Почетные граждани города Коростень

загрузка...

Гундарєв Павло Миколайович

Народився в с. Молдово Тамбовської обл. в сім’ї селянина. В 1961 р. приїхав в м. Коростень, де працював кондуктором на залізниці. З початку революції став на бік більшовиків. Боєць бронепоїзду «Комуніст Коростенського району». Після війни знову працював на залізниці. Під час ВВВ – політрук військової частини. Після війни знову працював на залізниці керівником кондукторського резерву. На відзнаку про активну участь в ВВВ нагороджений орденом Леніна та багатьма медалями. В 1967 році за активну участь в становленні Радянської влади, участь у Великій Вітчизняній війні та трудові відзнаки йому присвоєно звання «Почесний громадянин м. Коростень»

Мельник Микола Іванович

В 1918 р. був членом Коростенського підпільного революційного комітету. Голова парторганізації Коростенського залізничного вузла. Був кулеметником на бронепоїзді «Комуніст Коростенського району». В 1967 році за активну участь в становленні Радянської влади на Коростенщині та організацію роботи Коростенського залізничного вузла йому присвоєно звання «Почесний громадянин м. Коростеня».

Лебедь Олександр Захарович

Народився 31.08.89 в м. Новомосковську Дніпропетровської обл. Трудову діяльність розпочав з 1905 р. учнем слюсаря в Катеринославському паровозному депо, далі змінював різні посади. З 1917р. – член РСДРП (б), член революційного штабу Катеринославської залізниці, боєць Червоної гвардії. Входив до команди бронепоїзду «Комуніст Коростенського району»  З 1936 р. до початку ВВв, працював в м. Коростень на різних інженерних посадах вагонного депо. За заслуги перед Комуністичною партією і Радянською державою нагороджений орденами  Леніна, Трудового Червоного Прапору, медалями. В 1967 році йому присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростеня»

Іванов Сергій Іванович

Народився в м. Фастів. Закінчив в м. Овруч дворічні педагогічні курси, після чого з 1962 р. працював в СШ № 37 вчителем фізкультури та історії. В 1932р. закінчив історичний факультет Житомирського педінституту. З 1944 р. по 1976 р. працював директором СШ №7. з 1972 р. – член ВКП(б). приймав активну участь в партійній роботі. Неодноразово вибирався депутатом Коростенської міської ради. Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапору, багатьма медалями, йому присвоєно звання «Відмінник освіти», «Почесний залізничник СРСР». За активну участь у вихованні молоді та активну  суспільно — політичну діяльність 10.07.1968 йому присвоєно звання «Почесний громадянин м. Коростеня».

Зелений Петро Петрович

Народився 1919 р. в. с. Холосне  Коростенського району на Житомирщині. В 1929р. пішов до школи. В 1937 поступив в паровозне депо ст.Коростень кочегаром . З 1937р. по 1948р. служив в Радянській Армії спочатку рядовим , потім помічником командира взводу. З 1948 р. працював в локомотивному депо ст. Коростень, спочатку помічником машиніста паровозу, потім машиністом  тепловоза. Нагороджений званням «Почесний залізничник». Неодноразово обирався депутатом міської, обласної рад, депутатом Верховної Ради УРСР 7, 8 скликань, депутатом 21 з’їзду КП України та 22  з’їзду КПРС. За визначні досягнення нагороджений орденом «Знак Пошани», «Вітчизняної війни» ІІ ст., «Жовтневої Революції» та багатьма медалями і почесними відзнаками. В 1958 р. йому присвоєно звання «Герой соціалістичної праці». За видатні заслуги в роки Великої Вітчизняної війни, та доблесну працю, успіхи у вихованні молоді, організаційну роботу в 1970 р. йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коростеня»

Гришкова Віра Михайлівна

Народилася в м. Феодосії 09.01.1907. в 1940 р. закінчила Ленінградську промислову академію. З 1951р. – директор швейного об’єднання в м .Коростень. З 1953 р. по 1971 р. обиралась депутатом  Коростенської міської ради, головою жіночого комітету. Приймала активну участь в суспільно — політичному житті міста. 14.041970р. за активну участь  у вихованні жіночого колективу міста присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коротсень»

Матвієнко Лідія Михайлівна

Народилася в м. Київ. Закінчила Київський медінститут, після чого приїхала в м. Коростень, де працювала лікарем, а також викладачем медтехнікуму. Під час Великої Вітчизняної війни- начальник госпіталю № 2036. Війну закінчила в східній Прусії . нагороджена орденами «Вітчизняної Війни» ІІ ст., «Червоної Зірки», «Знак Пошани» та багатьма медалями. Після війни повернулась в м. Коростень, де працювала завідуючим міськвідділом охорони здоров’я  та завідуючою відділенням міської лікарні. Була депутатом міської та обласної Ради. В 1972 році за активну участь в житті м. Коростень їй присвоєно звання «Почесний громадянин м. Коростеня»

