Спорт в городе Коростень

За рейтинговими показниками розвитку фізичної культури та спорту місто Коростень вже кілька років посідає провідні позиції серед міст та районів Житомирської області. Але наше місто знають як спортивне не лише в області, а й за її межами.

Завдяки зусиллям міської влади щодо збереження, реконструкції та розвитку мережі спортивних споруд, у місті функціонує 2 стадіони, фізкультурно-оздоровчий комплекс, 21 спортзал, 50 спортивних майданчиків (6 зі штучним покриттям).

Спорт в городе Коростень

У місті Коростень збережено мережу клубів спортивної спрямованості у загальноосвітніх навчальних закладах та за місцем проживання. Так для організації занять з різних видів спорту працюють клуби у всіх школах міста, 6 підліткових клубів спортивної спрямованості. Це клуби “Факєл”, “Ровесник”, “Юність”, “Кристал”, “Сузір’я”, “Витязь”.

Спорт в городе Коростень

У місті Коростені працюють дві дитячо-юнацькі спортивні школи, де є відділення з таких видів спорту як легка атлетика, волейбол, баскетбол, футбол, вільна боротьба, дзюдо, бокс, спортивна аеробіка, шахи. За період існування Коростенської ДЮСШ підготовлено десятки майстрів спорту, майстрів спорту Міжнародного класу, учасників Всеукраїнських, міжнародних змагань, молодіжних та Олімпійських ігор.

Спорт в городе Коростень

Працює Коростенська філія Житомирської ДЮСШ із боротьби. Діють спортивний клуб з хокею на траві “Політехнік”, два футбольні клуби – ФК “Коростень” та ФК “Хіммаш”, чотири клуби карате: “Спартак”, “Сінгітай”, “Сін-Себу” та Житомирське обласне представництво Всеукраїнської федерації карате – “Всесвітня федерація Японської асоціації карате”. Функціонує тенісний клуб “Коростень”. Послуги, що надаються цими закладами є доступними для всіх мешканців міста.

Спорт в городе Коростень

Для забезпечення потреб населення міста працює 81 спеціаліст галузі фізичної культури та спорту, з яких 7 осіб нагороджено знаком “Відмінник освіти України” та 1 має звання “Заслуженого тренера України”.

Спортивні досягнення Коростенщини

Майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики Горбенко Світлана – призерка чемпіонату Європи та світу серед спортсменів з вадами зору, стала бронзовою призеркою XIII Паралімпійських Ігор 2008 року в Пекіні. Указом Президента України спортсменку нагороджено Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Майстер спорту міжнародного класу з дзюдо Карпенюк Сергій – неодноразовий чемпіон України, учасник чемпіонату Європи, Світових ігор інвалідів, Паралімпійських ігор. У 2006 році Сергій став переможцем Міжнародного турніру в Німеччині та срібним призером чемпіонату Світу. На XIII Паралімпійських Іграх 2008 року у Пекіні Сергій виборов почесне 5 місце.

Футбольний клуб “Коростень” – неодноразовий призер чемпіонату Житомирської області, учасник чемпіонату України з футболу серед команд ІІ ліги сезонів 2007 та 2008 років, бронзовий призер чемпіонату Житомирської області 2009 року. (У 2009 році клуб припинив свою діяльність).

Футбольний клуб “Хіммаш” – переможець чемпіонату Житомирської області 2009 року, володар Суперкубку області 2009 року, учасник чемпіонату України з футболу серед аматорських команд, володар Кубка Житомирської області 2010 року.

Спорт в городе Коростень

У 2009 році було створено дитячо-юнацький футбольний клуб “Коростень” (ДЮФК “Коростень”), який успішно виступає на чемпіонаті Житомирської області та у короткий термін став лідером обласного футболу.

Хокейний клуб “Політехнік” (Коростень) бере участь у чемпіонаті України з хокею на траві серед чоловічих команд вищої ліги. Спортсмени клубу – неодноразові переможці чемпіонату Житомирської області, чемпіонату України серед юнаків у різних вікових категоріях. міжнародних турнірів у Польщі, Росії, Словенії та Голландії.

