Центр соціально – психологічної реабілітації населення від наслідків ЧАЕС у м. Коростень

Центр социально - психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы в г. Коростень

11500, Житомирская область, м. Коростень,  вул.Пролетарська, 3.

 Директор центру: (04142) 5-07-84, секретар: 2-23-60, заступник директора: 2-23-64, психолог: 2-23-66, бухгалтер: 2-31-38, педагог-організатор: 5-67-69.

Пн-Пт з 8.00 до 17.00. Вихідні: Сб, Нд.

Е-майл: csprnaseleniya@ukr.net

№3 маршрутного транспорту міста . Зупинка: “Магазин, вул.Генерала Кульчицького (був.вул.Фрунзе)” або пішки з залізничного вокзалу через  пішохідний міст через залізницю до перетину вулиці Пролетарська з вул.Горького.

Роташування на карті:

Центр социально - психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы в г. Коростень на карте

Центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи у м. Коростень.

Центр соціально – психологічної реабілітації населення від наслідків ЧАЕС у м. Коростень розташований неподалік залізничного воклазу за адресою: 11500, Житомирська область, м. Коростень, вул.Пролетарська, 3. Телефони: директор центру: (04142) 5-07-84, секретар: 2-23-60, заступник директора: 2-23-64, психолог: 2-23-66, бухгалтер: 2-31-38, педагог-організатор: 5-67-69. Режим роботи: Пн-Пт з 8 год. до 17 год. Дістатися можна №3 маршрутного транспорту міста, зупинка: “Магазин, вул.Генерала Кульчицького (був.вул.Фрунзе)”, далі пішки вулицею Пролетарською до вул.Горького або пішки від залізничного вокзалу через пішохідний міст до перетину вулиці Пролетарська з вул.Горького.

 Робота Центру спрямована на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та вирішення проблем психологічного та соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території, а також негативних соціально-економічних процесів, пов’язаних із достроковим закриттям Чорнобильської АЕС.

На сьогодні робота Коростенського Центру соціально – психологічної реабілітації населення підпорядкована Головному управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи КОДА. В Україні працюють 5 таких центрів (м. Славутич, Бородянка, Боярка, Іванков, Коростень).

На базі Коростенського Центру соціально-психологічної реабілітації населення, а також за його межами спеціалістами реалізується понад 20 програм. Ці програми охоплюють усі категорії населення: і дорослих, і підлітків та дітей. Щодо напряму «Здоровий спосіб життя населення», то фахівцями Центру реалізуються такі основні програми:

  • Проект “Відкриті очі”. Мета проекту – попередження зростання гострих соціальних проблем шляхом комплексного інформування. Направлений він на дитячу та юнацьку аудиторію – дітей від десятирічного віку, підлітків та юнаків 16-17 років, а якщо точніше, то учнів коростенських шкіл, яких близько чотирьох тисяч. Реалізується проект за такими трьома напрямками:
    – Програма профілактики куріння серед учнів молодших класів (завданнями цієї програми є створення установки на анти куріння у ранньому дитячому віці, проведення профілактичної роботи у плані гігієни здорового способу життя, створення умов для негативного ставлення дитини до шкідливих звичок);
    – Програма інформування підлітків щодо вживання наркотиків та наркотично діючих речовин (завданнями цієї програми є на доступному рівні сприйняття дати учням наукові знання про вплив наркотиків та «не наркотиків»; різноманітними засобами впливу на свідомість учнів виробити у них відповідальне ставлення до свого здоров’я»; ознайомити з основами правової відповідальності за виробництво, придбання на зберігання та розповсюдження наркотичних речовин);
    – Програма профілактики абортів, венеричних захворювань та СНІДу (завданнями цієї програми є розкриття проблем, що виникають унаслідок ранніх відносин, а також троянд» Роз’яснення необхідності користування засобами, що запобігають небажаній вагітності, венеричних захворювань та СНІДу).

