Міський голова міста Коростень

Мэр города Коростень - Москаленко Владимир Васильевич

Контактні дані

Житомирска область, м. Коростень,  вул. Грушевського, 22. Виконавчий комітет Коростенської міської ради

(04142) 4-10-35.

Прийом громадян міста Коростень щоп’ятниці з 9ч. до 13ч., кабінет №40 (3-й поверх).

Біографія

Москаленко Володимир Васильович народився в Коростені 29 вересня 1953 року в сім’ї робітників-залізничників. Громадянин України.

Закінчив Коростенську міську загальноосвітню школу №8 та Морську школу в естонському місті Пярну. Працював матросом естонського пароплавства, у 1971-1973 роках проходив термінову службу на військовому флоті. Після закінчення служби у 1974 р. повернувся до рідного міста та продовжив трудову діяльність у локомотивному депо ст. Коростень слюсарем, а потім помічником машиніста тепловоза. У 1976 році обраний секретарем комсомольської організації локомотивного депо, де працював до 1978 р. З 1978 по 1990 р.р. працював секретарем Коростенського міського комітету комсомолу та міському комітеті компартії України.

1990 року на альтернативних виборах був обраний першим секретарем Коростенського міського комітету компартії України. Після припинення діяльності Комуністичної партії у 1991 році створив виробничу фірму «Верас», директором якої працював до 1998 року.
Освіта вища. Закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Шевченка (1981 р.) та Київський інститут політології (1992 р.).
У березні 1998 р. був уперше обраний міським головою Коростеня, у 2002 р., 2006р., 2010р., 2014р., та у 2020р. переобрано на цю посаду. У минулому – депутат міської ради п’яти скликань.

Нагороджений відзнакою Президента України двома орденами: «За заслуги» ІІІ ступеня, «За заслуги» ІІ ступеня, орденом «Чорнобильський Хрест: Мужність. Честь. Гуманність», орденами Української Православної церкви «Різдво Христове – 2000» І ступеня, «Преподобного Нестора літописця», «Святого Володимира», «1020 років Хрещення Київської Русі» медалями: „За трудову доблесть”, „10 років незалежності України”, „ 300 років Російському флоту» (Указ Президента Російської Федерації. Відзначений Міжнародною нагородою – орденом „Співдружність” за розвиток інтеграційних процесів, відродження національних економік та зміцнення міжнародних економічних зв’язків, активізацію зусиль ділової громадськості країн Євразійського економічного простору. За рішенням номінаційних комітетів «Inter Ceremony» (Великобританія) представлений до нагородження Міжнародною нагородою United Europe за значні заслуги у розвитку європейської інтеграції.

Рішенням ХХVI сесії V скликання присвоєно звання “Почесний громадянин міста Коростень” за особливі заслуги та досягнення міста у соціально-економічному та культурному розвитку, зміцнення партнерських зв’язків з іншими країнами, високу результативність керівництва територіальною громадою протягом дванадцяти років перебування на виборній посаді (1998) 2010 р.) та активну громадську діяльність.

Займається спортом, зокрема плаванням та футболом, почесний президент ФК “Коростень” Улюблені квіти – троянди. Займається вивченням біологічних особливостей різних сортів троянд, що зростають на території України. Мріє про створення розарію. Любить природу та спілкування з нею, полювання, рибалку.

Ще в юності захопився філософією. На питання, чому для вивчення вибрав саме цю науку, відповідає, цитуючи Епікура, що ніхто, поки він молодий, не залишає занять філософією, тому це був скоріше підсвідомий вибір. Сьогодні ж повністю поділяє думку українського філософа Григорія Сковороди про те, що філософія, чи любов до мудрості, спрямовує все коло справ своїх до тієї мети, щоб дати життя духу нашому, благородство – серцю, світлість – думкам, як главі всього. Тому і у повсякденному житті, і у професійній діяльності керується християнськими принципами милосердя, терпимості, любові до ближнього та особистим філософським осмисленням буття.

Має дочку Юлію, яка повернувшись після навчання до рідного міста, очолила ТОВ «Верас», бере активну участь у громадському житті та розвитку міста. 13 липня 2007 року вона подарувала батькові онука.