Спорт в городе Коростень

Спортсмени клубу стали переможцями чемпіонату Європи серед юнаків 2010 року.

Високі здобутки має і школа вільної боротьби.

Майстер спорту Паламарчук Наталія – ​​призер багатьох міжнародних турнірів, бронзова призерка першості України – стала володаркою Кубка України з вільної боротьби серед жінок і у складі збірної команди України стала учасницею Кубка Світу з вільної боротьби 2010 року в Китаї, де посіла IV місце. Спортсменка входить до складу збірної команди України, яка братиме участь у Світовій Універсіаді 2010 року, що проходитиме в Італії.

Спорт в городе Коростень

Серед вихованців Коростенської ДЮСШ – учасник Олімпійських Ігор 2004 та 2008 року – легкоатлет Михайло Книш та бронзовий призер Кубка Європи з легкої атлетики – Романенко Олександр.

Дитячо-юнацький спорт у Коростені

Для розвитку масового спорту, залучення молоді до систематичних занять фізичною культурою та спортом, у місті щорічно проводиться Спартакіада ​​школярів, яка включає змагання з 9 видів спорту та продовжується протягом навчального року. У ній щорічно беруть участь близько тисячі учасників із 13 загальноосвітніх шкіл міста. Школярі міста Коростеня стали переможцями Спартакіади школярів Житомирської області 2008-2009 та 2009-2010 навчальних років.

Юні легкоатлети міста неодноразово були призерами всеукраїнських та міжнародних змагань, чемпіонатів України та області. Вихованці відділення з легкої атлетики Коростенської ДЮСШ є членами збірної команди Житомирської області.

Спортсмени Коростенського філіалу Житомирської ДЮСШ із боротьби входять до складу збірних команд області та України.

Волейбольна команда дівчат бере участь у Всеукраїнських змаганнях «Дитяча ліга», а команда юнаків з баскетболу – учасник Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги.

Вихованці відділення футболу – переможці чемпіонату Житомирської області з футболу серед юнаків. Спортсмени міста вибороли ІІ місце у V обласних літніх юнацьких спортивних іграх 2009 року. У головному комплексному спортивному заході області 2010 року – V літніх спортивних іграх молоді Житомирщини – спортсмени міста Коростеня отримали ІІ місце з вільної боротьби, ІІІ місце з легкої атлетики, баскетболу та волейболу серед юніорок та мають всі шанси претендувати на призове місце загалом. У складі збірних команд області на V літніх спортивних іграх молоді України 2010 року виступають коростенські борці та легкоатлети.

На спортивному фестивалі “Полонійські ігри – 2010” (м.Ломжа, Польща) Коростенські спортсмени стали другими з волейболу та третіми з легкої атлетики та вільної боротьби.

Юні спортсмени міста Коростень були призерами чемпіонатів Житомирської області з боксу, легкої атлетики, шахів, карате, спортивної аеробіки. Учасниками чемпіонатів України з легкої атлетики, шахів, вільної боротьби, карате.

Спорт в городе Коростень

З метою підвищення фізичної підготовленості призовної молоді для проходження служби у Збройних Силах України, у місті двічі на рік проводяться місячники оборонно-масової роботи, що включають змагання з військово-ужиткових видів спорту серед допризовної молоді та заходи, спрямовані на патріотичне виховання юнаків та дівчат. Проводяться міські змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки, змагання з воєнізованого кросу, присвячені пам’яті Героя Радянського Союзу генерал-полковника Жмаченку П.Ф.

Спорт у виробничій сфері у місті Коростень

Коростень – місто, де впроваджено змагання серед працівників підприємств, організацій та установ. З ініціативи відділу з питань фізичної культури та спорту, підтримки міської ради, директорів підприємств та організацій міста, з 2000 року щорічно проводяться та стали традиційними Спортивні ігри серед працівників підприємств, організацій та установ, до програми яких входять змагання з волейболу, міні-футболу, шахів, настільного тенісу, більярду та спортивного рибальства.

