Юрій Тарасюк провів нараду з сільськими головами району щодо добровільного об’єднання громад

загрузка...

Голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк провів нараду з сільськими головами району щодо активізації процесу добровільного об’єднання громад району в ОТГ, враховуючи при цьому інтереси жителів населених пунктів.

На нараду були запрошені заступник голови Наталія Тертична, сільські голови Васьковицької,  Михайлівської,  Бехівської,  Дідковицької,  Межиріцької,   Сингаївської сільських рад.

Головою районної державної адміністрації було дано роз’яснення щодо особливостей реформи децентралізації, метою якої є створення спроможних об’єднаних територіальних громад та передача їм значних повноважень і фінансових ресурсів. Також Юрій Тарасюк навів приклади якісних змін у громадах, які вже об’єдналися.

В ході конструктивного діалогу з сільськими головами району було піднято ряд актуальних проблемних питань, зроблено зауваження та висловлено їх власні бачення щодо об’єднання та думки жителів району. Під час наради до обговорення долучився депутат Коростенської районної ради Володимир Бас, який озвучив результати опитувань жителів району, проведення громадських слухань щодо об’єднання сільських рад в ОТГ.

Голова Коростенської районної державної адміністрації закликав присутніх активізувати процес реформи децентралізації, адже саме завдяки їй в ОТГ з’являється можливість розвиватися, покращити інфраструктуру, удосконалити освітню галузь в контексті впровадження концепції Нової української школи та Нового освітнього простору, а також покращити систему охорони здоров’я. Децентралізація – це одна з реформ в Україні, результати якої відчутні вже зараз, про що свідчать факти.

На изображении может находиться: 4 человека, люди сидят, стол и в помещении

Юрій Тарасюк зауважив що: «Районна державна адміністрація підтримує ініціативи кожної громади, однак у межах чинного законодавства. Для того, щоб ініціативи не суперечили законодавству, райдержадміністрація готова надати всю необхідну інформаційно-методологічну підтримку, а також підготувати звіт економічно-фінансової спроможності для можливого створення в найближчий час ще однієї ОТГ на Коростенщині».

В кінці наради новопризначений голова районної адміністрації заслухав інформацію сільських голів щодо функціонування в районі закладів освіти, медицини, а також стану доріг та доступу громадян до інтернету.

Наталія Колєнова,

старший інспектор відділу інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю апарату Коростенської РДА

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.