У селах Коростенського району на 108 населених пунктів працює 44 загальноосвітні навчальні заклади, з яких 8 початкових, 18 неповних середніх та 18 середніх шкіл. У цих закладах навчаються понад 3 тис. учнів, за останні п’ять років відбулося зменшення чисельності школярів більш як на 1 тис., закрито кілька початкових шкіл.

Проблемою освіти у сільській місцевості Коростенського району і те, що дедалі більше шкіл стають малокомплектними. У більшості неповних середніх шкіл навчається по 30-60 дітей, а середніх – 70-120. У багатьох випадках предмети викладаються не фахівцями, причому значна частина їх уже є пенсіонерами похилого віку. А якщо ще зважити на надзвичайно низький рівень матеріально-технічного забезпечення сільських шкіл, то якість підготовки сільського учня в більшості випадків не відповідає державним стандартам. Хоча можна відзначати, що останніми роками матеріально-технічне забезпечення низки шкіл району значно покращало. У 2000 році було запроваджено нові, сучасні середні школи в Білці та Поліському, які забезпечені сучасними меблями, відео- та телеапаратурою, комп’ютерною технікою, укомплектовані навчальними посібниками, науковою та художньою літературою. У них навчання проводиться за кабінетною системою, функціонують спортивні зали та бібліотеки. Відбулися реконструкції та добудови приміщень у Меленівській, Веселівській, Сушківській, Васьковичській, Ришавській школах.

Навчання дітей у школах району здійснюють понад 500 учителів, з яких близько 80% мають вищу освіту. За результатами атестації більше половини з них мають кваліфікаційну категорію “фахівець першої категорії” та “фахівець вищої категорії”.

У більшості сіл району відсутні дошкільні заклади, а з усіх діючих лише у 2-3 налагоджено нормальний процес дошкільної освіти та виховання. За 10 загальноосвітніх шкіл району діють дошкільні заклади з короткостроковим перебуванням дітей. Усі ці дошкільні заклади відвідують понад 400 дітей. Є 1 сезонний дошкільний заклад. Також діє районний центр позашкільної роботи, в якому займається 150 дітей.

Виберіть інформацію, що Вас цікавить, про освітній заклад Коростенського району або ознайомтеся з інформацією, розташованою нижче