Головною метою цієї Спартакіади є зміцнення здоров’я, пропаганда здорового способу життя, організація змістовного дозвілля працівників. З кожним роком зростає кількість підприємств та організацій, що беруть участь у змаганнях. Щороку понад 250 учасників скликає на спортивні майданчики міська Спартакіада. Одними з найактивніших її учасників є колективи ВАТ «Житомиробенерго», Коростенського УЄГГ, медики та педагоги.

У місті щорічно проводяться фінальні змагання XIV обласної Спартакіади серед працівників ВАТ “Житомиргаз”, обласна міжгалузева Спартакіада ​​серед працівників промислових підприємств та організацій, змагання обласних спортивних ігор серед працівників охорони здоров’я, серед працівників дорожньої галузі та Міська галузева Спартакіа.

Спорт серед інвалідів у Коростені

Центром розвитку спорту для людей з обмеженими фізичними можливостями у місті залишається спортивна база УВП УТОС. Саме завдяки її роботі у місті з’явилися серйозні здобутки у спорті серед інвалідів.

Ігор Горбенко – чемпіон Європи та Світу, заслужений майстер спорту, став учасником трьох Паралімпійських Ігор, здобувши на них дві бронзові нагороди у стрибках у довжину. Його послідовниками стала плеяда молодих обдарованих спортсменів. Ястремська (Любиченко) Наталія – майстер спорту України, чемпіонка України, учасниця XI Паралімпійських Ігор у м. Сіднеї (Австралія) з легкої атлетики. Дуб Василь – майстер спорту України, учасник XI Паралімпійських Ігор, чемпіон України та Європи з боротьби дзюдо. Горбенко Світлана – майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи, чемпіонка України, призер чемпіонату Світу, учасниця двох Параолімпіад – 2004 та 2008 років, бронзовий призер XIII Паралімпійських Ігор у Пекіні (Китай). Карпенюк Сергій – майстер спорту міжнародного класу, чемпіон України, чемпіон Європи, призер чемпіонату Світу, учасник двох Паралімпійських Ігор 2004 та 2008 років з боротьби дзюдо. Мельниченко Наталія та Дрогальчук Ольга – майстри спорту України, чемпіонка України, призер чемпіонату Європи 2007 року та переможниці чемпіонату Європи 2010 року з голболу.

Спортивний та тренажерний зали підприємства безкоштовно надають послуги особам з обмеженими фізичними можливостями. Нині у спортивному залі УВП УТОС працюють групи з голболу, шахів, шашок, легкої атлетики, армрестлінгу.

На базі фізкультурно-оздоровчого комплексу стадіону “Спартак” проводились змагання чемпіонату України з голболу серед жіночих команд, на яких команда міста Коростеня захищала честь Житомирської області, та навчально-тренувальні збори для спортсменок – членів збірної команди України з голболу.

Спорт в городе Коростень

Спортивно-масові заходи у місті Коростень

З метою популяризації різних видів спорту, у місті проводяться та стали традиційними змагання до знаменних та пам’ятних дат. У них беруть участь учня молодь та дорослі. Це турніри з шахів, міні-футболу, волейболу, стрітболу серед юнаків та дівчат, спортивно-масові заходи, присвячені календарним святам. Традиційні щорічні турніри з вільної боротьби – присвячені роковинам звільнення міста Коростеня від фашистських загарбників та “Дзвони Чорнобиля”. Шаховий турнір з нагоди роковин трагедії на ЧАЕС, Відкритий турнір з футболу серед юнацьких команд, присвячений Дню молоді.

На ознаменування річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, у місті проводяться військово-спортивна гра “Зірниця”, велопробіг місцями бойової слави Коростенщини та традиційна легкоатлетична естафета, присвячена пам’яті 2-х Героя Радянського Союзу Козака С.А.

Спорт в городе Коростень

У рамках святкування Дня міста Коростень та Міжнародного дня фізичної культури та спорту розпочало проведення легкоатлетичного пробігу «Здоров’я», в якому беруть участь представники міської влади, керівники підприємств, спортсмени, молодь, яка навчається, і просто жителі міста різного віку.

