Транспорт Коростенського району

Коростенський район досить добре обладнаний транспортними розв’язками. Через район проходять 5 залізничних магістралей у напрямку на Києва, Новоград-Волинського, Овруча, Олевська, Житомира, є 6 автомагістралей масштабів країни та 1 трансєвропейська траса Київ-Варшава. Завдяки цьому дістатися до будь-якого населеного пункту можна приміським залізничним транспортом або меджугородними/приміськими автобусами і не складе особливих труднощів. Також можна замовити таксі в будь-яке село 24 години на добу, таксисти їдуть охоче, автодороги досить прохідні.

Головна роль у транспортно-економічних зв’язках Коростенщини належить залізничному та автомобільному транспорту. Коростень є одним із найбільших залізничних вузлів України. У ньому перетинаються такі важливі залізничні магістралі як  Київ-Ковель, Київ-Львів-Ужгород, Львів-Луганськ. Через Коростенський залізничний вузол здійснюються не лише внутрішні українські транспортно-економічні зв’язки, а й з країнами близького та далекого зарубіжжя.

Загальна експлуатаційна довжина лише магістральних залізниць у межах Коростенщини становить 250 км. Тобто на 1000 кв. км території припадає 141 км, у той час як у середньому по Україні та Житомирській області цей показник становить лише 38 км. Ділянки залізниці від Коростеня у напрямку на Київ та Новоград-Волинський електрифіковані. Окрім магістральних залізниць у межах Коростенщини є понад 50 км під’їзних колій. У межах району. є 17 залізничних станцій та зупиночних пунктів.

У вантажообігу, крім транзитних вантажів, важливу роль відіграють і вантажі, що надсилаються з місцевих підприємств. Це насамперед продукція кар’єрів та щебзаводів, залізобетонні вироби та конструкції, машини та обладнання, деревина та вироби з неї.

Серед вантажів, що прибувають на залізничний вузол для місцевих споживачів, переважають вугілля, нафтопродукти, цемент, мінеральні добрива, метал, машини та обладнання, цукор, зернопродукти. З Коростеня щодобово відправляється близько 80 тис. тонн вантажів, 24 пасажирські потяги та близько 36 тис. пасажирів.

Великий відсоток вантажообігу посідає автомобільний транспорт. Особливо велика його роль у внутрішніх перевезеннях та зв’язках, насамперед у перевезенні продукції сільського господарства та пасажирів на приміських лініях. Через Коростенський район проходять шляхи державного та міждержавного значення. Це магістралі Київ-Ковель, а далі до європейських країн, та Житомир-Мозир. Протяжність доріг загальнодержавного значення 132 км та місцевого значення з твердим покриттям майже 440 км. На транспортних артеріях побудовано 30 мостів та шляхопроводів.

Перевезення пасажирів у межах району здійснюють 6 приватних підприємців та ТОВ “Автосвіт ЛТД”. 24 приміські маршрути охоплюють 103 населені пункти району, рівень охоплення населених пунктів становить 95,4%, що є одним із найвищих в області. У 2007 році перевізниками було перевезено понад 430 тисяч пасажирів, з них 261 тисяча пільгових категорій, що є додатковим тиском на бюджет.

ТОВ «Автосвіт ЛТД та 4 приватні підприємці в режимі маршрутного таксі здійснюють перевезення пасажирів 14-ма міськими маршрутами в різних напрямках міста. Загальна довжина маршрутів становить майже 100 км, і за добу перевізники виконують понад тисячу рейсів, перевозячи близько 20 тис. пасажирів. Перевезення пасажирів на таксі в межах міста та району здійснюють мале приватне підприємство “Інтермед”, радіо-таксі “СК”, радіо-таксі “Універсал-Авто”, та 170 приватних підприємців, які мають дозвіл на цей вид діяльності. Вантажні перевезення здійснюються автомобільним транспортом державного підприємства “Євро транс”, ТОВ “Євро”, транспортом організацій та підприємств міста та району, приватними перевізниками.

Міжнародний автотранспорт

Міжміський автовокзал

Розклад руху

Залізничний транспорт

Розклад поїздів

Розклад електричок

Залізничний вокзал