Футерман Арон Якович

Народився в с. Бехи Коростенського району. Закінчив фабричнозаводську школу №3 ім. Табукашвілі, а в 1933 р. –Київський державний художній інститут. Створив ряд скульптурних композицій, барельєфів, які встановлені в різних містах. В м. Коростень встановлені такі роботи : пам’ятник В.І. Леніну , М.А.Щорсу, Комсомольцям 20-х  років, Табукашвілі, Мельнику. В роки Великої Вітчизняної війни – майор, парторг військової частини. Нагороджений орденами  «Вітчизняної Війни», «Червоної Зірки» та медалями. В 1974 році за активну участь в розробці та встановленні в м. Коростень пам’ятних споруд йому присвоєно звання «Почесний громадянин м. Коростеня»

Кузьмінський Іван Антонович

Народився в с.Климентіївці Баранівського району на Житомирщині. Бригадир комплексної  будівельної бригади, яка одна із перших почала працювати за методом бригадного підряду.

З початку Великої Вітчизняної війни пішов у партизани. За ратні подвиги народного месника нагороджено п’ятьма бойовими нагородами.

За великі досягнення в праці в 1966р. його нагороджено орденом Леніна, а в 1971р. присвоєно звання «Герой соціалістичної праці».

Він удостоєний звання «Заслужений будівельник України», «Майстер – золоті руки» та іншими нагородами.

За високі досягнення в праці та активну суспільно-політичну діяльність йому присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень» 28.10.1977р.

Дячков Йосип Олексійович

Народився 05.04.1914р. в с.Бурсак на Кубані.

Після закінчення школи поступив у Феодосійський залізничний технікум, який закінчив в 1937р. Залізничну кар’єру розпочав на станції Л.Толстой (Липецька обл.) Там він працював черговим по станції, маневровим та поїздним диспетчером. У тяжкі воєнні роки очолював колектив станції.

В 1944р. був направлений в м.Коростень, де працював заступником начальника відділу експлуатації. Далі працював на ст.Дарниця, Фастів. Закінчив Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту.

В 1960р. – начальник Коростенського відділку залізниці.

За самовіддану працю Й.О.Дячков нагороджений орденами «Жовтневої революції», «Трудового Червоного Прапора», «Знак пошани», медалями «За трудову доблесть», «За трудову відзнаку», «Заслужений працівник транспорту України».

За вагомий вклад у розвиток і будівництво міста 28.10.1977р. йому присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень».

Краля Тихон Архипович

Народився в с.Карловка , що на Харківщині.

Закінчив Харківське фабрично-заводське училище. Працював в міській типографії.

В роки Великої Вітчизняної війни Т.А.Краля – сапер-розвідник. Тричі був поранений. За зразкове виконання бойових завдань, виявлені при цьому доблесть і мужність Указом Президії Верховної Ради СРСР 16 жовтня 1943р. Тихону Архиповичу Кралі присвоєно звання «Героя Радянського Союзу». Був удостоєний багатьма нагородами, серед яких – нагорода США “Почесний Бойовий Хрест” (нагородний лист підписаний у Вашингтоні 11 липня 1944 року президентом Рузвельтом).

З 1951р. працював на Коростенському підприємстві УТОС.

За активну громадську роботу, великий вклад в патріотичне виховання молоді Т.А.Кралі 28.10.1977р. присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень».

Сингаївський Володимир Васильович

Народився в с.Шатрище Коростенського району. З 1944р. Пройшов дорогами фронтів від Новоград-Волинського до Одера.  День Перемоги зустрів за 90 км від Берліна.

З 1950р. по 1984р., аж до виходу на пенсію, працював у Коростенському відділку ПЗз. З них – 29 років машиністом електрокрану на вантажному дворі ст.Коростень. Одержав звання «Почесний залізничник», нагороджений орденом «Трудового Червоного Прапору».

В 1974р. Указом Президії Верховної Ради СРСР за самовіддану працю В.В.Сингаївському присвоєно звання «Героя Соціалістичної Праці».

Неодноразово обирався депутатом місцевих Рад, делегатом XXIII з’їзду залізничників.

За велику виховну роботу з молоддю був відзначений знаком «Відмінник народної освіти».

За особисті заслуги перед містом Коростенем присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень»16.11.1982р..

