Скільки виділяє держава у Програмі медичних гарантій на медичні послуги для пацієнта

загрузка...

Будь-яка людина, у якої погіршується стан здоров’я, має мати доступ до належного лікування без ризику потрапити у фінансову скруту. Так працює принцип універсального медичного охоплення. Його важливою складовою є Програма медичних гарантій — перелік послуг, які пацієнт може отримати безоплатно. Програма дає людині, яка потребує лікування, фінансову точку опори.

До Програми медичних гарантій увійшли найважливіші послуги — вони є безоплатними для пацієнта. Це консультації, обстеження, госпіталізації, операції, реабілітація, паліативна та екстрена допомога. Ці послуги НСЗУ купує у лікарень. Для пацієнтів вони безоплатні.

Аби краще зрозуміти, скільки платить держава за кожного пацієнта з грошей платників податків, давайте розглянемо приклад взаємодії з медичною системою дитини від народження до досягнення повноліття.

За народження дитини НСЗУ платить пологовому 8 136 грн.

Якщо малюк народився доношеним, але з ускладненнями, його лікуватимуть за пріоритетним пакетом неонатальної допомоги. Обійдеться державі це лікування у 29 678 грн.

Якщо ж дитина народилася недоношеною і також потребує додаткового лікування, за таку допомогу НСЗУ заплатить закладу 98 533 грн за тим же пакетом неонатальної допомоги.

Провідником у медичній системі і менеджером здоров’я для дитини та буде її сімейний лікар чи педіатр. З ним батьки можуть підписати декларацію одразу після народження дитини. За послуги фахівця первинної ланки від народження дитини до 22 років держава заплатить понад 16 тис грн.

Якщо у дитячому віці доведеться, наприклад, видалити апендицит, на це у Програмі медичних гарантій на одного пацієнта передбачено 7 831 грн.

Якщо у дитини виникне запалення легень, за лікування НСЗУ оплатить закладу 4 787 грн.

На лікування переломів кісток, черепа, хребта, чи кісток тулуба виділяють 8 000 грн.

Операції на кістково-м’язовій системі у дітей до 18 років коштують 7 356 грн.

За госпіталізацію, наприклад, з гастритом у Програмі медичних гарантій виділено 2 391 грн.

Як бачимо, на кожному етапі життя для пацієнта передбачений страховий фінансовий пакет. Кошти виділяють з державного бюджету — тобто це гроші платників податків, які ми з вами уже сплатили.

Тому коли у медзакладі у вас вимагають благодійні внески, подяки, оплату за ліки, що входять до Національного переліку лікарських засобів, тощо — це неправомірно. Виникає подвійна оплата — ви двічі платити за те, що вже оплачено з ваших податків і справедливо має бути для вас безоплатним у момент лікування.

Якщо у закладі, який має договір із НСЗУ, вам безпідставно відмовили в наданні послуги чи вимагали гроші, можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі “громадянам”.

НСЗУ опрацьовує звернення, при порушенні прав пацієнтів на медичне обслуговування проводить перевірку та вимагає поновити право на безоплатне лікування.

Повідомляє НСЗУ Національна служба здоров’я України

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.