І молодь, і дорослі із задоволенням беруть участь у спортивно-масових заходах, які щорічно відбуваються у рамках проведення акцій “Олімпійський тиждень”, “Олімпійський урок”, “Олімпійський день бігу” з метою залучення жителів міста до розвитку олімпійського руху на Коростенщині та включають конкурси малюнків на асфальті, спортивні конкурси та вікторини, зустрічі з провідними спортсменами міста, змагання та легкоатлетичні пробіги.

Перелік спортивних закладів та клубів, які проводять заняття у місті Коростені

Назва закладу

Місце проведення занять

Адреса, телефон

Футбол

Коростенська ДЮСШ

Спортивний зал

Коростенської ДЮСШ,

Спортивний зал щебзаводу (вул.Каштанова, 1),

ФОК стадіону „Спартак”

вул. Горького,10,

тел: 4-24-92

ГО ,,Коростенська футбольна спілка”

Спортивний зал

Коростенської ДЮСШ,

ФОК стадіону „Спартак”, спортивний зал НВК № 12

тел: (098)455-48-95

Волейбол

Коростенська ДЮСШ

Спортивний зал

Коростенської ДЮСШ,

Міська гімназія,

Міська гімназія № 7

вул. Горького,10,

тел: 4-24-92

Баскетбол

Коростенська ДЮСШ

Спортивний зал

Коростенської ДЮСШ,

Міський колегіум,

ЗОШ № 5,

ФОК стадіону „Спартак”

вул. Горького,10,

тел: 4-24-92

Хокей на траві

Хокейний клуб „Політехнік” (Коростень)

Міні-стадіон „Фактор”,

НВК № 12

вул. Київська, 1,

тел: (063)697-25-18

Легка атлетика

Коростенська ДЮСШ

Спортивний зал

Коростенської  ДЮСШ

вул. Горького,10,

тел: 4-24-92

Житомирська комплексна ДЮСШ ФСТ ,,Колос”

 

НВК № 12тел.: (097)264-65-38

Бокс

Стадіон „Спартак”

ФОК стадіону „Спартак”вул. Ш.Алейхема, 38,  

тел.: 9-62-95

Боксерський клуб „Ринг”

Спортивний зал Коростенського технічного коледжу,

ФОК стадіону „Спартак”

вул. Кірова, 25,

тел.: (093)030-00-38

Боксерський клуб „Удар”

 

Спортивний клуб „Удар”Парк Т.Г.Шевченка,

тел.: (063)024-85-45

Фітнес-центр ,,KARO”

 

Зал функціонального тренінгу та боксувул. Ольгінська, 4,

тел: (096)461-35-35, (097)888-88-69,

Боротьба вільна

Коростенська філія Житомирської ДЮСШ з боротьби

 

Підлітковий клуб „Факел”,

ЗОШ № 5

вул. Кірова, 11,

тел: (063)531-42-36

Житомирська комплексна ДЮСШ ФСТ ,,Колос”

 

Підлітковий клуб „Орбіта”вул. Київська, 17,

тел: (063)531-42-36

Дзюдо

ДЮСШ „Старт”

ФСТ „Україна”

 

Підлітковий клуб „Ровесник”вул. Сосновського, 19,

тел: (067)418-30-86

Карате та контактні єдиноборства (самбо, фрі-файт, кікбоксинг)

Клуб карате „Спартак”

Міський будинок культуривул. Грушевського, 3,

тел.: (096)770-09-00

Клуб карате „Сінгітай”

 

Міський ліцей, ЗОШ № 9,

ЗОШ № 13, НВК № 12

тел.: (093)006-04-09

Клуб карате „Скеля”

 

ЗОШ № 2, міський колегіумтел: (098)420-33-60

Клуб карате

„Сін-сьобу”

 

Спортивний залвул. Базарна, 20,

тел: (067)992-10-86

Клуб карате „Саторі”

 

