Житомирська обласна організація “Лікарняна каса”, філія м.Коростень

Благодійна організація “Лікарняна коса Житомирської області”, Коростенська філія

Благотворительная организация

Городская поликлиника Коростеня

11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевского, 7 (приміщення міської поліклініки, перший поверх, каб.№109)

(04142) 5-06-46

(067) 37-808-26 – з інформаційних та аналітичних питань діяльності ЛК

(067) 411-30-93 – “гаряча лінія” з медичних питань (цілодобово).

Лікар-експерт: Уліганець Людмила Миколаївна

e-mail: officelk@ukr.net

з 8.00 до 16.00  з понеділка по п’ятницю.

№2 и №3 маршрутного транспорту міста (попередньо уточніть напрямок руху автобуса: у бік парку “Древлянський”). Зупинка:  парк Древлянський

Розташування на карті:

Городская поликлиника Коростеня на карте

Філія “Лікарняної каси” у Коростенському районі: 11508, Коростенський район, м.Коростень, вул. Жмаченка, 46 (другий поверх центрального приміщення районної лікарні), Телефон: (04142) 5-81-31.  Фахівець із інформаційних та аналітичних питань діяльності ЛК: Кучерява Ірина Леонідівна.

Благодійна організація «Лікарняна щодо Житомирської області» (далі – ЛК) існує з 2000 року. Вона подарувала радість щасливому життю тисячам хворих, стала для них надійною опорою у відновленні найціннішого – здоров’я. Тому з кожним днем ​​коло членів ЛК неухильно зростає. За час існування благодійної організації до її лав вступило майже 200 000 громадян. Вони активно підтримують шляхетну діяльність Лікарняної касі, адже вона повертає надію та радість одужання, вирішуючи питання діагностики та медикаментозного забезпечення.

Благодійна організація «Лікарняна щодо Житомирської області» є оазою допомоги та доброти не лише для тих, хто в ній перебуває. Під патронатом ЛК знаходяться близько тисячі дітей-сиріт з обласних будинків дитини та інтернатів, зокрема з м.Житомира – 42, з обласного будинку дитини – 108 дівчаток та хлопчиків). За рахунок проводиться лікування інвалідів Великої Великої Вітчизняної війни.

Перебування у ЛК є своєрідними інвестиціями у здорове майбутнє. Невеликі щомісячні внески допомагають убезпечити себе від невпевненості у завтрашньому дні. ЛК – це внесок у охорону власного здоров’я, здоров’я близьких та рідних людей. Хоча й кажуть, що «береженого Бог береже», але коли переконаний, що за потреби отримаєш усю необхідну медичну допомогу, з’являється надія на одужання. Зараз Лікарняна коса може стати гарантом здоров’я для кожного з вас. Тим паче в наш час, коли рівень фінансування галузі охорони здоров’я недостатній. Практично всі ліки та інші медичні засоби, необхідні для діагностики та лікування хворих, закуповуються за рахунок самих пацієнтів.

Головною метою ЛК є об’єднання зусиль громадськості, юридичних та фізичних осіб області для здійснення заходів, спрямованих на покращення медичного забезпечення членів ЛК у разі їх захворювання шляхом медикаментозного, діагностичного, консультативного обслуговування у стаціонарі, в умовах денного стаціонару, стаціонару вдома, в амбулаторних умовах , а також сприяння розвитку охорони здоров’я в області, удосконалення медичної допомоги населенню, запровадження нових форм діагностики та лікування. Засоби досягнення наведених завдань – систематичні членські внески.

Про раціональне використання коштів ЛК.

При самостійному придбанні медикаментів та виробів медичного призначення, Ви “купуєте кота в мішку”, тому що Вам важко оцінити достатність та якість лікарських призначень. Річ у тім, що нераціональні (зайві) витрати може бути продиктовані діяльністю медичних працівників. Йдеться про призначення невиправдано великої кількості медикаментів, непотрібних у конкретних випадках (для перестрахування) діагностичних досліджень. Тому Лікарняна каса послідовно проводить контроль якості цих послуг з метою зменшення зайвих витрат та контролює дотримання стандартів, протоколів діагностики та лікування, які затверджені МОЗ України. Членські внески громадян використовуються відповідно до Положення “Про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів” Лікарняної касі Житомирської області “для утворення запасу медикаментів на лікування своїх членів шляхом попередньої закупівлі їх за оптовими цінами, на 30-40% менше, ніж в аптеках Також закуповуються необхідні реактиви для лабораторного обстеження членів ЛК.

Чим вигідне членство у ЛК?

  • сума витрат на лікування не обмежена та не залежить від суми сплачених членських внесків;
  • кількість випадків лікування протягом року не обмежена;
  • проводиться контроль якості призначеного лікування.

Який механізм вступу до “Лікарняної каси”?

