Інтервал щеплення між дозами вакциною CoviShield збільшено до 90 днів

загрузка...

За рекомендаціями Національної технічної групи експертів Міністерство охорони здоров’я збільшило інтервал між щепленнями імунобіологічним препаратом CoviShield з 28 днів до 90 днів. Про це повідомив Заступник Міністра охорони здоров’я – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Обговорення доцільності збільшення терміну розпочалися після того, як 06 березня 2021 року в журналі The Lancet була оприлюднена інформація щодо ефективності однодозноі? схеми вакцинаціі? з введенням другоі?, ревакцинальноі? дози, через 12 тижнів.

Раніше за проміжними результатами чотирьох рандомізованих контрольованих досліджень, проведених у Бразиліі?, Південніи? Африці та Великобританіі?, для швидкого досягнення наи?більшоі? користі для здоров’я уряд Великобританіі? прии?няв політику введення якомога більшоі? кількості перших доз та відтермінування другоі? дози вакцини ChAdOx1 nCoV-19 до 12 тижнів після введення першоі? дози.

За словами, Головного санітарного лікаря України, при аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразовоі? стандартноі? дози становила 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. Підтримуючи стратегію імунізаціі? з більшим інтервалом, ефективність вакцини була значно вищою – 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.

За результатами цієї публікації інтервали між першою та другою дозою збільшити до 12 тижнів рекомендували своїм Міністерствам також і НТГЕІ Канади, Німеччини, Франції.

«Враховуючи позицію НТГЕІ та результати міжнародних досліджень оперативним штабо МОЗ було прийнято рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцини від Oxford/AstraZeneca (ChAdOx1 nCov-19 Cоrona Virus (рекомбінована)), виробництва Serum Institute of India та SK Bioscience, доцільно збільшити початковий інтервал між дозами. Це не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4 – 12 тижнів»,- зазначив Віктор Ляшко.

Також за його словами, впровадження цієї рекомендації НТГЕІ потребуватиме від МОЗу незначного корегування підходів до проведення вакцинальної кампанії на перших етапах.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.