30 – річну жительку Ушомирської громади шахраї “розвели” на 100 тис.грн

Про черговий випадок шахрайства в інтернеті повідомляє пресслужба поліції Житомирської області. У соціальних мережах та месенджерах поширюються рекламні публікації про можливість заробітку дистанційно. А повідомлення зі спокусливими пропозиціями легких грошей надходять на мобільні з невідомих номерів. Шахраї пропонують чималий дохід за написання коментарів, відгуків, поширення повідомлень, перегляди відео та інше. Надалі пропонують вкладати власні кошти для отримання прибутку.

Днями до Коростенського райуправління поліції звернулась 30-річна жителька Ушомирської громади. Жінка розповіла, що напередодні в інтернеті знайшла оголошення про додатковий дохід. Її «дистанційна» полягала у вподабайках та позитивних коментарях. А для отримання ще більшого заробітку заявниці запропонували додаткові завдання, які потребували вкладень. У результаті жінка переказала близько 50000 гривень, очікуючи надприбутків. А за кілька днів, повіривши у такий «бізнес», вона переказала на рахунки невідомих ще 48000 гривень. Після цього спілкування з «роботодавцем» припинилося.

Нині дізнавачі райуправління в межах кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України встановлюють причетних осіб.

Водночас поліцейські інформують, якщо спілкування з незнайомцями має наступні етапи, будьте певні – на зв’язку шахраї:

  • повідомлення з однотипним текстом «Робота проста – вам потрібно оцінити та залишити відгук про наші ресторани, готелі, магазини. Ви можете заробити до 1500-3000 грн в день. Якщо хочете дізнатись більше, надсилайте +»;
  • в листуванні пропонують завантажити додаток чи перейти за посиланням;
  • випитують особисті дані, включаючи реквізити банківської картки;
  • пропонують переказати невелику суму для «бронювання» завдання;
  • для «підігріву інтересу» пропонують спочатку вкладати невеликі суми та дійсно повертають їх «з відсотками»;
  • отримавши від вас максимум, припиняють спілкування та блокують «електронний кабінет» чи «гаманець».

Тож будьте обачні та не дайте шахраям заволодіти вашими заощадженнями. Застережіть від подібного ваших близьких, розповівши їм прочитане.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.