Усі бажаючі вступити до “Лікарняної каси” обов’язково мають ознайомитися з Положеннями, що регламентують діяльність ЛК. Вони розміщені у пунктах прийому коштів (банківських установах. Громадяни пишуть заяву на ім’я Голови правління благодійної організації “Лікарняна щодо Житомирської області” у будь-якому відділенні банку “Аваль”, Ощадного банку, Індекс-Банку, відділень “Укрпошти”, “Приватбанку”, ” Укрпромбанку”. У заяві вони вказують прізвище, ім’я, по батькові, ідентифікаційний код, дату народження, адресу, телефон, місце роботи.
При колективному членстві заява, на підставі якої членські внески віднімаються із заробітної плати, пишеться у бухгалтерію організації. Укладається угода про колективне членство.
Громадянин отримує можливість користуватися правами члена ЛК через три місяці після першої проплати за умови сплати вступного та трьох щомісячних членських внесків. Посвідчення члена Лікарняної касі можна отримати у центральному офісі ЛК або у її філіях, розташованих у лікувально-профілактичних закладах.

Яким є механізм забезпечення медикаментами членів “Лікарняної касі”?

При вступі до лікувального закладу член ЛК пред’являє членський квиток. У лікувальному закладі є запас необхідних медикаментів, одержаних від ЛК, забезпечується надходження їх до пацієнта. Після завершення лікування у членській картці робляться відмітки про сплачені та витрати на лікування.
При амбулаторно-поліклінічному лікуванні член ЛК отримує ліки у поліклініці за місцем проживання, при лікуванні у цілодобовому стаціонарі – безпосередньо у відділенні. Після закінчення курсу лікування член ЛК повинен підтвердити факт отримання ліків підписом у листі до призначень.

Які механізми передбачені для контролю за якістю надання медичної допомоги?

Якщо у члена благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” виникли проблеми щодо обстежень або лікування, на допомогу приходять лікарі-експерти, які є у кожному лікувальному закладі, а за необхідності – адміністратор лікувально-діагностичного закладу.

Що відбувається з вкладами, якщо ви за рік жодного разу не захворіли?

Вам дуже пощастило, що ви не захворіли. Бо здоров’я – це одна з найбільших людських цінностей. Але, на жаль, ваші колеги, інші члени ЛК обов’язково хворітимуть. Саме вони використовують як свої, так і ваші засоби на лікування. У цьому полягає взаємодопомога і солідарність. Однак це не означає, що ви більше не лікуватиметеся за рахунок інших членів ЛК.

Чи лікуються за рахунок ЛК хронічні захворювання?

Так, якщо вони перебувають у стадії загострення. Підтримуюче (базове) лікування хронічних патологій в амбулаторних умовах за рахунок ЛК не забезпечується.

Чи лікуються за рахунок ЛК грип, ГРВІ?

Лікування грипу та ГРВІ за рахунок ЛК не забезпечується. Але ускладнення цих патологій (трахеїт, ангіна, пневмонія тощо) можуть забезпечуватись за рахунок нашої благодійної організації.

Які є обмеження щодо медикаментозного забезпечення членів ЛК?

За рахунок ЛК забезпечується лікування основного захворювання та його ускладнень. Лікування супутньої патології, якщо вона впливає протягом основного захворювання, можливе за рішенням консиліуму за участю лікаря-експерта ЛК. Максимальний термін лікування становить 12 днів (в окремих випадках при лікуванні в умовах цілодобового стаціонару та тяжкому стані пацієнта він подовжується до 24 днів). Медикаментозне забезпечення проводиться відповідно до Лікарського формуляру та стандартів лікування.

Чи можна за рахунок ЛК отримати медикаментозне забезпечення у ЛПУ м. Києва та інших регіонів? Забезпечення ліками в інших регіонах України вирішується індивідуально.

Де можна ознайомитися з лікарським формуляром (переліком ліків, які можуть забезпечуватись за рахунок ЛК)? Лікарський формуляр затверджується та поширюється управлінням охорони здоров’я та є у кожного лікаря. Крім цього, з ним можна ознайомитись у лікарів-експертів ЛК у лікувальних закладах та філіях ЛК або на сайті благодійної організації: www.likkasa.com.ua

Куди можна звернутися, якщо необґрунтовано відмовляють у медикаментозному забезпеченні чи обстеженні за рахунок ЛК?
Ви можете звернутися до лікаря-експерта лікувального закладу, де ви лікуєтесь, або до відділу лікарів-експертів Лікарняної касі у Житомирі за тел. 22-54-02.

Що станеться, якщо не сплачувати членські внески?

При несплаті членських внесків більше трьох місяців ви можете бути виключені з членства ЛК. Повторний вступ до Лікарняної каси виключених осіб допускається лише у виняткових випадках за рішенням Правління ЛК. Згідно зі Статутом ЛК, сплачені членські благодійні внески при виході з ЛК не повертаються.


За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: Центральний офіс ЛК,  провулок 1-й Сінний, 4, м. Житомир

Директор виконавчий БО “Лікарняна каса Житомирської області” – Мишківський Володимир Станіславович

Секретар – Харлагіна Катерина Ігорівна, тел. (067) 411-14-51 , (0412) 55-34-92

Заступник директора виконавчого БО “Лікарняна каса Житомирської області” – Грищук Сергій Миколайович – к. мед. н., тел. (067) 411-30-96

Фармацевтичний відділ, завідуюча – Ольшанська Оксана Анатоліївна, тел. (067) 411-30-94

Відділ аудиту якості лікувально-діагностичного процесу, завідуюча – Артюх Раїса Володимирівна, тел. (067) 411-30-93

Інформаційно-аналітичний відділ, завідуюча – Афанаскіна Тетяна Іванівна, тел. (067) 411-30-97, (0412) 55-49-50

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.