ЗОШ № 1тел.: (063)025-68-32

Коростенський міськрайонний осередок Всеукраїнської громадської організації „Всеукраїнська Федерація фрі-файту та контактних єдиноборств”

 

Спортивний зал

Коростенської ДЮСШ,

ФОК стадіону „Спартак”

тел: (063)600-00-70

Теніс настільний

Стадіон „Спартак”

ФОК стадіону „Спартак”,

ЗОШ № 5

вул. Ш.Алейхема, 38,

тел.: 9-62-95

Коростенський міський ЦФЗН ,,Спорт для всіх”

 

Підліткові клуби ,,Юність”, „Олімпієць”, ,,Орбіта”, ,,Кристал”, ,,Сузір’я”, ,,Витязь”вул. Кірова, 11,

тел: 4-24-86

Теніс

Тенісний клуб „Коростень”

Стадіон „Спартак”вул. Ш.Алейхема, 38,

тел: 9-62-95

Шахи, шашки

Центр позашкільної освіти міста Коростеня

 

Підлітковий клуб „Витязь”вул. Маяковського,105,

тел: (067)953-12-35

Коростенський міський ЦФЗН ,,Спорт для всіх”

 

Підліткові клуби ,,Юність”, „Олімпієць”, ,,Орбіта”, ,,Кристал”, ,,Сузір’я”, ,,Витязь”вул. Кірова, 11,

тел: 4-24-86

Бодібілдінг

Стадіон „Спартак”

ФОК стадіону „Спартак”вул. Ш.Алейхема, 38,

тел: 9-62-95

Фітнес-центр ,,KARO”

 

Тренажерний зал,

Зал функціонального тренінгу та боксу

вул. Ольгінська, 4,

тел: (096)461-35-35, (097)888-88-69,

Тренажерний зал ,,Козак”

 

Тренажерний залвул. Сосновського, 36-В,

тел: 5-09-42

Шейпінг,  Фітнес,  Черліденг, Йога,  Східні танці

Стадіон „Спартак”

ФОК стадіону „Спартак”вул. Ш.Алейхема, 38,

тел: 9-62-95

Фітнес-клуб „FitCurves”

Спортивний залвул. Грушевського, 34,

 тел.: (097)079-02-19

Фітнес-центр ,,KARO”

 

Тренажерний зал,

Фітнес зал,

Студія йоги,

Зал функціонального тренінгу та боксу

вул. Ольгінська, 4,

тел: (096)461-35-35, (097)888-88-69,

сайт: http://karo.com.ua/

Тренажерний зал ,,Козак”

 

Тренажерний залвул. Сосновського, 36-В,

тел: 5-09-42

Танцювальна студія „Форма”

 

Спортивний залвул. Ш.Алейхема, 13-А,

тел: (096)700-65-25

Бально-спортивні танці

Клуб бально-спортивного танцю „Візаві”

 

Міська гімназія № 7вул. Крупської, 1,

тел: (063)629-36-09

Клуб бально-спортивного танцю „Мрія”

 

Міський будинок культуривул.: Грушевського, 3,

тел.: (067)699-43-35

Танцювальна студія „Форма”

 

Спортивний залвул. Ш.Алейхема, 13-А,

тел: (096)700-65-25

Історичне фехтування

Клуб історичного фехтування „Айна Бера”

 

ФОК стадіону „Спартак”вул. Ш.Алейхема, 38,

тел.: (096)553-27-88

Мотокрос, Картинги

Спортивний клуб ,,Адреналін”

 

тел.: (097)290-52-47

Центр позашкільної освіти міста Коростеня

 

Центр позашкільної освіти міста Коростенявул. Грушевського, 66,  тел.: 4-21-74

Більярд

Більярдний клуб

Більярдний клубвул. Кірова, 10,

тел: 9-79-80

Голбол (для людей з вадами зору)

ДЮСШ Житомирського обласного центру ,,Інваспорт”

 

Спортивний зал УВП УТОСвул. Ш.Алейхема, 36,

тел.: (097)793-92-77,

(063)024-94-06