Юлія Лушпієнко: “Житомирщина має всі умови для розвитку бізнесу та розміщення виробництв»

Практикуючий адвокат, людина з активною життєвою позицією, Юлія Лушпієнко стала кандидатом від партії «Сила і Честь» до Житомирської обласної ради. На її переконання, депутат має бути партнером для своїх виборців, швидко реагувати на всі потреби і проблеми. А їх в області – чимало. При цьому децентралізація дає депутатам місцевих рад повноваження, за допомогою яких можна вирішувати 80-90% проблем на місцевому рівні. Яку саме програму дій пропонує кандидатка, ми розпитали її в інтерв’ю.

– Чому ви обрали саме партію «Сила і Честь»?

– Партія складається переважно з правників та правозахисників. Такі люди близькі мені по духу і поглядах, і ми розуміємо, для чого працюємо разом. Те, що пропоную я, працює на створення економічної безпеки та економічної незалежності регіону.

– На яких питаннях ви плануєте зосередитися у Житомирській обласній раді?

– Для мене є пріоритетним залучення інвестицій, які зроблять поштовх у розвитку області та покращать рівень життя населення. Для цього, по-перше, треба розробити інвестиційний паспорт області. Кількома мовами. Продемонструвати інвестиційну привабливість нашого регіону. Житомирська область – унікальна, вона має вигідне географічне розміщення, близькість до столиці, розвинену інфраструктуру, кваліфіковані кадри. Житомирщина має хороший потенціал у сільському господарстві, надрокористуванні, екології, екотуризмі. Область багата на поклади корисних копалин.

Програми регіонального розвитку та залучення інвестицій до області мають бути переглянуті та осучаснені. Потрібно проводити круглі столи, конференції та перемовини з міжнародними організаціями – саме вони є посередниками між потенційними інвесторами з-за кордону та Україною. При цьому важливо орієнтуватися не тільки на зовнішніх інвесторів, але й на внутрішніх.

– Але не всі мешканці області вірять у прихід сумлінних інвесторів. Ви стикалися зі скепсисом щодо своїх планів?

– Справді, часом бачу недостатню інформованість або навіть супротив. Люди зневірені: «розвиток промисловості не дасть робочих місць, все автоматизоване», «будуть брати на роботу з інших областей». Практика показує, що це не так.

Розвиток промисловості та підприємств в області – це створення робочих місць, забезпечення місцевого населення достойним рівнем заробітної платні і покращення життя населення, це розвиток інфраструктури (якісні дороги, доступне житло, будівництво садків та шкіл, освітлення вулиць), якісні медичні послуги.

Нам потрібно створювати умови, щоб люди могли жити поруч з родиною, у своїй громаді, і при цьому забезпечувати якісний рівень життя для своєї родини. Щоб у них була робота, діти ходили б в садочки, школи.

Зараз багато молодих людей, які закінчують школу, виїжджають з області. Втрачаються молоді кваліфіковані кадри. Потрібні програми підтримки студенів, щоб вони залишалися навчатися в області.

– Як активна господарська діяльність може позначитися на екології в області? Вичерпання природних ресурсів турбує людей.

– Потрібно створити баланс між розвитком промисловості та захистом довкілля. Це начебто протилежні речі, проте я впевнена, що можна між ними знайти взаємодію. Місцева влада може проводити постійні перемовини та круглі столи з підприємцями, власниками бізнесу та з екологами. Вони повинні розробити сумісний план дій, щоб і природу зберегти, і розвивати промисловість в області.

Розвиток промисловості на території області означає наповнення місцевих бюджетів, завдяки чому територіальні громади самостійно зможуть вирішувати потреби та проблеми місцевого населення. На прикладі багатьох ОТГ ми можемо побачити наскільки підвищується рівень життя окремої громади, після відкриття на їх території підприємств з видобутку корисних копалин.

Створення та розвиток якісних інвестиційних продуктів на території області дасть можливість створити базу для будівництва заводів та фабрик.

Від місцевих депутатів потрібні активні дії щодо просування іміджу Житомирської області як в Україні так і за її межами, як надійного партнера для розміщення виробництва.

Джерело інформації: https://novograd.city/read/promo/105102/zi-svyatami-vas-lyudi-sili-i-chesti

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.