В. Арешонков взяв участь в організації та проведенні засідання круглого столу на тему: «Актуальні проблеми внутрішньо переміщених осіб та шляхи їх подолання»

загрузка...

11 березня в місті Коростені обговорили проблеми інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцеві громади.

Ініціатором нещодавньої зустрічі в Коростені, що стосувалася актуальних проблем внутрішньо переміщених осіб та шляхів їх подолання стала ГО «Об’єднання вимушених переселенців Донбасу «ДОБРОТВОР», яку очолює Ігор Сиром’яніков. Організаторами проведення засідання виступили народний депутат України Володимир Арешонков, міський голова м. Коростень Володимир Москаленко. Учасниками заходу стали Галина Корінна – директор департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації,позаштатний радник Міністра соціальної політики України з питань ВПО у Житомирській області Максим Свірський, представники влади Коростенського, Овруцького, Народицького, Лугинського районів, управлінь, центрів, які займаються питаннями соціального захисту населення, громадських організацій.

На початку засідання народний депутат України Володимир Арешонков зазначив, що головна ідея цього спілкування – з’ясувати, в якому стані сьогодні перебувають дуже серйозні державні питання, які пов’язані з ситуацією на сході країни. «Турбують нас люди, які в силу життєвих обставин вимушені були змінити місце проживання, яка їх доля, чи мають вони роботу , житло, чи виконує свої функції держава, які вона на себе взяла і має виконувати. Насправді, ми знаємо, – зазначив депутат,- що тут існує величезний обсяг проблем. Зрозуміло,що зараз багато питань внутрішніх переселенців , які б мали вирішуватися завдяки державній політиці, вирішують в кожному окремому випадку самоврядні громади».
Отож Володимир Арешонков підкреслив, що «бажав би, щоб під час цієї зустрічі усі разом спробували розібратися, наскільки нам можливо вирішити питання, з якими стикаються наші співвітчизники. І насамперед, хотіли б особливо почути людей, які переселилися зі сходу країни, як вони бачать вирішення цих проблем. Те, що ми напрацюємо,наші пропозиції, зауваження, має спонукати до подальших кроків органи державної влади», – зазначив народний депутат.

Про те, як організована робота в області загалом по роботі з переселенцями повідала Галина Корінна. Сьогодні на Житомирщині їх понад 7 тисяч. Як зазначив міський голова Володимир Москаленко,у Коростені зараз проживає майже 800 вимушених переселенців. Перші з них приїхали ще в квітні 2014 року з Криму, перша ж хвиля прибуття переселенців із Луганської і Донецької областей розпочалася в червні позаминулого року. У місті вони не лише знайшли прихисток, їх тут підтримують, допомагають у вирішенні різних соціальних питань, запрошують ставати активними учасниками життя міської громади. Втім і самі переселенці проявляють громадянську активність, зокрема, створено громадську організацію переселенців «Добротвор», яка бере дієву участь в загальноміських заходах, у тому числі й з благоустрою.
Нині ж організація «ДОБРОТВОР» виступила з ініціативою проведення круглого столу, зважаючи на необхідність вирішення цілої низки проблем у взаємовідносинах внутрішньо переміщених осіб (ВПО, переселенців) з органами влади на всіх рівнях. Та й не тільки через це. Є можливість, бажання і потреба розширення меж своєї діяльності, зазначив керівник організації Ігор Сиромятніков. Він переконаний, що організація може стати своєрідним «містком» у зазначених взаємовідносинах
«Переселенці», «біженці», «внутрішньо переміщені особи» – всі ці визначення стосуються тієї категорії громадян України, що за різних причин і обставин були вимушені покинути окуповані території та райони проведення АТО. Абсолютна більшість з них залишила на цих територіях ледь не все своє життя: рідну землю, рідних та близьких, майно, як нерухоме, так і рухоме, роботу (дехто – бізнес), достаток і ще дуже і дуже багато іншого, натомість отримавши невизначений статус, життєві проблеми.
Так само абсолютна більшість цих людей твердо та свідомо визначила, що їхня Батьківщина – Україна, зауважив Ігор Сиром’ятніков. Значна кількість з них не має наміру повертатися назад навіть після повернення окупованих територій під контроль України. Разом з тим, стає все більш зрозумілим, що за дійсних обставин навіть ті, хто мріє швидше повернутися додому, навряд чи скоро зможуть здійснити свою мрію.

За таких обставин у місцевих громадах з’явився значний прошарок людей, що, з одного боку, на певний період потребують значної уваги та допомоги, а з іншого – можуть і мають стати своєрідним «локомотивом», рушійною силою у вирішенні багатьох питань розвитку цих громад. Отож він запропонував усім об’єднати зусилля задля спільної мети – якнайшвидшої та успішної інтеграції у місцеві громади на взаємовигідних для усіх сторін умовах.
В ході розмови звучало й чимало критики. Переселенці вважають, що державна комплексна програма , законодавча база, яка стосується внутрішньо переміщених осіб має бути досконалішою . Зокрема, члени організації «Добротвор» пропонували статус потерпілих – розмежувати на категорії ( за прикладом Чорнобыльського закону), говорили про створення єдиної державної структури по роботі з постраждалими.
Оскільки першочергова проблема для переселенців – це житло, то звучали пропозиції стосовно того, аби люди змогли за допомогою спонсорів, грантодавців скористатися недобудовами, покинутими будівлями, що перебувають на балансі місцевих рад, аби закінчити їх будівництво. Питань ще піднімалося багато, зокрема, й існує в переселенців чимало проблем через те, що немає місцевої приписки, неможливість скористатися пільгами та інше…

Члени організації «Добротвор» пропонували розробити і впровадити на міських та районних рівнях Комплексні програми по інтеграції переселенців в місцеві громади. Основні питання та проблеми ідентичні для ВПО усіх районів та міст регіону. Водночас на нараді зазначалося, що організація розпочинає розгортати свою діяльність на регіональному рівні, тобто планують створювати свої представництва в сусідніх райцентрах. До речі, контактна інформація «Добротвору»: м. Коростень, вул. Крупської, д. 9 білий фасад). Конт. тел.: 050 141-02-48; 095 762-5838. 

Загалом ця зустріч за круглим столом дала можливість не лише відвертого діалогу переселенців з представниками влади і громадськості. Її важливість і в тому, що обговорили актуальні проблеми, потреби та визначили конкретні завдання у вирішенні питань інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцеві громади. Всі пропозиції та зауваження, висловлені на засіданні, будуть узгоджені й направлені у відповідні владні органи та структури щодо можливого їх вирішення. Учасники круглого столу та представники влади мають надію, що такі зустрічі та наради стануть прикладом для формування стратегії допомоги переселенцям по всій території України.

Подробиці в сюжеті журналістів Коростень ТВ

 {youtube}GLoy9lJAxY8{/youtube}

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.