Апеляційний суд визнав самочинним будівництво АЗС UPG у Житомирі

Про незаконне будівництво АЗС у Житомирі мережі заправок UPG коростенського бізнесмена Петренка повідомляє Суспільне Житомир.

Апеляційний суд Житомирської області визнав самочинним будівництво автозаправної станції на проспекті Незалежності у Житомирі. Окрім того, своїм рішенням колегія суддів зобов’язала власника АЗС знести заправку за власний рахунок. Відповідне рішення ухвалили під час засідання 24 травня. Про це Суспільному розповіла суддя апеляційного суду Житомирської області Тетяна Павицька.

За її словами, після кількох років судових засідань апеляційний суд Житомирської області скасував рішення Богунського районного суду Житомира, яким було відхилено вимогу місцевих жителів про знесення заправки.

“Привести земельну ділянку за адресою проспект Незалежності, 29 до попереднього стану шляхом демонтажу за власний рахунок самочинно збудованого автозаправного комплексу з пунктом сервісного обслуговування громадян”, – сказала Тетяна Павицька.

Микола Капусняк живе у багатоповерхівці, що знаходиться у півсотні метрів від заправки. Чоловік каже, що більшість часу вдома тримає вікна закритими, бо коли бензовози зливають паливо – у радіусі кількох сотень метрів у повітрі стоїть запах бензину та дизелю.

“Всі пари палива йдуть вниз, – каже Микола Капусняк. – Виходить так, що заправка знаходиться вище наших будинків, тобто будинки наші розташовані в низині і пари бензину осідають саме у нас у дворах – зараз пройти неможливо – спека і ще й сморід. Звичайно, що є запах, особливо, коли зливаються бензовози – сморід стоїть на весь район”.

Проти будівництва АЗС місцеві жителі протестували з 2017 року, щойно були озвучені плани про будівництво заправки. Попри численні акції протесту та звернення людей до суду щодо незаконності будівництва, наприкінці 2019 року були розпочаті роботи зі зведення автозаправного комплексу, а вже всередині 2020 заправка почала свою роботу.

“Там була зелена зона, яка захищала наш двір і будинок від шкідливих викидів з проспекту Незалежності, – розповідає житель мікрорайону Володимир Островський. – Зараз ці викиди прямо через заправку потрапляють у наші вікна і в наші легені, легені наших дітей. Все це відчувається, особливо, коли спека, то стає тяжко дихати, буває дуже сильний запах бензину, дуже сильний шум, коли в п’ять ранку їх цистерна починає зливати газ”.

Представник у суді жителів мікрорайону Максим Мелешко каже, що після відкриття виконавчого провадження про знесення заправки, місцеві жителі вимагатимуть якнайшвидшого її демонтажу.

“Вчорашнє (24 травня – ред.) рішення вже набуло законної сили, тобто воно вже діє, – каже Максим Мелешко. – Фактично вже з 25 травня їх робота на тому місці порушує чинне законодавство. Коли буде повний текст рішення суду, ми його їм, звісно, вручимо, це рішення є в реєстрі. Представники АЗС мали можливість приходити на засідання. Звісно, ми будемо приїздити туди і вони будуть зобов’язані виконати це рішення суду, так як за невиконання передбачена кримінальна відповідальність”.

Кореспонденти Суспільного намагалися зв’язатися з представниками компанії “Укрпалетсистем”, яка є власником цієї заправки, проте жоден із вказаних на офіційному сайті компанії телефонів центрального офісу у Коростені не відповідав. Отож направили інформаційний запит із проханням надати інформацію, яким чином компанія буде виконувати рішення суду та чи буде це рішення оскаржувати.

Довідково

  • До 1 жовтня 2019 року інвестору, який розпочав будівництво АЗС на проспекті Незалежності, 29 мали підшукати рівноцінну земельну ділянку, аби перенести будівництво.
  • У Житомирі люди перекривали дорогу через будівництво АЗС.
  • 24 жовтня 2019 року люди під адміністрацією протестували проти спорудження АЗС.
  • 11 листопада 2019 року будівництво АЗС відновили.
  • 12 листопада 2019 житомиряни звернулися до депутатів обласної ради з проханням зупинити будівництво АЗС.
  • 21 листопада місцеві жителі знову вийшли на протест.
  • Через будівництво АЗС у Житомирі люди знову прийшли до голови ОДА.
  • 25 листопада житомиряни знову перекривали рух автотранспорту.
  • 25 листопада 2019 року житомиряни перекриттям руху автотранспорту протестували проти будівництва АЗС.
  • 12 жовтня 2020 року у Житомирі засідання виконкому закінчилося штовханиною і викликом поліції.
  • 16 березня 2021 року у Житомирі протестувальники вимагали зупинити роботу заправки на проспекті Незалежності.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.