Володимир Арешонков: «Нас виховували на моральних аксіомах, що матір і землю не продають»

загрузка...
«Програму діяльності нинішнього українського уряду зведено лише до одного – все державне розпродати, бо судячи з заяв міністрів і очільника Кабміну – саме так можна подолати корупцію», — на цьому весь час наголошує А. Яценюк у своїх відеозверненнях. Корінь зла – державна власність? Навіщо ж було пропонувати нам на затвердження такий громіздкий план роботи з реформування країни, написали б одним реченням – все державне доведемо до банкрутства і продамо, і таким чином подолаємо корупцію. Ми б знали, чого чекати від такого уряду…

Нещодавно Прем’єр-міністр України заявив, що «необхідно продати на відкритому прозорому аукціоні 1 млн. гектарів державної землі, яка сьогодні знаходиться в тіньовому і корумпованому обороті». А хто ж корупціонери, хто їх призначив на посади? Риторичне запитання… 

«Нас виховували на моральних аксіомах, що матір і землю не продають. Та видно не всіх однаково виховували», — заявив у коментарі мас-медіа народний депутат України Володимир Арешонков, обґрунтовуючи свій запит до Кабміну щодо правового регулювання земельних відносин в частині захисту прав на землю сільських громад. 

Парламентарій Арешонков нагадує, що в Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленій Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 333р від 1 квітня 2014 року зазначається, що однією з нагальних проблем розвитку місцевого самоврядування є подолання його відстороненості від вирішення питань у сфері земельних відносин. А які ж реалії? Повне відсторонення органів місцевого самоврядування, відсутність можливості не лише розпоряджатися земельними ресурсами, а й мати доступ до інформації, в чиї руки потрапляють землі, — такими, на думку народного депутата України Володимира Арешонкова, є наслідки земельної «реформи» уряду Яценюка. 

Одним із основних завдань децентралізації в Україні є посилення ролі територіальних громад із наданням їм права самим розпоряджатися землями, котрі перебувають як у межах населених пунктів, так і поза ними. Володимир Юрійович наголошує на політичній та економічній важливості передачі права розпоряджання землями державної власності від Держземагенства до територіальних громад в особі місцевих органів самоврядування.

Звертаючись з депутатським запитом до Прем’єр-міністра України, Арешонков вимагає надати офіційну відповідь з приводу ситуації, що склалась у державному землекористуванні, а саме: наскільки вона відповідає Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Враховуючи повну безконтрольність у сфері розпорядження земельними ресурсами, депутат також вимагає призупинення прийнятих у 2015 році наказів територіальних органів Держгеокадастру України та передачі їх на погодження органам місцевого самоврядування за місцем знаходження земельних ділянок. 

«В уряду немає жодного плану і розуміння, що і як робити з землею. На папері в них все гарно й перспективно, а на практиці одна мета – швидше продати. Така «стратегія» — це не просто непрофесійність, це – диверсія проти власної країни. У нас же до 1 січня 2017 року діє мораторій на продаж сільськогосподарських земель, і я абсолютно підтримую продовження мораторію до того часу, доки в державі не буде при владі людей, які розумітимуть справжню цінність землі і раціонально розпоряджатимуться її багатствами на благо всіх, а не для власного збагачення: бурштином, вугіллям, газом, природним камінням, торфом тощо», — висловлює свою точку зору нардеп. Він наводить ряд прикладів, які проблеми виникають через те, що землі передають під видобуток корисних копалин без наукової експертизи щодо подальшої зміни природного ландшафту, без прогнозування наслідків, а як правило – це непоправна шкода і довкіллю, і людям, що проживають на тій чи іншій території. 

«У Ємільчинському районі поряд з річкою Уж хочуть розробляти кар’єр. Хтось може спрогнозувати, що станеться невдовзі з цією річкою, зважаючи на зміни клімату, літні засухи?», — констатує Арешонков. 

Нардеп зазначає, що бажання уряду надати повноваження з розпорядження землями державній установі, яка б забезпечила ефективне та науково обґрунтоване розпорядження земельними ресурсами, а саме, Державному агентству земельних ресурсів України, призвело до протилежного. Зросла корупційна складова при прийнятті рішень у даній сфері, у той же час не з’явились системні та науково обґрунтовані підходи до розпорядження земельними ресурсами, продовжується практика передачі земель без затвердження схем землеустрою і техніко – економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно – територіальних одиниць.

«Обмеження «земельної» юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів невиправдано ускладнює розвиток населених пунктів, зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування. Передача із державної до комунальної власності значного обсягу земель, розташованих за межами населених пунктів в межах територій сільських, селищних, міських рад, суттєво зміцнить матеріальну і фінансову основу місцевого самоврядування, створить підґрунтя до більш якісного і обґрунтованого планування розвитку територій. Це передбачено законопроектом 1159, де я є співавтором, і буду робити все можливе для його якнайшвидшого ухвалення парламентом», — зазначає Володимир Арешонков. 

Підготувала Алла Яковенко

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.