9 травня в селі Михайлівка відбулось урочисте свято з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги

Ходою пам’яті розпочався ранок 9 травня в селі Михайлівка Коростенського району. З вінками та квітами пройшли учні, вчителі та жителі села від Михайлівської СЗШ до пам’ятного знаку полеглим у боях Другої світової війни, біля якого було проведено панахиду за загиблими.

«Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю історію людства війні – Другій світовій. Не згасне в пам’яті людській, не піде в небуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу, його перемога на фашизмом». Саме такими словами розпочали урочистості до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги у Михайлівському будинку культури ведучі заходу – Олександр Стужук і Олена Лебедівська.

І дійсно як можна забути ту страшну війну, яка залишила свій слід практично в кожній родині? Шлях до перемоги над фашистами тривав 1418 днів і коштував десятків мільйонів людських життів, стільки ж понівечених доль, закатованих, винищених у концтаборах, заморених голодом, відірваних від рідної землі.

Першим привітати односельчан в цей радісний, і водночас трагічний день, до слова було запрошено сільського голову с. Михайлівка – Миколу Кравця. В своїй промові він згадав важливі історичні дати пов’язані із життям села під час війни, нагадав імена героїв, жителів села, які полягли у боях за свою Батьківщину та привітав присутніх у залі – єдиного на сьогодні ветерана Великої Вітчизняної війни Івана Мусійовича Боровицького, вдів та дітей війни. Разом із секретарем сільської ради Світланою Костюшко подарували їм квіти та конверти із матеріальною допомогою. Хвилиною мовчання, покладанням квітів було вшановано всіх тих, хто не прийшов з війни, хто не дожив із нами до цього світлого дня.

Від імені народного депутата України Володимира Арешонкова звернулась до присутніх в залі жителька села Михайлівка, редактор сайту Коростень-інфо Наталія Колєнова. Вона привітала присутніх та побажала миру, добра та міцного здоров’я всім михайлівчанам. Від імені народного обранця ветерану Івану Боровицькому було передано вітальну листівку та святковий продуктовий набір.

Свято продовжилось виступами учнів Михайлівської школи (директор Сергій Макарчук), вихованців дитячого дошкільного навчального закладу «Сонечко» (завідувач Галина Юхименко, вихователь Тетяна Вітковська) та працівників будинку культури: художнього керівника – Олени Лебедівської та директора будинку культури Юлії Кравець.

Із завмиранням слухали глядачі пісні у виконанні Валентини Юхименко, Анастасії Бовсуновської, дуету Інни Павленко та Карини Дученко та ін. І не залишилось в залі жодного байдужого серця, жодної душі, яка б в цей радісний, і трагічний день не сумувала за тими, хто ціною власного життя виборов мир на нашій святій землі.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

апарату Коростенської райдержадміністрації.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.