14 кримінальних проваджень за несплату аліментів зареєстровано у Коростені за 2021р.

Таку статистику надає Коростенська окружна прокуратура.

Статтею 180 Сімейного кодексу України визначено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Проте деякі чоловіки після розлучення з дружиною вважають, що вони розлучились і зі своїми дітьми, оскільки не цікавляться їх життям та не допомагають їм матеріально. За таке байдужа ставлення батьків до дітей законодавством передбачена кримінальна відповідальність.

Так, за злісне ухилення від сплати аліментів (ст. 164 Кримінального кодексу України) передбачено покарання у вигляді штрафу, громадських робіт або обмеження волі. Даний злочин посягає на особисті права дітей, зокрема кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку (стаття 8 Закону України “Про охорону дитинства”). Зазначені права дітей охороняються Конституцією України, Сімейним кодексом України та іншими законодавчими актами України.

Таких батьків достатньо і в нашому районі.

Так, відділом поліції № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області за ч. 1 ст. 164 КК України (злісне ухилення від сплати аліментів) у 2020 році зареєстровано 9, а за поточний період 2021 року вже 14 кримінальних проваджень вказаної категорії. До суду скеровано 17 справ, з яких 9 розглянуті із постановленням вироку, особи засуджені до громадських робіт.
Крім того, одну особу засуджено до обмеження волі та звільнено від відбування покарання з іспитовим строком. Встановлено, що вказаний громадянин має неповнолітнього сина, на утримання якого за рішенням суду зобов’язаний сплачувати аліменти.

Однак, всупереч вимог ч. 2 ст. 51 Конституції України, ст.180 Сімейного кодексу України злісно ухилявся від встановлених рішенням суду платежів на утримання дитини, оскільки будучи працездатним, офіційно не працевлаштованим, за сприянням в офіційному працевлаштуванні в органи державної влади не звертався, іншої матеріальної допомоги на утримання своєї дитини не надавав, в результаті чого утворилась заборгованість по сплаті аліментів, що сукупно перевищує суму виплат за три місяці аліментних платежів в сумі понад 90,0 тис. грн.

Частина 2 статті 164 КК України, передбачає відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів особою, раніше судимою за цією статтею.

Отже, якщо засуджені особи не будуть вживати заходів до сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей, їх бездіяльність буде кваліфікуватись за ч. 2 ст. 164 КК України, санкція якої передбачає покарання у виді громадських робіт на строк від 120 до 240 годин, арешт на строк від трьох до шести місяців, або обмеження волі на строк від двох до трьох років.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.