 

  • Проект “БІЗ”. Мета – інформування населення про радіаційну безпеку, підвищення радіоекологічної освіти, психологічну підтримку, соціальний та правовий захист населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Робота у рамках проекту передбачає роботу у трьох напрямках: безпека, інформування, захист.

1. Безпека:

– робота на базі дошкільних закладів, загальноосвітніх освітніх шкіл («Охорона життя та здоров’я», «Дітям про радіацію», «Відкриті очі») шляхом доступного інформування формується у дітей відповідальність за власне здоров’я, необхідність дотримання правил безпечного проживання в зоні радіаційного забруднення та про запобігання гострим соціальним проблемам: наркоманії, СНІДу, суїцидів;

– Соціально-психологічна допомога (індивідуальне та сімейне консультування, проекти «Шлях до материнства», «Анти стрес для всіх», «Діти вулиці», «Подолання»);

– Соціологічні дослідження (тематика: «Методи безпечного проживання на забруднених радіацією територіях», «Виявлення запиту на соціально-психологічні послуги серед потерпілого населення», «Оцінка екологічної ситуації у регіоні» та інші).

2. Інформування:

– Написання статей, виступи на радіо, виготовлення буклетів, інформаційних бюлетенів (теми статей: «Імунітет», «Радіація – вплив на організм людини», «Гриби та ягоди – небезпечні дари лісу», «Що таке дефіцит йоду?», «Медичні проблеми радіаційно забруднених територій» та інші);

– Проведення тренінгів: комунікативно-лідерський тренінг, тренінг-семінар для педагогів-методистив постраждалих регіонів Житомирської області за методикою використання у навчальному процесі інформаційних матеріалів, безпеки проживання на територіях, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розроблених та виданих ПВР ПРООН, спільно з МНС України : «Чорнобильська катастрофа – настільна книга для вчителів» та навчальний фільм «Альфа, бета, гама – азбука розуміння»;

3. Захист: моніторингове соціологічне дослідження «Оцінка власного здоров’я мешканцями міста, які мешкають на забруднених територіях»; інформування з питань Чорнобильського законодавства.

  • Проект «Здорове життя – з радіацією і без неї». Метою проекту є інформування населення, зокрема молоді, північних регіонів Житомирської області щодо безпечного проживання на забруднених територіях. Проект включає 3 програми:

1. Програма “Граючи, вчимося безпечному проживанню на забруднених територіях”. Казкова постанова «Як рак допоміг звірам лихо подолати». Вікова категорія: молодший шкільний вік, школярі 1 – 4 класів. Мета програми: дати дітям молодшого шкільного віку інформацію про вплив радіації на здоров’я людини, екологічний стан довкілля, навчити правила безпечного проживання на забруднених територіях.

2. Програма “Особливості харчування на забруднених територіях”. Вікова категорія: середній шкільний вік, школярі 5 – 8 класів. Мета програми: познайомити дітей з особливостями харчування за умови проживання на забруднених територіях, надати інформацію про продукти, що сприяють підвищенню захисних сил організму від впливу радіації, створити установку на правильну поведінку дітей за умов радіаційного забруднення.

3. Програма «Інформування підлітків щодо безпечної поведінки на території, забрудненої радіацією з використанням навчального фільму «Альфа, бета, гамма – азбука розуміння», створена Чорнобильською програмою відродження та розвитку ПРООН Україна спільно з МНС. Вікова категорія: старший шкільний вік, школярі 9 – 11 класів.

У центрі працює тренажерний зал. Основний напрямок роботи у тренажерному залі спортивно-оздоровчий. Проводяться заняття як із дітьми, підлітками, і з дорослими. Також ведеться індивідуальна робота з інвалідами та людьми, які зазнали травм кінцівок, роботи груп сімейного відпочинку. Заняття у тренажерному залі допомагають конструктивним шляхом зняти емоційну напругу, а також подбати про особистий здоровий спосіб життя.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.