Міста-побратими Коростеня

Великим творчим потенціалом, новим підходом до роботи в Коростенській міській раді є ділове партнерство з містами – побратимами та містами, з якими укладено договори про партнерські зв’язки як в економічній, соціальній, культурній сферах, так і у сфері обміну досвідом роботи рад.

Побратимські та партнерські зв’язки укладено договори з містами Світловодськ та Володимир-Волинський (Україна), Мозир (Республіка Білорусь), Ноябрськ (Росія), Красник (Польща), Аненій Ной (Молдова).

У 1998 році було укладено договір про співпрацю між Мозирською та Коростенською міськими радами. Між Коростенською та Мозирською міськими радами відбувається обмін делегаціями з вивчення досвіду з питань комунальної власності, освіти, культури, медицини, благоустрою.

Співпраця, яка триває вже десять років, допомагає запозичити нове та впровадити у практику роботи міської ради, а також сприяє зміцненню економічних, соціальних та культурних зв’язків міст-побратимів.

Багато питань соціально-економічного характеру вирішується керівниками підприємств міст-побратимів: спільна участь у виставках-ярмарках промислових товарів (фірма “Арсанія” Коростень – ВАТ Мозирська швейна фабрика “Надекс”), виконання замовлень для потреб підприємств міста Мозиря на Коростенський завод хімічного машинобудування, обмін передовим досвідом Коростенського заводу залізобетонних шпал та Мозирського нафтопереробного заводу та інше.

Підтримуються тісні культурні зв’язки, творчі зустрічі колективів художньої самодіяльності міста Мозиря та міста Коростеня на святах, конкурсах: Мозирського народного ансамблю пісні та танцю “Родич”, дитячого творчого колективу “Палеська зорачка” (2002 рік у місті Коростені), концерт творчих колективів “Коростенські музики”, танцювального ансамблю “Візаві” (2003 р. у місті Мозирі, Білорусь). Коростенці брали участь у міжнародному фестивалі “Земля під білими крилами” (місто Мінськ, Білорусь, 2003 р.).

Громада міста, міська рада та її виконавчий комітет активно ведуть пошуки нових форм роботи, які забезпечили вирішення як економічних, так і соціально-культурних проблем. У 1999 році укладено договір про співпрацю з містом Ноябрськ (Росія), а в 2004 – договір про побратимські та партнерські зв’язки з містом Клобуцьк (Польща). Міста-побратими обмінялися делегаціями, підтримували тісні культурні зв’язки.

У 2005 році було підписано меморандум про розвиток взаємовідносин та співробітництва між Світловодськом та Коростенем. Сьогодні ділові відносини продовжуються у різних сферах соціального та економічного спрямування. Бізнес-структури зі Світловодська мають намір вкладати свої інвестиції та розвивати бізнес у місті.

У 2006 році підписано меморандум про співпрацю в торговельно-економічній та культурній галузях між районом Аненій Ной (республіка Молдова) та містом Коростенем, а у 2007 році побувавши у польському місті Красник, делегація коростенців на чолі з міським головою Володимиром Москаленком підписала між громадами двох договір про партнерство.

Цій важливій події передував протокол про наміри, умови якого передбачали, що така угода буде укладена після детального вивчення реальних інтересів мешканців обох міст. Під час зустрічі були присутні посол України в Польщі та посол Польщі в Україні, бургомістри сусідніх міст, їхні заступники, представники громадськості та української діаспори, які проживають на території Люблінського воєводства. Група учасників мистецької самодіяльності, що входила до складу коростенської делегації, представила поліський край своєрідною творчою програмою.

3-6 вересня 2019 р. міський голова Володимир Москаленко з офіційним візитом відвідав місто Ханчжоу (Китай), де було підписано договір про співпрацю міст-побратимів.

Ділове партнерство та дружні зв’язки мешканців Коростеня та міст-побратимів знайшли своє конкретне відображення у реальних справах, у взаємовідносинах між громадами та спонукають до творчих підходів у вирішенні соціально – економічних та культурних проблем.

Міста-партнери м. Коростень:

 • Світловодськ (Україна)
 • Володимир-Волинський (Україна)
 • Мозир (Республіка Білорусь)
 • Ноябрськ (Російська Федерація)
 • Красник (Польща)
 • Аненій – Ной (Молдова)
 • Карлайл (Велика Британія)
 • Шарв’є-Шаваньє (Франція)
 • Кармьой (Норвегія)
 • Салехард (Російська Федерація)
 • Поліце (Польща)
 • Слов’янськ (Україна)
 • Голеньйов (Польща)
 • Ханчжоу (Китай)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.