За якої умови введуть повний локдаун в Україні?

загрузка...

В Україні може бути введений загальнонаціональний локдаун за умови, що 13 українських регіонів опиняться в «червоній» зоні.

Також крайні заходи доведеться приймати, якщо приріст нових хворих буде понад 25 тисяч. Таку заяву зробила лікар-епідеміолог Людмила Мухарська.

Про це повідомляє Україна 24.

За словами лікаря, приклад західних областей, які першими потрапили під третю хвилю коронавірусу, що почалася наприкінці лютого, показують, що адаптивний карантин все ж працює.

«Ми зараз спостерігаємо стабілізацію в західних регіонах. Потрібно, щоб за 3-4 тижні пройшов подвійний інкубаційний період. Якщо ті регіони, які зараз входять в червону зону, де зараз починають діяти більш жорсткі заходи, вийдуть з таким же показником стабілізації, і якщо ця стабілізація буде триматися 5-6 тижнів після локдауну, то, можливо, не знадобиться локдаун по всій країні — якщо поступово регіони будуть виходити», — пояснила лікар.

Але у випадку, якщо швидкість попадання регіонів в «червону» зону буде дуже високою і досягне 13-ти, то в Кабміні будуть змушені вдатися до крайніх заходів.

«Якщо одночасно 13 регіонів буде в адаптивному карантині, то, можливо, уряд буде вирішувати про локдаун у всій країні. На сьогодні західні регіони показали, що адаптивний карантин більш-менш ефективний», — додала Мухарська.

Вона також назвала цифру — 25 тисяч нових хворих протягом доби. Тоді влада зобов’язана буде піти на крайні заходи. Відзначимо, що зараз «червоними» оголошено 11 регіонів: Київ, Житомирська, Івано-Франківська (виходить 10 квітня), Закарпатська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернівецька і Чернігівська області, Харківська (входить в «червону» 11 квітня).

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.