2 дитячих будинки сімейного типу створено у Коростенському районі

Про це повідомляє сайт Коростенської РДА.

Сьогодні в Коростенському районі, а саме в місті Коростені та в місті Олевську відбулось урочисте відкриття двох дитячих будинків сімейного типу.

В місті Коростені до родини Антонюк завітали голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк, голова Коростенської районної ради Юлія Гаєвська, голова Коростенської територіальної громади Володимир Москаленко, представники засобів масової інформації Житомирської області, Коростенського району та м. Коростень.

Варто відзначити, що на сьогоднішній день Коростенський район один із лідерів створення дитячих будинків сімейного типу в Житомирській області. Це результат впровадження реформи де інституалізації на рівні держави.

Сьогодні свій новий дім, материнську любов і підтримку в Коростені отримали шестеро дітей позбавлених батьківського піклування. Це стало можливим завдяки сприянню та підтримки районної влади жінці, яку сьогодні обіймають і лагідно називають матусею щасливі діти.

Ніна Антонюк, вчитель початкових класів Ходаківської СЗШ І-ІІ ступенів Коростенського району звернулась до служби у справах дітей Коростенської РДА з великим бажанням створити дитячий будинок сімейного типу. Жінка надала всі необхідні документи, у вересні 2020 року пройшла курси підготовки батьків-вихователів в Житомирському обласному центрі соціальних служб та отримала право на створення дитячого будинку сімейного типу.

На придбання житла для функціонування дитячого будинку сімейного типу з державного бюджету виділено субвенцію у сумі 1 877 930 грн. За рахунок вказаних коштів було придбано новий двоповерховий житловий будинок загальною площею 174,6 м2. Для створення комфортних умов проживання дітей, будинок було оснащено сучасними меблями та відповідними комунікаціями.

Розпорядженням голови Коростенської РДА Юрія Тарасюка у листопаді 2020 року було створено дитячий будинок сімейного типу на базі родини Ніни Антонюк, в який влаштовано на спільне проживання та виховання 6 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сьогодні перебуваючи в родині Ніни Антонюк голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко наголосив на тому, що забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні є одним з пріоритетних напрямків діяльності в області та на районному рівні.

«Ніщо не може замінити дітям батьківської любові і тепла. Ми дорослі маємо це розуміти і робити все аби дітям було добре, комфортно перебувати в родинах. Відкриття ДБСТ в Коростенському районі – це приклад справжньої співпраці районної влади і місцевого самоврядування», – сказав Віталій Бунечко.

В свою чергу голова Коростенської районної державної адміністрації запевнив, що районна влада і надалі підтримувати ці родини та надавати їм допомогу.

«Турбота про дітей є одним із пріоритетів державної політики. Головне щоб вони мали щасливу родину», – зазначив Юрій Тарасюк.

Далі очільник Житомирської області Віталій Бунечко спільно із т.в.о. начальника служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Наталія Помінчук, Лугинським міським головою Сергыэм Лисицьким та його заступником Юріэм Данюком відвідали прийомну сім’ю Дениса Петровича та Юлії Миколаївни Горпиничів з м. Олевськ, яка була створена на підставі розпорядження голови Олевської РДА від 26.02.2020 року № 42 «Про створення прийомної сім’ї Горпиничів та влаштування дитини на виховання і спільне  проживання». Раніше в родину вже було влаштовано одну дитину, позбавлену батьківського піклування.

Враховуючи бажання прийомних батьків Горпиничів створити дитячий будинок сімейного типу, розпорядженням голови Олевської РДА 21.12.2020р. створено дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сімї Горпиничів.

Олевська міська ради звернулася до Житомирською ОДА про виділення коштів для придбання житлового будинку для дитячого будинку сімейного типу, якою було виділено кошти в сумі 1960000 грн.

Житловий будинок загальної площі 217.7 кв.м, житлова площа 132.8 кв.м. Будинок складається з окремих кімнат для хлопчиків, дівчаток та спальня для батьків. Наявні 2 туалетні кімнати та кухня. Для ігор дітей є окреме приміщення. Будинок має автономне опалення та водопостачання. Біля будинку велика присадибна ділянка площею 0.22 га та альтанка. Віддаленість житлового будинку від інфраструктур міста: дитяча поліклініка – 1100 м.; центральна лікарня – 520 м.; Олевська гімназія – 1060 м.; будинок культури – 1380 м.; музична школа – 1330 м.; центр дитячої творчості – 2150 м.

Олевською міською радою проведена велика робота по обладнанню приміщення побутовою технікою, предметами першої необхідності, а саме: шафою-купе, пральною машиною, холодильником, плазмовим телевізором, 3 робочими столами та стільцями для дітей, 2 комп’ютерами в комплекті, 4 ліжками для дітей, столом кухонним та стільцями, пилососом. Надано матеріальну допомогу для придбання кухонного посуду, постільної білизни та предметів для особистої гігієни дітей. Сім’я забезпечена твердим паливом.

Сім’я взята під соціальний супровід КУ «Центр соціальних служб» Олевської міської ради, яким здійснено оформлення договорів на електро та газове постачання. Проводяться роботи по реєстрації за місцем проживання та влаштуванні дітей на навчання до Олевської гімназії. З 5 січня 2021 року в дитячий будинок сімейного типу влаштована дитина-сирота.

Всі родини отримали цінні подарунки, дітям привезли солодощі, відбулось традиційне чаювання та спілкування голови Житомирської ОДА з родинами.

Наталія Колєнова,

старший інспектор управління регіональної діяльності

Коростенської районної державної адміністрації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.