Лісовий Олександр Федорович

Народився в с. Кирові Новоград — Волинського району Житомирської області. В 1933 р. закінчив Ленінградське військово – авіаційне техучилище. У роки Великої Вітчизняної війни робив директором Новоград – Волинського заводу ім. Сталіна. З 1916 р. працював на заводі «Жовтнева кузня» у Коростені: до 1976 р.- директором, потім на інших посадах. За участь у Великій вітчизняній війні нагороджений орденами «Вітчизняної війни» І та ІІ ст., медаллю «за бойові заслуги», «За відвагу» та іншими. В 1982 році за активну участь у Великій Вітчизняній війні та відбудові міста йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коростеня»

Гітуляр Іван Леонтійович

Народився у селі Вільха Житомирської області. До великої Вітчизняної війни робив у м. Довбуш Житомирської області на партійній роботі. З початком війни у 1941 р. був направлений в політвідділ Південно – Західного Фронту. Після поранення в рідному селі почав налагоджувати підпільну роботу проти окупантів. Став комісаром партизанського об’єднання. Після війни робив вчителем, завідувачем міського відділу народної  освіти м. Коростеня, потім директором СШ № 3. Нагороджений орденом «Вітчизняної війни» та багатьма медалями. В 1982 році за активну участь у Великій Вітчизняній війні та вихованню молоді йому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Коростеня”.

Дзюба Василь Григорович

Закінчив Харківський інститут культури.

З 1943 по 1945рр. Воював на фронтах Великої Вітчизняної війни. Захищав наше місто від ворогів.

Нагороджений «Орденом Слави III ст.», медалями.

За особисті заслуги перед містом Коростенем присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень» 22.12.1983р..

Перкін Олексій Олексійович

В 1940р. пішов у Сумське артилерійське училище.

Пройшов всю Вітчизняну війну від рядового до полковника. За успішну службу нагороджений орденами Леніна, «Бойового Червоного Прапора» та багатьма медалями.

Після Великої Вітчизняної війни – замісник директора науково-дослідницького інституту поліграфічної промисловості. Веде активну воєнно-патріотичну роботу: голова українсько-молдавської групи ветеранів Великої Вітчизняної війни. Приймав участь у визволенні м.Коростеня у 1943р.

За активну участь у Великій Вітчизняній війні, у визволенні м.Коростеня та активну військово-патріотичну роботу 22.12.1983р. йому присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень».

Максимов Володимир Петрович

ВИТЯГ

з Постанови бюро Компартії України та виконкому міської Ради народних депутатів від 05.10.83р.№26 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Коростеня Житомирської області»

Відзначаючи заслуги перед Батьківщиною в роки Великої Вітчизняної війни, активну участь у звільненні міста Коростеня в листопаді 1943 року та плідну роботу з військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, бюро місккому Компартії України й виконком міської Ради народних депутатів ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

на честь 40-річчя звільнення міста Коростеня від німецько-фашистських загарбників та визнання в його звільнення заслуг 150 окремої Київсько-Коростенської, Червонопрапорної орденів  Суворова, Кутузова й Богдана Хмельницького танкової бригади присвоїти звання Почесний громадянин міста Коростеня членам екіпажа танка, що одним з перших увірвався в місто:

-товаришеві Максимову Володимиру Петровичу — командирові танка;

Пильников Степан Пантелеєвич

-товаришеві Пильникову Степану Пантелеєвичу — радистові танка;

Каширин Анатолій Іванович

-товаришеві Каширину Анатолію Івановичу — водієві танка.

Перкіна Антоніна Ренгольдівна

З початком Великої Вітчизняної війни пішла з Томського політехнічного інституту на курси санінструкторів, після чого всю війну служила санінструктором артилерійського полку.

В боях за визволення м.Коростеня проявила стійкість та відвагу, за що нагороджена орденом Червоної Зірки та медалями.

Занесена в Книгу Пошани полку.

Далі веде активну військово-патріотичну роботу.

За стійкість та відвагу, проявлені при визволенні м.Коростеня ій присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень» 22.12.1983р..

Абашин Микола Борисович

ВИТЯГ

з Постанови бюро Компартії України та виконкому міської Ради народних депутатів від 22.12.83р.№34 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Коростеня Житомирської області»

Відзначаючи заслуги перед Батьківщиною в роки Великої Вітчизняної війни, активну участь у звільненні міста Коростеня в листопаді 1943 року та плідну роботу з військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, бюро місккому Компартії України й виконком міської Ради народних депутатів ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1.На честь 40-річчя визволення м. Коростеня від німецько – фашистських загарбників і на знак визнання в його звільненні заслуг143 Конотопсько – Коростенської Червоно знаменної, ордена Суворова стрілецької дивізії та 18 Гвардійського Станіславсько-Будапештського Червонознаменного стрілецького корпусу присвоїти звання «Почесний громадянин міста Коростеня» героям, що проявили мужність, відвагу при звільненні міста:

-Абашину Миколі Борисовичу- генерал-полковнику запасу, колишньому першому заступникові командуючого Прикарпатським військовим округом…

