Суспільне Медіа побувало у гостях в хлопця з Коростенщини, який в минулому році втратив обидві ноги під вагонами електропоїзда.
Попри відсутність ніг 17-річний Андрій Ковальчук з села Купеч Коростенського району завдяки тренувальним протезам їздить на велосипеді. Хлопець розповів кореспондентам, що майже рік тому він залишився без ніг, потрапивши під колеса електропотягу. Наразі хлопець потребує реабілітації. Він мріє ходити.
Єдиний опікун у Андрія Ковальчука – його батько, тому допомагають здійснити мрію юнака встати на ноги і займаються збором грошей на реабілітацію благодійники.
“Зараз Андрію необхідна підтримка у правильній постановці ноги для ходьби, – каже директор благодійного фонду “Єлеон” Ігор Москалик. – І для цього необхідно допомогти хлопцеві потрапити до Києва. Також необхідні гроші. 50 тисяч гривень – такий рахунок виставили для реабілітації у Києві, для того, щоб він міг встати на ноги – ходити на протезах”.
Біда з Андрієм Ковальчуком сталася 23 грудня 2020 року. Він їхав у Малин на навчання в електротязі.
“Пам’ятаю, що ми зупинилися на одній із станцій, – каже Андрій Ковальчук. – Останнє, що пам’ятаю – я стою біля дверей. Далі нічого не пам’ятаю. Прийшов до тями, коли лежав на дорозі. Спробував встати – не вийшло. Спочатку думав, що просто поламав ноги. Згодом все зрозумів. Почав телефонувати хлопцям. Ніхто не повірив, сказали, що я жартую. Зателефонував батькові”.
“Син зателефонував і попросив приїхати його забрати, – розповідає тато Андрія Іван Ковальчук. – Сказав, що лежить на залізничній дорозі без ніг. Він був на станції “Головки”. Я першим туди приїхав. Ще ні швидкої допомоги, ні поліції не було. Побачив роздавлені ноги сина. Андрій сказав, що вони замерзли у нього. Я весь одяг з себе зняв і укутав його, і тільки тоді медики приїхали. Лікарі сказали, що будуть відрізати обидві ноги. Андрій не занепав духом. Я занепав. Коли я приїхав до нього у лікарню, то він мене навпаки підтримував. Казав: “Що вже трапилося, то трапилося. Життя продовжується”. А згодом Андрій почав спортом займатися, підтягуватися”.
6 місяців тому Андрій Ковальчук почав займатися армреслінгом.
“Мені сказали, що є спорт для людей із інвалідністю, що я можу спробувати, – каже Андрій Ковальчук. – Спробував. Поринув в армспорт. Поїхав на змагання. Зайняв друге місце”.
Тренер Андрія Ковальчука Олександр Палеха розповів, що Андрій виборов 2 місце на чемпіонаті області з армспорту для людей з інвалідністю.
“Це свідчить про те, що у нього є гарні дані, гарний потенціал, – каже Олександр Палеха. – Дуже непогано він все засвоює. Перспективи дуже великі. І якщо у подальшому працюватиме так, як розпочав, то стане чемпіоном України”.
“Армспортом займатимуся і надалі, – каже Андрій Ковальчук. – Але моя найзаповітніша мрія – стати на ноги. На це потрібні гроші. Ми з батьком живемо вдвох і для нас це непідйомна сума”.