподарської галузі району.

Розмову вела спеціаліст відділу інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації Іванна Мазурова

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.