Білозьоров Петро Юхимович

Народився в селі Скрипачі Березівського району, краснодарського краю в родині приїскового робітника. З юних років пізнав працю. Вісімнадцятирічним юнаком вступив до лав Червоної Армії, успішно закінчив Ленінградське військове училище  і став офіцером. З перших днів війни на фронті захищав Ленінград, Москву, Сталінград. Був кілька разів поранений, бився на Курській дузі і пройшов з дивізією шлях від курська до Коростеня. За мужність і воїнську майстерність Петро Юхимович нагороджений двома орденами Червоного Прапора, орденами Вітчизняної війни І ступеня, Червоної Зірки, Олександра Невського, багатьма медалями. Білозьоров очолював 989–й стрілецький полк. Командир підземного гарнізону м. Коростеня після контузії попав у полон. Будучи в таборі смерті Маухаузені продовжував боротися з фашистом. Йому повернені всі нагороди. У 1983р. йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коростеня».

Суржинський Володимир Анатолійович

Народився 15.06.1931 у селі Луполова Ульянівського району Кіровоградської області. З  1943 року розпочав трудову діяльність охоронцем полів в колгоспі. У1948 р. працював у Завелівській геологорозвідувальній партії буровим робітником, а з 1949 р. – буровим майстром. В 1965 р. закінчив КШ по спеціальності гірничного інженера. Потім працював на різних інженерних посадах гірничного комбінату. З 1968 р працює зам директора Головинського кар’єроуправління, а з грудня 1970 р. директором Коростенського гранкар’єру. З 1978 р. – генеральний директор об’єднання «граніт». Неодноразово обирався членом міському  КГГУ, депутатом міської ради, головою ради директорів міста. Заслужений будівельник УРСР. Нагороджений орденом «Знак пошани» та медалями за значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток і благоустрій  міста. 04.06.1991р. йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коростеня».

Клименко Антон Григорович

Народився в с.Ростяжин Коростенського р-ну.

Педагог.

Закінчив військове училище, одержав посаду командира роти. Опинившись в оточенні, прийняв активну діяльність в партизанському загоні ім.Боженко як начальник штабу загону.

Після Великої Вітчизняної війни робив на різних посадах.

Нагороджений медаллю «Партизану Великої Вітчизняної війни» та іншими медалями.

За активну участь в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками та у вихованні молодого покоління 20.09.1995р. присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень».

Грищенко Михайло Васильович

Народився в с.Мелені Коростенського р-ну.

У вересні 1970р. Обраний заступником голови Коростенської районної ради народних депутатів.

У травні 1985р. призначений старшим науковим співробітником, а потім завідувачем Коростенського краєзнавчого музею.

За сумлінну роботу нагороджений знаком «Відмінник народної освіти УРСР», «Відмінник народної освіти СРСР» та багатьма медалями, грамотами.

Присвоєно звання «Почесний ветеран Радянського комітету ветеранів війни» та ін.

За особливі заслуги перед містом Коростенем  присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень» рішенням 6 сесії міської ради 22 скликання від 24.05.1995р.

Іванов Володимир Тимофійович

 

Народився в м.Гоміль, республіка Білорусь.

В Коростені з 1944 року.

Закінчив Київський технікум залізничного транспорту та Київський інститут фізкультури.

Чемпіон Олімпійських ігор в Мехіко з волейболу, чемпіон СРСР серед команд залізничників. Брав участь у Всесвітніх іграх ветеранів спорту в Австралії, США, у Фінляндії.

З 2002р. очолює Асоціацію ветеранів спорту.

За активну участь в пропаганді спорту в м.Коростені та прославляння міста рішенням міської ради йому присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень» рішенням сесії міської ради в 1996р.

Дагіров Алі Алійович

Народився в селі Нижній Дженгутай Дагестанської АРСР.

Після закінчення школи і ФЗУ в 1943р. призваний до лав Радянської Армії.

Брав участь у визволенні Києва. В 1944р. був направлений до м.Коростеня командиром роти. В 1946р. розпочав трудову діяльність в Коростенському відділку залізниці.

Працював начальником відділу кадрів до 1988р. Бере активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді.

За активну участь в бойових діях 1941-1945 років нагороджений орденами «Вітчизняної війни» I-II ст.; за трудові успіхи – орденом «Знак пошани», «Богдана Хмельницького» та багатьма медалями.

За особливі заслуги перед містом присвоєно звання „Почесний громадянин міста Коростень” рішенням 22 сесії міської ради 23 скликання від 30.11.2000 р.

Каленик Опанас Євгенович

Народився в селі Старики на Хмельниччині.

В 1956р., закінчивши Харківський інститут інженерів транспорту, Опанас Євгенович почав працювати черговим по станції Староконстянтинів Шепетівського відділку Південно-Західної залізниці, а з 1959р. продовжив трудову діяльність в колективі Коростенського відділку.

