Арт-проект у Коростені – чи не єдиний шанс заявити про себе

Коростенці хочуть, аби  прошарок інтелігенції у місті міг виставляти творчі роботи на широкий загал. Такі прагнення талановитих людей підтримали в одній з громадських організацій Коростеня. Ще у далекому 2013 році у місті стартував проект “З Любов’ю в серці до краю мого”. Тоді містянам до уваги представили понад 500 унікальних робіт. Але ситуація в країні пригальмувала добрий початок справи на два роки.

{youtube}ZZSQndgZTGA{/youtube}

“У 2016 році я, як редактор сайту “Коростень-інфо”, і Юрій Виговський, як, як голова ГО “Древлянська громада” поспілкувалися, знайшли зал і вирішили відновити арт-проект, бо є багато талантів, яким є що показати, але вони не показують. Є у нас фестиваль дерунів і День міста. Все”, – каже співорганізатор виставки Наталя Колєнова.

Тепер місцеві митці записуються у чергу, щоб їм допомогли провести власну виставку. Відбувається це безкоштовно і доступно всім бажаючим.

“Щотижня ми змінюємо виставки. Всі роботи виконані з любов’ю до України. Тут були представлені картини всесвітньо відомої коростенки Катерини Лисової і роботи майстра сірникового мистецтва Віктора Шуляренка”, – каже Наталя.

Про Віктора Шуляренка ми розповімо у наступних сюжетах. Як і він, більшість творчих людей має змогу окрім виставки провести майстер-клас.

Долучаться до проекту у Коростені і територіальні громади.

“У районі є що показати. Я сам виходець з району, знаю, що у трудівників ще є старі речі. Я за 30 років у Коростені зрозумів: окрім навчальних закладів інтелігенції нема звідки виходити. Думаю, що ось це є кроком, аби інтелігенція була активніша у вирішенні питань міста і району”, – говорить Петро Васяк, відвідувач виставки арт-проекту, пенсіонер.

Щотижня у живописі, петриківському розписі, вишивці, бісерній філігранній роботі відвідувачі відкривають для себе нові імена коростенців.

“За відгуками, тут відкривають нових для себе людей. Мені приємно, як голові громадської організації, “розкривати” творчих людей. Ми сподіваємося, що перспективу візьме на себе у цьому і міська влада, і тоді будуть проекти відповідно у більш широкому форматі”, – каже Юрій Виговський, голова ГО “Древлянська громада”.

Школярі часто після уроків приходять у гості до громадської організації на виставку. Кажуть, здивувати тут є чим.

“Це розвиток культури, це корисно для людей, адже є ті, кому це подобається і це добре. Мені от подобається вишивка, у мене мама братику вишиває молодшому. Сам я не шию”, – каже Давід, учень 9-А класу 11 школи.

“Виставляються майстри безкоштовно, вхід вільний. Запрошуємо усіх коростенців, житомирян, гостей міста до нас”, – підсумовує Наталя Колєнова.

zhitomir.today 

Автор: Юлія Сінєльнікова

Відео: Віталій Яремчук 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.