Діяльність
Володимир Васильович Москаленко, як міський голова, виявляє компетентність та глибокі знання з різних сфер соціально-економічного розвитку. В екстремальній ситуації, що склалася у зв’язку з радіоактивним забрудненням території Коростеня внаслідок аварії на ЧАЕС мобілізував відповідні служби, населення на забезпечення безперебійного функціонування життєдіяльності міста. Розроблений за участю Володимира Москаленка проект створення у місті Коростені зони спеціального економічного розвитку ліг в основу Закону України «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на теренах пріоритетного розвитку в Житомирській області», який запроваджено у Коростені.
Високо оцінивши вагомий внесок Москаленка В.В. у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи, вдосконаленні природоохоронного законодавства України та екологічної ситуації в місті, нагородив його найвищою відзнакою Всеукраїнської громадської організації «Союз-Чорнобиль України» орденом «Чорнобильський хрест: Мужність, Честь, Гуманність». За 12 років головування зупинено економічний спад міста, стабілізовано роботу промислових підприємств, бурхливо розвивається малий та середній бізнес. З 2001 року Коростень займає одне з перших місць в області випуску
промислової продукції на одного жителя, заробітна плата є найвищою на Житомирщині та перевищує середньообласний рівень майже на 21%.
Завдяки високому професіоналізму та досвідченості як управлінця, Коростень кілька разів визнавався одним із найкращих малих міст України та внесений до Золотої Книги ділової еліти України. Продукція промисловості Коростеня експортується до 14 країн світу. Одним із пріоритетів у діяльності Володимира Васильовича Москаленка є підтримка малого та середнього бізнесу, створення сприятливих умов для успішної реалізації інвестиційних проектів (у 2006 році обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився на 40%). І як результат цієї роботи – нові робочі місця та додаткові надходження до місцевого бюджету, що спрямовуються на вирішення соціальних проблем коростенців та благоустрій славного міста.
За результатами досліджень, проведених «Інститутом реформ», Коростень посів 14-те місце серед 50 міст України в рейтингу інвестиційної привабливості. Керуючись у своїй роботі принципами системного та наукового підходу до об’єктивного вирішення питань життєдіяльності міста.

Володимир Васильович ініціював впровадження системи управління якістю на основі міжнародного стандарту ISO 9001:2000, зробивши важливий крок до європейської інтеграції. В результаті Коростень став одним із шести міст України, в якому впроваджено систему управління якістю (СМЯ) на основі міжнародного стандарту ISO 9001:2000.
Довірчі, відкриті та прозорі взаємини – це основний принцип роботи міського голови, тому й підтримують його понад 83% коростенців (за даними останніх соціологічних досліджень). Прямим свідченням цього є те, що у 2004 році місцева влада нагороджена грамотою Асоціації міст України за перемогу у Всеукраїнському конкурсі найкращих практик у місцевому самоврядуванні України в номінації “Влада та суспільство: довірчі взаємини” та вручено бронзову сову, що втілює мудрість та розсудливість.

Москаленко Володимир Васильович ініціював створення Асоціації Причорнобильських міст, Клубу земляків Коростенщини, Асоціацію “Рада директорів та керівників міста”. Володимир Васильович активно залучає очолювану ним команду до реалізації вітчизняних та зарубіжних проектів. Реалізація кожного з них принесла громаді міста чимало здобутків:

Фонд Україна – США “Програма партнерства громад для поширення досвіду місцевого самоврядування”.

Забезпечуються навчання та консультації посадових осіб місцевого самоврядування з метою підвищення професійного рівня, розвитку інтелектуальних та творчих здібностей. (1998)
Проект VNG (Нідерланди) «До відкритої та доступної влади в Україні на місцевому рівні»
Створено інформаційно-консультативний центр (1999), який запроваджено до структури виконкому як відділу інформаційно-консультативного забезпечення (2000).
Інститут трансформації товариства (м. Київ)

Реалізовано проект «Українські міста в Інтернеті», створено офіційну Web-сторінку міста Коростеня www.korosten.osp-ua.info (2001).

Програма ПРООН Відродження та Розвиток “Соціальна мобілізація населення”
Для забезпечення умов здорового способу життя створено спортивний майданчик у місті Коростені (2002). Впроваджуються економічні програми розвитку на територіях, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 2006 року в Коростені проведено друге засідання Чорнобильського Форуму Економічного Розвитку.
Фонд Дж і К. Макартуров (США)
Реалізовано дослідницький проект «Дослідження перспектив розвитку молодіжного та жіночого підприємництва у малих містах країни» (2003).
Проект АМР США / ПАДКО “Реформування тарифів та реструктуризація комунальних підприємств в Україні”
Розроблено та впроваджуються стратегічні плани комунальних підприємств «Водоканалу», «Коростеньтеплозабезпечення» (2004).
Волинський ресурсний центр (м. Рівне)
Впроваджено проект «Програма місцевих екологічних дій (МЕП), у рамках якого проведено аналіз екологічного стану міста, розроблено основні завдання щодо його покращення (2004).
Проект БІЗПРО (США)
З метою покращення клімату для розвитку підприємництва створено Єдиний дозвільний офіс (2005) та запроваджено основи регуляторної політики.
Агентство США з міжнародного розвитку
Реалізовано проект “Реформа місцевих бюджетів в Україні” (2006).
Фонд “Молода Демократія” (Польща)
Проект «Європейський Схід» (за фінансуванням Міністерства Іноземних справ Республіки Польща), який дав поштовх до впровадження системи управління якістю у виконавчому комітеті та створення осередку Польсько-українського центру цивільної освіти. Польсько-канадський проект «Через якість до прозорості», який надав істотну допомогу щодо впровадження системи управління якістю. (2006)
Корпорація «Прагма» USAID (США)
Реалізовано І етап Програми муніципальних облігацій «Ініціативи сприяння кредитуванню» (2006)
Швейцарська Агенція співробітництва та розвитку (при посольстві Швейцарії в Україні)
Реалізується проект «Сприяння підвищенню якості муніципальних послуг» (2007).