З вересня 1981р. до жовтня 1995р. – начальник цього відділку. У 1983р. О.Є.Каленику присвоєно звання «Кращий організатор технічної творчості залізничного транспорту», нагороджений срібною медаллю.

За багаторічну сумлінну працю нагороджений орденами «Трудового Червоного Прапору», «Знак Пошани», медалями та знаком «Почесний залізничник». Звання „Почесний громадян міста Коростень” присвоєно рішенням 22 сесії міської ради 23 скликання від 30.11.2000р.

Слуцький Олександр Мойсейович

Народився в м.Коростень.

В 1941р. Закінчив СШ №1, після чого відразу пішов на війну бійцем розвідроти. 22.05.1942р. під містом Керч після контузії попав в полон, побував в різних концтаборах. Після другої спроби втік, і в 1943р. після перевірки в органах НКВС знову пішов на фронт, де перебував до кінця війни. Повернувся в м.Коростень, де працював на різних посадах. 16 років був директором школи-інтернату.

Активно займався спортивною роботою. Був ініціатором побудови стадіону «Спартак», ДСШ. Сам не одноразово був чемпіоном Житомирської області в різних видах спорту. Виховав багатьох чемпіонів, в т.ч. і світового рівня.

Нагороджений 15 урядовими нагородами, в т.ч. орденами Вітчизняної війни, Слави III ст., трьома медалями «За відвагу», медаллю «За бойові заслуги».

За мужність, проявлену в роки Великої Вітчизняної війни, активну участь у вихованні молоді рішенням 22 сесії 23 скликання  від 30.11.2000р. йому  присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень».

Яценко Володимир Михайлович

Народився в 1952р. в станиці Кущевська Краснодарського краю.

Після закінчення інституту в м.Ростов-на-Дону працював на заводі «Жовтнева кузня» на різних інженерних посадах.

З 1980р. –  завідуючий промислово-транспортним відділом міськкому КПУ. Обирається депутатом міської ради, секретарем міськкому КМУ. З 1990р. – народний депутат 3-х скликань Верховної Ради від виборчого округу №66. Є одним із авторів Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих в катастрофі на ЧАЕС».

З 2002р. – заступник керівника департаменту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Віце-президент Всеукраїнської організації соціально-екологічної партії «Союз-Чорнобиль України».

Нагороджений орденом Святого Володимира III ст. та багатьма медалями.

За значний внесок у розвиток міста присвоєно звання  „Почесний громадянин міста Коростень” рішенням 32 сесії міської ради 23 скликання від 30.01.2002р.

Пашинський Павло Миколайович

Народився в с.Пашини Коростенського району.

Після закінчення школи призваний до лав армії.

За фахом – педагог., з 1956р. по 1998р. працював в школі №5, спочатку вчителем, а з 1975р. –  директором школи.

Обирався депутатом міської ради 17 скликання з 1961 по 2002р. Також був обраний головою постійної комісії у справах культури, освіти, молоді та ЗМІ.

Нагороджений медалями «За трудову доблесть», «За доблесну працю», «Відмінник народної освіти».

За багаторічну плідну працю та успіхи в роботі по вихованню молоді присвоєно звання „Почесний громадянин міста Коростень” рішенням 32 сесії міської ради 23 скликання від 30.01.2002 р.

Горін Віктор Якович

Випускник Ростовського машинобудівного інституту. В 1957р. розпочав трудову діяльність конструктором в м.Коростень на заводі «Хіммаш», потім – технологом, головним технологом, головним інженером цього підприємства.

З 1987р. по 2009р. В.Я.Горін директор, голова правління ВАТ заводу “Хіммаш”.

Неодноразово обирався депутатом міської та обласної рад. Понад п’ять років очолював Раду директорів міста.

За високий професіоналізм, вагомий внесок в економічний ріст виробництва нагороджений орденами «Трудового Червоного Прапору», «Знак пошани», «За трудові досягнення» IV ст., «Орденом Пошани»МКА. Лауреат Міжнародного відкриття рейтингу популярності й якості „Золота Фортуна”. Нагороджений регіональною нагородою – „Золоте гроно хмелю”.

Член-кореспондент Академії інженерних наук України, заслужений машинобудівник.

За вагомий внесок у розвиток міста та особливі заслуги присвоєно звання „Почесний громадянин міста Коростень” рішенням 3 сесія 24 скликання від 14.05.2002 р.

Литвинов Олександр Федорович

Народився в селі Зелена Поляна, Поліського р-ну Київської області.

Після закінчення школи евакуйований в м.Воронеж, де розпочав свою роботу на залізниці. В 1969р. закінчив Київський технікум залізничного транспорту та інститут інженерів залізничного транспорту.

В 1944р. повернувся до м.Коростеня, де працював в Локомотивному депо, потім – першим секретарем міськкому КПУ.

Брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Нагороджений орденами «Вітчизняної війни» II ст., «Трудового Червоного Прапору», багатьма медалями. Занесений до Книги Пошани ПЗз.

Член-кореспондент Академії інженерних наук України, заслужений машинобудівник.

За особистий внесок у розвиток міста присвоєно звання «Почесний громадянин м.Коростень» рішенням 8 сесії 24 скликання від 24.12.2002 року.

Лушкін Володимир Андрійович

Народився в селі Поздняшовка Брянської області.

Закінчив Глухівський технікум механізації, Київський політехнічний інститут. Трудову діяльність розпочав інженером Черняхівського РЕМу. В 1972р. призначений начальником Коростенського РЕМу.

Був обраний депутатом Житомирської обласної ради по Коростенському виборчому округу №9. В 1998р. призначений головою Житомирської обласної держадміністрації. Значний внесок зробив у прискоренні процесу газифікації м.Коростеня і району, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

За особливий внесок у розвиток енергетики в регіоні присвоєно звання «Почесний енергетик України».

Нагороджений медаллю «За трудову доблесть», церковними орденами ряду православних релігійних концесій.

За особливі за особливі заслуги перед містом присвоєно звання „Почесний громадянин міста Коростень” рішенням 13 сесії міської ради 24 скликання від 09.09. 2003р.

Матвійчук Олександр Володимирович

Олександр Володимирович пройшов шлях  від різноробочого, механізатора широкого профілю до начальника Житомирського обласного головного управління земельних ресурсів. Нагороджений знаком Держкомзему України “Почесний землевпорядник України”. За вагомий внесок у відродження духовності в Україні нагороджений орденами “Святого Володимира”, “Різдва Христового” ІІ ст.., “Нестора літописця”.

За значний особистий  внесок у розвиток міста, активну життєву позицію, громадську діяльність присвоєно звання „Почесний громадянин міста Коростень” рішенням міської ради від 23.08.2005р.

Потопальський Анатолій Іванович

Народився в с.Ходаки Коростенського району Житомирської області.

У 1956-57рр. працював завідуючим медпунктом в с.Ушомир. Закінчив Житомирське медичне училище та Івано-Франківський медінститут.

Антон Іванович – видатний всесвітньо відомий вчений, кандидат медичних наук, доцент, професор. Має звання «Кращий винахідник Академії Наук України», має велику кількість авторських свідоцтв СРСР на винаходи, зарубіжних патентів, наукових робіт.

Американський біографічний інститут включив біографію А.І.Потопальського до видання «500 лідерів впливу» та обрав його у 1996р. «Людиною року». Номінант на Нобелівську премію у 2004 р.

За значний внесок у розвиток міста присвоєно звання „Почесний громадянин міста Коростень” рішенням 34 сесії міської ради 24 скликання від 16.03.2006 р.

Куницький  Василь Іванович

Голова правління ВАТ „Коростенський завод залізобетонних шпал”.

За значний особистий вклад у розвиток очолюваного підприємства та міста в цілому, активну життєву позицію, громадську діяльність, присвоєно звання „Почесний громадянин міста Коростень” рішенням 25 сесії міської ради 5 скликання 07.08.2008р. №21

Москаленко Владимир Васильевич

Коростенський міський голова з 1998 р. Обирався депутатом міської ради п’яти скликань.

Нагороджений відзнакою Президента України орденами: „За заслуги” ІІІ ступеня, „За заслуги” ІІ ступеня, „Чорнобильський хрест”, „Содружество”: Мужність. Честь. Гуманність”, орденами Української Праволславної церкви „Різдво Христове – 2000” І ступеня, „ Преподобного Нестора Літописця”, „Святого Володимира”, „ 1020 років Хрещення Київської Русі” медалями: ”За трудову доблесть”, „10 років незалежності України”, „300 років Російському Флоту” (Указ Президента Російської Федерації).

За рішенням номінаційного комітету „International Sokrates Award Ceremony” (Великобританія) представлений до нагородження міжнародною нагородою „United Europe” за значні заслуги в розвиток європейської інтеграції. Звання „Почесний громадянин міста Коростень” присвоєно за особливі заслуги і досягнення міста у соціально-економічному  й культурному розвитку, зміцнення партнерських зв’язків з іншими країнами, високу результативність керівництва територіальною громадою впродовж десяти з половиною років перебування на виборній посаді (1998-2008рр.) та активну громадську діяльність рішенням 26 сесії міської ради 5 скликання від 30.09.2008р. №42.

Заєць Олексій Макарович

За активну громадську позицію, багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок в поліпшенні якості медичного обслуговування населення міста Коростеня та району, постраждалого від аварії на ЧАЕС, його соціальний захист на державному рівні присвоєно звання „Почесний громадянин міста Коростеня” від 13.05.2010р. (41 сесія V скликання №67)

Гампель Анатолій Ісаакович

За вагомий особистий внесок в розвиток міста, безкорисливе служіння громаді міста Коростеня  рішенням 43 сесії V скликання від 20.08.10р. №6 присвоєно звання “Почесний громадянин міста Коростеня“.

