Комунальний колапс: 120 міст, зокрема й на Житомирщині, можуть залишитися восени без опалення

Сьогодні, 20 травня 2021 року, Правління Асоціація міст України обговорило критичну ситуацію, що склалася у сфері комунальної теплоенергетики. Житомирське самоврядування у Правлінні АМУ представляють – Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та Станишівський сільський голова Юрій Матвійчук.

Правління Асоціації міст України схвалило Заяву:

Ми, представники місцевого самоврядування, вимагаємо:

  • негайно розблокувати рахунки комунальних підприємств та припинити нарахування непомірних штрафних санкцій;
  • компенсувати втрати комунальних підприємств, які виникли внаслідок рішень, ухвалених органами державної влади;
  • гарантувати постачання природного газу в достатніх обсягах комунальним підприємствам на умовах післяплати за ціною, що врахована в діючих тарифах на тепло та гарячу воду для населення;
  • ухвалити законопроект, що забезпечить реструктуризацію заборгованості комунальних підприємств за спожитий природний газ, списання штрафних санкцій та відшкодування різниці в тарифах.

«Коли була складна ситуація з тарифами на газ — ми (ред. Асоціація міст України) підписали Меморандум із Кабінетом Міністрів та Нафтогазом. Таким чином, міські голови, громади, підприємства теплової енергетики зобов’язались не піднімати тарифи під час опалювального сезону. А після його закінчення, держава мала б компенсувати різницю в тарифах», – написав мер Житомира Сергій Сухомлин.

АМУ наголошує, що ці питання необхідно вирішити невідкладно! Не можна залишати людей без послуг і перекладати на місцеві бюджети витрати, які вони не зможуть покрити.

«Уряд та «Нафтогаз» своїми діями вже в травні залишають 120 міст – 5 мільйонів громадян – без гарячої води. А бюджетні установи – без природного газу. З жовтня ж все населення може залишитися без централізованого опалення», – зауважив голова АМУ В.Кличко.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.