В Коростенській районній лікарні з робочим візитом побував заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лучків

загрузка...

Вісімнадцятого березня з робочим візитом в КЗ «Коростенська районна лікарня» Коростенської районної ради побував заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лучків.

Віктор Іванович разом із заступником голови Коростенської райдержадміністрації Наталією Тертичною, начальником відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Оленою Халімончук, головним лікарем КЗ «Коростенська районна лікарня» Коростенської районної ради Аллою Железняковою та КНП «Коростенський районний центр ПМСД» Наталкою Бугайовою, в першу чергу, відвідали стаціонарні відділення закладу, де зустрілися із працівниками та пацієнтами. Побували у гінекологічному, хірургічному, терапевтичному та реанімаційному відділенні, де нині ведуться ремонтні роботи. Спілкуючись із хворими цікавилися чи уклали декларації із сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами, чи користуються державною програмою «Доступні ліки», як обслуговує медичний персонал того чи іншого відділення, проінформували про роботу екстреної медичної допомоги.

Після цього Віктор Лучків зустрівся з медичним персоналом КЗ «Коростенська районна лікарня» Коростенської районної ради. Були озвучені основні питання реформування галузі охорони здоров’я.

Протягом 2018 року медична галузь області зазнала значних перетворень. Старт медичній реформі дав Президент Петро Порошенко підписавши два документи – це закон про державні фінансові гарантії, а також – про поліпшення надання медичної допомоги в сільській місцевості.

Першими в реформу активно та ефективно включились медики первинної ланки. Зазначимо, що на сьогоднішній день вже 73% населення області уклали декларації із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Під час зустрічі Віктор Лучків звернув увагу присутніх на тому, що кожний житель області, району має укласти декларацію для того, щоб у подальшому мати змогу безкоштовно отримувати відповідну медичну допомогу на вторинному і третинному рівнях.

Розпочались зміни і в закладах вторинного та третинного рівнів, нині активно проходять кроки автономізації та комп’ютеризації. З липня поточного року планується запровадити систему безкоштовних послуг на «вторинці». «Передбачається, що Національна служба здоров’я оплатить 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Серед них 12 видів аналізів, 4 види біопсії, 5 видів рентгенів, 6 видів УЗД, мамографія, ехо серця, дослідження новоутворень, 6 ендоскопічних досліджень одного дня та інші. – Повідомив присутнім в залі Віктор Іванович і зауважив. – А тому, окрім автоматизації робочих місць, найважливіше завдання – придбати високоякісне діагностичне обладнання та забезпечити лікарні кваліфікованими кадрами. Оскільки пацієнт може сам обирати в який заклад йти на консультацію, постає питання конкурентної спроможності «вторинки»».

Також на зустрічі з медиками говорили і про державну програму «Доступні ліки», яку ініціював Президент України Петро Порошенко. Програма дає можливість хворим на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет II типу отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Область на реалізацію програми отримала понад 32,0 млн.грн. Значна увага була приділена також питанням забезпечення хворих препаратами інсулінів, вакцинації, реформуванню екстреної медичної допомоги.

Підсумовуючи Віктор Іванович наголосив, що для досягнень поставлених завдань необхідна професійна солідарність усіх медичних працівників, співпраця між ланками і щоденна кропітка робота кожного працівника. Головний лікар КЗ «Коростенська районна лікарня» Коростенської районної ради Алла Желєзнякова подякувала гостю за продуктивну зустріч та висловила надію на подальшу плідну співпрацю з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату Коростенської районної державної адміністрації.

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.