Туряниця Георгій Семенович

Туряниця Георгій Семенович народився 10 квітня 1938 року в селі Солочин Свалявського району Закарпатської області у сім’ї селянина. У 1945 році вступив до 1 класу Солочинської семирічної школи, котру закінчив у 1952 році. Після закінчення семирічки вступив до 8 класу Полянської середньої школи. У 1956 році закінчив середню школу і вступив до історичного факультету Ужгородського державного університету, який закінчив у 1961 році, а потім працював вчителем історії та географії у Керечанській середній школі Св алявського району Закарпатської області. У зв’язку з сімейними обставинами у 1962 році переїхав до міста Коростеня, де до 1968 року працював вчителем історії та географії у Холосненській середній школі Коростенського району. З 1968 по 1976 рік він вчитель географії середньої школи No 6 міста Коростеня. За успіхи у роботі у 1975 році був нагороджений значком «Відмінник народної освіти». З 1976 року по 1980 рік працював заступником директора з навчально — виховної роботи ЗОШ No10. З 1980 по 198 1 р він вчитель іс торії та суспільствознавства у Коростенській школі — інтернаті No 1. З 1981 по 1988 рік працював заступником директора з навчально — виховної роботи Коростенського СПТУ — 16. З 1988 по 2004 рік у Коростенській загальноосвітній школі No 4 він директор, якого о брав саме колектив. А з 2005 по 2008 роки Георгій Семенович перший директор Коростенської міської гімназії. Значна робота з реорганізації школи в гімназію відбулася саме під його керівництвом. Впродовж 8 років (2000 — 200 8 ) школа посідала перше місце за кіл ькістю переможців предметних міських обласних та Всеукраїнських олімпіад. За його ініціативою у школі була розроблена власна система навчально — виховної роботи, яка являла собою цілісну структуру, що сприяла моральному становленню учнів, формуванню у них тв орчого мислення, відповідальності за доручену справу. Скільки доріг пройдено Г еоргієм Семеновичем з вихованцями, скільки подолано кілометрів на велосипедах разом з школярами. Адже сам був старшим тренером збірної команди школярів України з туризму, яку гот ували для участі в чемпіонаті СРСР (підопічні посіли II місце), підготував 15 кандидатів у майстри спорту, вісім із них стали майстрами, а Тетяна Васянович — чемпіонкою світу. Враховуючи вагомий особистий внесок Георгія Семеновича у розвиток освіти міста К оростеня, навчання та виховання молоді, за багаторічну сумлінну працю, активну громадську позицію рішенням 22 сесії Коростенської міської ради VI c кликання від 19.03.13р. No1019 йому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Коростень”.

Шишук Яків Омелянович

Шишук Яків Ом е лянович народився 27 червня 1949 року у с.Старі Новаки Лугинського району Житомирської області. У 1985 р. вступив до Київського державного педагогічного інституту ім.Горького, який успішно закінчив у 1990 р., отримавши спеціальність «Вчитель історії та суспільствознавства». З 1988 року Яків Омелянович очолює комунальну установу «Коростенський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці». Дана установа є однією з найкращих у системі соціального захисту України зі створення соціально — поб утових умов проживання для самотніх малозабезпечених громадян, ветеранів війни та праці. Яків Омелянович активно займається громадською діяльністю: член виконкому міської ради, член ради керівників міста, депутат міської ради. За вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів. Як кращ ий працівник соціального за хисту міста , отримав відзнаку «За заслуги перед містом», удостоєний відзнакою в номінації «Гордість міста». Нагороджений грамотами Міністерства соціальної політики, Житомирської держадміністрації та Житомирської обласної ради, грамотою «За заслуги перед Ук раїнською Православною Церквою та з нагоди 65 — ї річниці Перемоги у Великій вітчизняній війні», орденом Української Православної Церкви святого великомученика Георгія Побідоносця. Враховуючи вагомий особистий внесок Шишука Якова Омеляновича у розвиток міст а та системи соціального захисту населення зокрема, рішенням двадцять п’ятої сесії Коростенської міської ради V І скликання від 28.08.2013 р. No1153 йому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Коростень” .

