7 фактів скоєння домашнього насильства зафіксовано у Коростенському районі поточного року

Домашнє насильство, на жаль, не дивина і для нашої Коростенщини. Про факти такого правопорушення повідомляє Коростенська окружна прокуратура.

Толерантність, безпека, доброзичливість, взаємоповага та взаємодопомога, вибудовані у законодавчому полі – за такими головними критеріями мають утверджуватися стосунки між людьми у суспільстві у цілому і в сім’ях зокрема.

Однак наразі спостерігаються дещо інші тенденції, пов’язані із виявленням таких негативних фактів, як домашнє насильство.

Відтак органами прокуратури цьогоріч серед основних пріоритетів діяльності визначено ще один – вжиття заходів з протидії домашньому насильству, забезпечення ефективного досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством.
Так, з початку року відділом поліції № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області виявлено сім фактів скоєння домашнього насильства, кваліфікованих як кримінальні злочини за ст. 126-1 КК України. За процесуального керівництва Коростенської окружної прокуратури три обвинувальні акти скеровано до суду.

При цьому за період 2020 року зареєстровано 23 кримінальних провадження за фактами домашнього насильства, з яких за результатами досудового розслідування 16 направлено до суду.

Овруцьким районним судом у 2020 та поточному періоді 2021 року розглянуто 17 кримінальних проваджень з ухваленням вироку.
За результатами судового розгляду осіб засуджено 13 осіб засуджено до відбування громадських робіт, 3 осіб звільнено від відбування покарання з іспитовим строком та 1 особу засуджено до 1 року 1 місяці позбавлення волі, з відбування покарання в місцях позбавлення волі.

Додатково. Відповідно до ст.126-1 КК України – домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Можуть застосовуватися такі додаткові заходи, як заборона перебування у місці спільного проживання, обмеження спілкування з дітьми, заборона наближення на визначену відстань, листування та телефонні переговори, а також зобов’язання пройти програму для кривдників.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.