Щомісяця фахівці “Житомиргазу” обстежують до 7 тисяч кілометрів газових мереж

У рахунках за газ, які сьогодні оплачують споживачі, майже 90% коштів припадає на вартість блакитного палива як товару і лише 10% – це послуги з обслуговування мереж та доставки газу. За ці кошти компанія обслуговує майже 13,5 тис. розподільних газопроводів області та ще  2,4 тис. споруд на них.

Завдяки щоденній роботі 1,6 тис. технічних фахівців ПАТ “Житомиргаз”, а це 80% від  загальної кількості персоналу компанії, газ у свої будинки отримують понад 360 тис. споживачів Житомирської області. Щоб підтримувати систему в робочому стані, фахівці компанії щомісяця обстежують 7 тис км газових мереж.

Для цього спеціалісти щодня перевіряють технічний стан та герметичність системи, здійснюють комплексне приладове обстеження на цілісність ізоляції, а також перевіряють газопроводи на витоки газу. Один раз на місяць вони здійснюють технічний огляд 2,4 тис. газорегуляторних пунктів, де перевіряють тиск газу, зовнішній огляд засобів вимірювальної техніки, електроосвітлення та блискавкоприймачів.

Незважаючи на суттєве зростання ціни на газ за останні роки, тарифна виручка компанії залишається незмінною. Так, із вартості 6,8 гривень за кубометр газу, компанія отримує всього 77 копійок, решта – вартість газу як товару. “Через постійний дефіцит коштів, компанія не може забезпечити працівникам гідний рівень зарплати, що призводить до значного відтоку кадрів. У минулому році середня зарплата слюсаря була на 40% нижча від середньої зарплати по області. Через це звільнились 230 працівників робітничих професій, в яких компанія відчуває постійний брак”, – розповідає начальник управління з персоналу ПАТ “Житомиргаз” Тетяна Шпирка.

Однак, пріоритетом роботи компанії залишається безпечне та безперебійне транспортування газу споживачам. Тому, незважаючи на складну економічну ситуацію, у 2016 році ПАТ “Житомиргаз” замінив обладнання на 14 регуляторних пунктах області. Ще на 19 таких об’єктах встановили телеметрію. Вона дає можливість дистанційно контролювати тиск газу, температуру, спрацювання автоматики, фіксує несанкціоноване проникнення в газорозподільний пункт. Окрім того, у 2017 році компанія планує відремонтувати та замінити понад 15 км газових мереж, та ще 82 споруди на них, на що скерує 21,7 млн грн зі своєї інвестиційної програми.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.