Народицька селищна територіальна громада — це територіальна громада в Коростенському районі Житомирської області.

Адміністративний центр — смт Народичі.

Поштова адреса: 11401, Житомирська обл., смт. Народичі, вул. Свято-Миколаївська, буд. 175

Адреса електронної скриньки: naroduchiotg@ukr.net

Контактні телефони: (04140) 2-10- 46, Начальник : (04140) 2-10- 46, Заступник : (04140) 2-10- 46

Населення: 2784 чоловік

Голова: Ярмолюк Олег Іванович

Утворена 6 серпня 2015 року, в рамках адміністративно-територіальної реформи 2015 року, шляхом об’єднання всіх рад району: Народицької селищної та Базарської, Болотницької, В’язівської, Гуто-Мар’ятинської, Закусилівської, Заліської, Ласківської, Межиліської, Мотійківської, Новодорогинської, Норинцівської, Радчанської, Селецької, Стародорогинської, Сухарівської сільських рад Народицького району Житомирської області.

Склад громади затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України № 711-р від 12 червня 2020 року «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Житомирської області».

Відповідно до постанови Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», громада увійшла до складу новоствореного Коростенського району Житомирської області.

Селище Народичі розташоване за 25 км. від залізничної станції Овруч. Відстань до обласного центру становить 140 кілометрів, до столиці України – 170 кілометрів. Через громаду проходять автошляхи Коростень –Довляди (Республіка Білорусь), Київ-Мінськ. Загальна довжина автомобільних доріг громади – 312 кілометрів.

Народицька територіальна громада найбільше постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 23 липня 1991 року, 36 населених пунктів , тоді ще, району було віднесено до зони обов’язкового відселення ( в тому числі і сам райцентр), 36 – до зони гарантованого добровільного відселення, ще 8 – до зони посиленого радіоекологічного контролю. Через низьку причин було відселено лише частину з них, деякі були відселені частково. Поступово відбувається очищення сільгоспугідь від радіонуклідів, що дасть можливість розширювати сільськогосподарське виробництво на території територіальної громади.


Виберіть посилання на додаткову інформацію по Народицькій громаді