Левицький Анатолій Володимирович

Левицький Ана толій Володимирович народився 05.05.1948 року в селі Яроповичі Андрушівського району Житомирської області. У 1981 році закінчив Українську сільськогосподарську академію, за кваліфікацією інженер – електрик. З 1972 по 1973 рік – електромонтер Зарічанського РЕМ, з 1973 по 1977 рік – старший диспетчер Зарічанського РЕМ, з 1977 по 1984 рік – заступник начальника Зарічанського РЕМ, з 1984 по 1987 рік – заступник начальника Житомирського обласного енергонагляду, з 1987 по 1995 рік – заступник дирек тора Житомирських Західних електромереж, з 19 95 по 2002 рік – заступник голови правління з питань енергонагляду, з квітня 2002 року – перший заступник голови правління. З квітня 2003 року – заступник голови правління – комерційний директор. З 1 березня 2004 року Голова Правління Компанії «Житомиробленерго». У 2001 році присвоєно звання «Заслужений енергетик України». В 2004 році присвоєно звання « З аслужений енергетик Співдружності Незалежних Держав», нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступе ня. В 2005 році нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України. В 2008 році нагороджений відзнакою «За заслуги» перед Житомирщиною. Почесний професор Харківської національної академії міського господарс т ва. Депутат обласної ради. З а багаторічну плід ну працю та особистий внесок у розвиток міста Коростеня р ішенням 29 сесії Коростенської міської ради VI скликання від 26.12.2013 р. No1327 Левицькому Анатолію Володимировичу присво є но звання “Почесний громадянин міста Коростень” .

Яременко Василь Васильович

Народився Яременко Василь Васильович 10 січня 1949 року. У 1971 році закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту. Свою трудову діяльність розпочав у 1971 році на посаді чергового по станції Інза Куйбишевської залізниці. З 1973 року піс ля служби в армії став працювати в Коростенському відділку Південно – Західної залізниці, пройшовши шлях від чергового по коліях до начальника відділку. З 1995 року по 31 березня 2014 року Яременко Василь Васильович очолював Коростенський відділок (з 2000 р оку – дирекцію залізничних перевезень). Під керівництвом Василя Васильовича забезпечувався транспортно — економічний зв’язок та потреби підприємств і нас елення Житомирської області в перевезеннях, впроваджувались нові технічні засоби та технології, забезпечувалась розробка та виконання заходів, направлених на створення умов, що дозволяють швидко та якісно здійснювати транспортну дія льність. Велика робота б ула проведена по створенню єдиного офісу для пунктів пропуску через державний кордон України. За вагомий особистий внесок у розвиток залізничного транспорту регіону Я ременку В.В. присвоєне звання «Заслужений працівник транспорту України», нагороджений знак ом «Почесному залізничнику», знаком «Залізнична слава» трьох ступенів. Рішенням тридцять другої сесії Коростенської міської ради VI скликання від 17.04.2014 року No1453 Яременку Василю Васильовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коростень».

Книш Михайло Миколайович

Книш Михайло Миколайович народився 22 листопада 1983 року в місті Коростені . Випускник Коростенської ЗОШ No 1. В одинадцятому класі почав відвідувати відділення легкої атлетики Коростенської ДЮСШ та тренуватися під керівництвом тренера Медведчука Віктора Володимировича . В 2001 році закінчує Коростенську ЗОШ No 1 та в цьому ж році вступає до Вінницького педагогічного університету ім ені Коцюбинського, де тренується під керівництвом тренера Беха Петра Григоровича . З 2003 року стає членом збірної команди України. Влі тку 2004 року в місті Бідгош (П ольщ а) четвірка українських легкоатлетів , серед яких і Михайло , виконують о лімпійськи й норматив з естафетного бігу 4Х 400 м етрів з результатом – 3 хвилини 02,96 сек унд і отримує путівку на Олімпійські ігри до Афін. У 2006 році бере участь в чемпіонаті світу , який проходив в Хельсенкі (Фінляндія) . У 2008 р оці на зимовому чемпіонаті України в закритих приміщеннях Михайло встановлює національний рекорд України з бігу на дистанцію 400 м етрів – 46,63 секунд та виконує норматив майстра с порт у міжнародного класу. А в літку того ж року на чемпіонаті України в Києві долає 400 м етрів з результатом 45,87 сек унд , що перевершує норматив ма йстр а спорту міжнародного класу та о лімпійський норматив. На ХХІХ Олімпійських іграх в Пекіні дистанцію 400 м етрів Михайло подолав з результатом 46.28 сек унди . 2010 року в місті Бергені (Норвегія) на командному чемпіонаті Європи стає бронзовим призером в естафеті 4х 400 м етрів з результатом 3 хвилини 04.10сек унди . 2012 ро к у в Стамбулі на чемпіонаті світу в закрити х приміщеннях збірна команда України з легкої атлетики , до складу якої входив і Михайло, встановлює новий рекорд України в естафеті 4х 400 м етрів з результатом 3 хвилини 08.41 сек унди . 2013 р оку приймав участь у командному чемпіонаті Європи в Англії. На да ний момент Михайло є членом збірної України.

Список почетных граждан г.Коростень взят с официального сайта korosten.in.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.