Виступ на 4-ій сесії міськради VII скликання 03 березня 2016 року депутата Коростенської міської ради Лесі Грищенко

загрузка...

Шановна громадо!

Пропоную вашій увазі свій виступ на 4-ій сесії міськради VII скликання 03 березня 2016 року.

*** *** ***

Четверта сесія міськради.

Чотири місяці роботи.

А в мене вже склалося враження, що окремі посадовці Коростенського міськвиконкому саботують роботу депутатів та заважають їм виконувати свої функції.

Що ж є причиною для цього?

Ось всього лише кілька епізодів моєї депутатської діяльності.

*** До мене надійшла заява гр.Пількевич щодо «узаконення» індивідуального опалення.

Кількасот коростенців минулого року від’єдналися від мереж централізованого опалення. 
Частині з них «узаконили» цей факт рішеннями сесій міськради, наголошую, в опалювальний період. Іншим – ні.

На звернення цих громадян стосовно «узаконення» влада робить лише відписки про те, що їхні звернення щодо від’єднання не будуть розглядатися в опалювальний період. Але ж їх ніхто не просив надавати дозвіл на від’єднання. Тут потрібно тільки «узаконення».

На моє питання до заступника міського голови Якубовського щодо можливого звернення до суду з цього приводу, я почула відповідь: «Можете звертатися. Але поки ми будемо судитися, опалювальний сезон закінчиться».

Тобто замість того, щоб конструктивно вирішити це питання і забути про нього, посадовець Якубовський, нічим не мотивуючи, відмовив у його вирішенні.

У мене лише одне питання: чому одним громадянам можна «узаконювати» індивідуальне опалення в опалювальний період, а іншим – ні?

Хіба це – не корупція?

*** Всі пам’ятають історію із закупівлею обладнання для «Коростеньмедіа».

Тоді було попереджено розтрату бюджетних коштів більш ніж на 20 тисяч грн.

Де висновки? 
Чому всі мовчать, ніби так і треба?
Де кадрові рішення?

Хіба це – не корупція?

*** Громадянин Левченко звернувся до депутата міськради Валентини Лазаренко стосовно перевірки фактів зловживання директором ЗОШ №9 Бондарчуком та покривання даних фактів завідувачкою відділом освіти Краснокутською.

Депутат Лазаренко направила звернення до міського голови з проханням про створення комісії щодо перевірки можливих зловживань з боку директора школи та керівника відділу освіти.

Міський голова розписав це звернення на свого заступника Дзиґу.

Дзиґа – на заввідділом освіти Краснокутську, чиє прізвище, нагадую, фігурує в заяві Левченка.

Краснокутська своїм наказом створює комісію про перевірку, до складу якої входять виключно її підлеглі.

Тобто, діяльність Краснокутської будуть перевіряти її підлеглі.

Хіба це – не корупція?

До речі, я просила Дзигу та міського голову включити мене до складу комісії, але мене чомусь не включили.

*** Громадянка Зеленчук у 2012 році звернулася до протезного відділення нашої стоматполіклініки та отримала послуги із зубопротезування.

За це вона заплатила 6,5 тис.грн безпосередньо лікарю Єфіменку.
Але вказана послуга була надана неякісно, тому на прохання заявника зубний протез їй було безкоштовно перероблено.
Через кілька місяців історія повторилася.

В подальшому неякісний зубний протез, за словами заявника, лікар переробляв безкоштовно (вслухайтеся в цю цифру!) 22 рази!

Вдумайтеся: людині за її ж власні гроші протягом багатьох місяців виправляли неякісну роботу більше двох десятків разів, тим самим позбавляючи її нормальних умов життя, таких як можливість нормального приймання їжі, витрачання її особистого часу, пов’язані з цими процедурами нервові ситуації тощо.

На 23-й раз лікар Єфіменко відмовив їй у безкоштовній допомозі, так як, цитую: «…протез был полностью переделан бесплатно и гарантийный срок службы его уже закончился…».

Звісно, такі обставини змусили гр.Зеленчук звернутися до приватної стоматологічної клініки, де їй за її власні кошти у 2015 році було встановлено нові зубні протези, якими на сьогодні вона цілком задоволена.

Саме тому гр.Зеленчук знову звернулася до завідувача та лікаря ортопедичного відділення Коростенської міської стоматологічної поліклініки з проханням повернути їй кошти за неякісно встановлені зубні протези.

Але так як заявник усі кошти за послуги з зубопротезування сплачувала особисто лікарю, а не в касу медичної установи, і ніяких підтверджуючих документів про сплату від нього не отримувала, то і підтвердити факт оплати вона не може, а отже ні про яке відшкодування мови бути також не може. 
Про що гр.Зеленчук і було повідомлено п.Краснокутським.

На звернення до міського голови з проханням розібратися була отримана відповідь: «…порушень з боку лікаря … не виявлено.» 
Підпис — міський голова Москаленко, виконавець Гордійчук.

Після звернення гр..Зеленчук до мене та на її вимогу , я, як депутат, звернулася до головного лікаря Коростенської ЦМЛ Гордійчука В.П. з проханням видати на руки медичну картку стоматологічного хворого на ім’я заявника, і отримали відповідь, увага: «… така громадянка… послуги із зубопротезування в ортопедичному відділенні Коростенської міської стоматологічної поліклініки не замовляла, не оплачувала і не отримувала… медична карта стоматологічного хворого відсутня… тощо». 
Підпис — Головний лікар ЦМЛ Гордійчук, виконавець Краснокутський.

Хіба це – не корупція?

В усіх цих епізодах чітко відстежується системність корупційних дій з боку посадових осіб та кругова порука.

Я ще раз звертаюсь до Вас, пане Голово, в подальшому при створенні комісій, керуватися принципами щодо унеможливлення конфлікту інтересів.

Я направляю Вам депутатські запити з приводу створення незалежних комісій щодо перевірки заяв громадян Левченка В.О. і Зеленчук Л.І. та включити мене до складу цих комісій.

Також я направляю звернення до постійної депутатської комісії з питань законності, правопорядку, прав людини, розвитку громади, депутатської діяльності та етики щодо перевірки дій або бездіяльності посадових осіб Москаленка В.В., Дзиги О.О., Краснокутської А.В. під час створення комісії по заяві Левченка В.О.

Також прошу колег-депутатів, хто вважає боротьбу з корупцією пріоритетом у своїй діяльності, приєднатися до роботи у вищеназваних комісіях.

Депутат Коростенської міської ради Грищенко Л.Л.

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.