Знайти доступні ліки в радіусі 7 км від кожного медичного закладу, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти — стало простіше

загрузка...

Доступні ліки — це програма МОЗ, за якою кожна людина із рецептом від сімейного лікаря може отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою. Завдяки програмі держава допомагає купити ліки людям із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом та нецукровим діабетом.

Скористатися картою аптек можна тут — http://texty.org.ua/d/2019/medical_reform/#/apteky.

Це дуже зручно, бо, за даними МОЗ, кожен четвертий рецепт за програмою погашається пацієнтом протягом години. Тож завдяки новій карті аптек, де є Доступні ліки, людина зможе прокласти маршрут до потрібної аптеки просто з кабінету лікаря.
А перебуваючи в інших містах не хвилюватись, що не матиме змогу придбати необхідні ліки — карта з найближчою аптекою завжди доступна в смартфоні.

До речі, в Україні вже є понад 7,7 тис. аптек та аптечних пунктів, де працює програма «Доступні ліки». З кожним роком ця цифра збільшується — цього року кількість таких аптек збільшилась в 1,6 раза.

До того ж щороку збільшується і кількість ліків, які пацієнти можуть отримати безоплатно. Зараз в Реєстрі є понад 250 лікарських засобів за програмою «Доступні ліки».
А наступного року Уряд збільшує фінансування програми більше ніж вдвічі — у 2020 році на програму виділили 2,1 млрд грн.
І плюс ще 1,2 млрд грн Уряд виділяє на лікування інсулінозалежного та нецукрового діабету. Тож пацієнти, які живуть з інсулінозалежним діабетом, зможуть отримати потрібний їм інсулін в аптеці безоплатно або з невеликою доплатою за електронним рецептом лікаря.

На сьогодні програмою «Доступні ліки» скористались вже понад 1,6 млн людей. З них понад 950 тис — це пацієнти старше 65 років.

Вкотре наголошую — Уряд завжди допомагатиме тим, хто найбільше потребує нашої допомоги.

Попереду – ще більше.

Не перемикайтесь!

Пише на своїй сторінці у Фейсбук

Прем’єр-міністр України

Олексій Гончарук

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.