Дбаючи про збереження історичної спадщини міста, Володимир Москаленко ініціював проведення на його території археологічних досліджень, за результатами яких Міжнародною археологічною конференцією «Стародавній Іскоростень та слов’янські гради VIII-Х століть», що проходила в місті, встановлено Коростеню 1300 років. Напередодні святкування славного ювілею міста Володимир Васильович ніціював створення Асоціації стародавніх міст України, яку згодом і очолив. За кілька останніх років з ініціативи міського голови у місті з’явилося чимало цікавих пам’яток: князю Малу, пам’ятний знак на честь Покрови Божої Матері, пам’ятний знак на честь ухваленого у 1918 році малого герба УНР – тризубця.
Особливо багато уваги приділяється військово-історичному комплексу «Скеля», який у роки Великої Вітчизняної війни став своєрідною Брестською фортецею. Об’єкт «Скеля» – зразок фортифікаційної споруди, перлина інженерної думки тридцятих років ХХ століття, існування та історія якої незаслужено забуто у попередні роки. Сьогодні об’єкт по праву можна назвати символом цілої доби. Триває робота над створенням національного історико-археологічного музею-заповідника «Давній Іскоростень. Двічі (у 2003 та 2005 роках) видано історичну працю «Книга про Коростень», автором якої є міський голова Володимир Москаленко. З 2008 року завдяки старанням мера міста Коростень Москаленка триватиме щорічний фестиваль дерунів, в якому беруть участь як представники українських міст, так і близького та далекого зарубіжжя. та проведення концерту беруть місцеві органи влади на чолі з Володимиром Москаленком.

Велика увага приділяється розвитку фізичної культури та спорту. За останні роки значно зросла мережа спортивно-оздоровчих закладів. Головною спортивною ареною міста став стадіон “Спартак”. Проведено реконструкцію центральних трибун та футбольного поля стадіону, а також завершується будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу. Побудовано 2 міні-футбольні поля на стадіонах «Спартак», «Локомотив», спортивні майданчики по мікрорайонах. Сьогодні коростенці мають найкращий стадіон в області. Коростень став одним із найкращих спортивних міст області. У 2006 році за підсумками роботи в галузі фізичної культури та спорту у Житомирській області місто нагороджене кубком переможця за високі спортивні досягнення.
Велику увагу приділяють проведенню робіт з благоустрою, який змінив вигляд міста. Розроблено програму «Околиця», згідно з якою впорядковуються віддалені мікрорайони міста. в Україні з благоустрою серед міст обласного підпорядкування. Враховуючи необхідність комплексного підходу до вирішення проблем життєдіяльності міста в умовах переходу до ринкових відносин, підписано угоди між Коростенською міською радою та Українською академією управління при Президентові України щодо розробки наукового проекту соціально-економічного розвитку міста та забезпечено навчання заступників міського голови в Академії з магістерських програм. Вперше у 2006 році проведено вибори до Молодіжної міської ради, діяльність якої спрямована на покращення ситуації у молодіжному середовищі.

Активно підтримується міською владою діяльності громадських організацій: Рада ветеранів, Жіноча рада. Проведено реформування середніх загальноосвітніх навчальних закладів: відкрито Коростенську міську гімназію, навчально-виховний комплекс «Дитячий садок-школа-гімназія» сучасних технологій. Виконкомом Коростенської міської ради запроваджено премію «Міського голови», яка вже п’ять років вручається учням – переможцям олімпіад з основ наук, а з 2006 року – студентам-сиротам, які навчаються у міському коледжі, оплачується навчання. За підтримки міського голови відкрито та успішно діють у місті: Центр реабілітації дітей «Віри.Надії.Любви», перший в Україні заклад для невиліковно хворих людей – Хоспіс Св. Олени, а також будинок-інтернат для людей похилого віку.

У жовтні 2020р. вшосте обраний міським головою.

Мер В.В. Москаленко користується повагою та авторитетом у населення міста, оскільки у своїй повсякденній діяльності завжди відстоює інтереси коростенців, глибоко знає їхні проблеми та завжди відкритий у спілкуванні з людьми. професіонал своєї справи, має виняткові організаторські здібності, завдяки яким згуртував довкола себе творчу, ініціативну, стабільну команду.

5 Comments

  1. Жаль что ты жадная эгоистичная мразь желающая только разбогатеть не подавился икрой на день инвалидов!

  2. Подати самостійно у відставку – сьогодні ж! Опозорився на всю Україну!!! Ганьба!

  3. Здраствуйте! многа лет назад у меня была подруга – Анфиногенова Лариса Г. Я очен заскучалясь про нее, потому что уже 30 лет не знаю ничево о Ларисе. Я из Болгарии. Лариса жыла в г. Коростонье, ул. Киров, д.9/24. Эсли сможете меня помочь найти своя подруга, я буду очень счастлива. Зовут меня Валентина Рименова (Попова). У Ларисе есть сестра – Наташа. Лариса была медсестра. Пожалуйста, помогите мне найти моя подруга Ларочка. спосиба большое.
    P.S. Простите об ошыбках.
    Моя e-mail: valentina.rimenova@gmail.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.