Володимир Арешонков: «Чорнобильська акція – це накопичений роками солідарний біль»

загрузка...

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо соціального захисту постраждалих осіб (реєстр. № 2093).
Виступаючи з парламентської трибуни, співавтор законопроекту, народний депутат України Володимир Арешонков, висловив на адресу колег слова вдячності від себе і від своїх земляків за розуміння і підтримку чорнобильського законопроекту та наголосив на тому, що уряд має розробити комплекс конкретних і дієвих заходів, щоб зняти соціальну напругу серед постраждалих, бо закон не дає відповідей на питання, які накопичувались роками.
— Законопроект, який ми проголосували – це велика справа, це жест поваги до чорнобильців. Але в ході парламентських слухань минулої середи з цієї трибуни чорнобильцями неодноразово висловлювалась стурбованість, і я її розділяю. Ця стурбованість викликана тим, що закон не вирішує всього комплексу проблем, пов’язаних з подоланням наслідків аварії, які накопичувались роками. Чи цей, чи наступний уряд, має визнати тему Чорнобиля однією з першорядних і представити суспільству конкретний план подолання наслідків аварії, – констатував Арешонков, звертаючись до колег – депутатів.
За його словами, 30 роковини катастрофи після всіх суспільно – політичних подій останніх років, Революції Гідності і війни на Сході – це вже не чергова пам’ятна дата, це лакмусовий папірець того, чи в країні відбулись зміни, чи влада почала сигналізувати людям, що вона їх чує, що їхні проблеми не заговорюватимуть біля монументів і стел загиблим у двобої зі смертельним атомом, як це було раніше.
В інтерв’ю мас – медіа депутат проанонсував, що братиме участь у Всеукраїнській акції солідарності чорнобильців 23 березня і вважає її справедливою і актуальною, навіть після ухвалення парламентом Закону щодо соціального захисту постраждалих осіб.
На переконання Арешонкова, ця акція – накопичений роками солідарний біль у першу чергу всіх героїв – чорнобильців, кого шанує весь світ, пам’ятаючи жертовний колективний подвиг ліквідаторів 86 року.
“ Чорнобильці мають отримати чітку і конкретну відповідь від уряду, якою буде державна політика і стратегія по відношенню до них? Що буде з зонами враження, чи отримають постраждалі, ліквідатори належну медичну допомогу, як будуть виконуватись рішення судів щодо компенсацій, а це мільйонні борги, чи й надалі чорнобильці час від часу будуть отримувати потрясіння від перегляду пільг і компенсацій? Наш закон, безумовно, є важливим з точки зору відновлення соціальної справедливості щодо чорнобильців, однак, не менш важливо, щоб його не було заветовано. Кабінет Міністрів не виконав жодного з пунктів прийнятої парламентом Постанови «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», а в у своїй версії бюджету на 2016 рік коштів на заходи соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, не передбачив. Нинішній уряд традиційно не підтримує соціальні ініціативи, навіть такі, що стосуються постраждалих дітей та вдів ліквідаторів аварії, пенсіонерів і інвалідів, можна очікувати різних підступних ходів щодо реалізації окремих положень чорнобильського Закону у плані тлумачення Кабміном, – прогнозує Володимир Юрійович.
Стосовно чинності статей прийнятого Закону, слід зазначити, що окремі його положення вступлять у дію вже з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування, інші – з 1 січня 2017 року.
Насамкінець доводиться резюмувати, що всі роки, кожна наступна українська влада по відношенню до попередніх робила спроби штучно звузити коло чорнобильських проблем, а, відтак, і основний Чорнобильський Закон, вносячи зміни до нього. Далі велись перемовини, створювались робочі групи, напрацьовувались пропозиції щодо відновлення гарантованого соціального захисту, але все розбивалось об залізобетонну байдужість.
Чорнобильців, на Україні більше двох мільйонів. Це велика армія людей, серед яких більше половини дітей та хворих і немічних людей поважного віку, які проживають у віддалених селах без найнеобхідніших благ цивілізації. Прийнято судити про владу по тому, як вона відноситься до стариків і дітей… Щодо чорнобильців, з 30 річниці трагедії для них має розпочатись новий відлік часу, новий етап конкретного, чесного і предметного діалогу з владою, адже вони не хочуть чогось неймовірного – їхні вимоги прості і справедливі: гідне життя і соціальний захист у власній державі, лише те, що гарантовано Конституцією.

Підготувала Алла Яковенко

mykorosten.com

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.