Незаконна оренда понад 300 га земель: на Коростенщині слідчі поліції повідомили про підозру державному реєстратору

Як повідомляє Коростенське районне управління поліції Житомирщини, на Житомирщині слідчі поліції повідомили про підозру державному реєстратору, який допоміг легалізувати незаконну оренду понад 300 га земель.

Неправомірні дії посадовця правоохоронці виявили під час досудового розслідування шахрайства та незаконних оборудок з отриманням права на тривалу оренду земель. Нагадаємо, у лютому правоохоронці викрили 37-річного адвоката у незаконних діях щодо земельних паїв, що належали померлим громадянам.

Під час досудового розслідування встановлено, що навесні 2021 року 50-річний керівник відділу з надання адміністративних послуг – державний реєстратор речових прав на нерухоме майно однієї з сільрад Житомирського району отримав заяви на права оренди терміном на 45 років на 170 земельних ділянок, що розташовані на Малинщині.

Такі документи надав адвокат, який водночас був директором товариства з обмеженою відповідальністю, що виступало орендарем вказаних ділянок. Окрім заяв до пакету документів були долучені договори оренди землі, причому вони були підробленими. Зокрема, укладені вони були нібито від імені попереднього директора ТОВ з власниками, в тому числі померлими, із зазначенням фіктивної дати ïx укладення минулими роками (з 2002 по 2017). Також адвокат підробив у договорах підписи сторін та завірив їх печаткою ТОВ. Він же надав держреєстратору платіжні доручення про адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Слідчі з’ясували, що посадовець не встановив належним чином відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також не перевірив відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, не провів інші обов’язкові перевірки. У результаті він вніс відомості до Державного реєстру речових прав та їх обтяжень щодо набуття ТОВ права оренди. Через такі дії власникам земель та їх правонаступникам було завдано шкоди на понад 10,5мільйонів гривень.

Тож, зібравши докази, слідчі відділення поліції №1 (м. Малин) Коростенського райуправління, під процесуальним керівництвом окружної прокуратури, повідомили держреєстратору про підозру у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Досудове розслідування триває, оперативний супровід здійснюють співробітники СБУ.

Відповідно до чинного законодавства таке кримінальне діяння карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.