Будівництво укриття для учнів ліцею №8 у Коростені знову відклали

Будівництво протирадіаційного укриття для учнів коростенського ліцею №8, яке мали розпочати у січні 2024 року, знову відклали. У міській раді пояснили: корегують проєкт будови.

Про це Суспільному розповів заступник Коростенського міського голови Олександр Синицький. За його словами, на початку року через внесені зміни у законодавство щодо порядку проведення тендерних торгів довелося змінювати забудовника.

“Ми хотіли, щоб забудовником було наше міське управління житлово-комунального господарства (УЖКГ). А відтак звернулися за наданням дозволу, проте нам відмовили. Сказали, що УЖКГ не відповідає інтересам замовника. Тобто виконавцем робіт або замовником будівництва укриття для учнів цього ліцею має бути відділ освіти. Це відповідно освітня структура, яка утримує ліцей. Ми виділили більше 36 мільйонів гривень, які заклали у міському бюджеті 2024 року. Наразі на будівництво укриття мають оголосити новий тендер. Раніше це зробити було не можливо, бо потрібно було спочатку корегувати проєкт”, — сказав посадовець.

Зі слів представниці батьківського комітету ліцею №8 Тетяни Дубинчук, будівництво укриття не розпочинають, бо проєкт будови не узгоджений.

“У січні 2024 року тендер відбувся, тож, мали б розпочатися роботи. Проте через зміни у законодавстві фірма-забудовник, яка виграла тендер, не отримала від уповноважених посадовців міськради дозвіл на початок будівництва. І знову все розпочалося з початку. План кошторисно-проєктної документації подали на корегування. Для цього із міського бюджету додатково виділили пів мільйона. Окрім цього, сам проєкт місту коштував 850 тисяч гривень. На одній із сесій міської ради виділили ще 36 мільйонів на будівництво цього укриття”, — розповіла Тетяна Дубинчук.

Через відсутність укриття учні ліцеї від початку повномасштабного російського вторгнення навчалися онлайн, а з вересня 2023 року заклад працює у три зміни у змішаному форматі: частина уроків очно, а частина — онлайн, — каже директорка навчального закладу Людмила Бондар.

“Майже 3 десятки учнів перейшли навчатися в інші навчальні заклади міста. Найбільша кількість дітей наразі навчається у міських ліцеях №6 та №7. Щоправда, коли з вересня 2023 року ми вийшли на навчання у змішаному форматі, то деякі учні повернулися до нашого закладу”, — сказала директорка ліцею.

З її слів, ліцей орендує підвальне приміщення, в якому облаштували укриття на 50 учнів.

“Укриття ми орендуємо у багатоповерховому будинку в ОСББ за 270 метрів від нашого ліцею. Це найпростіше укриття — підвал, який ми облаштували ще у серпні 2023 року, щоб організувати змішане навчання”, — розповіла Людмила Бондар.

Голова батьківського комітету ліцею №8 Олександр Бутрик сказав, що його двоє дітей навчаються у цьому ліцеї.

“Тривожною. Розумієте? Бувають інколи тривоги, і ми, батьки, переживаємо за своїх дітей. І самі діти наші переживають. На першому місці має бути безпека. Наші діти — це наше майбутнє. Діти відчувають, що нам тривожно і їм тривожно, адже не у всіх батьків є можливість забрати дітей зі школи під час повітряної тривоги”, — розповів Олександр Бутрик.

Що відомо про будівництво укриття в ліцеї №8 у Коростені

Як раніше повідомляло Суспільне, в Коростенському ліцеї №8 відсутнє укриття, через що майже 500 учнів навчаються онлайн. 19 квітня 2023 року батьки, вчителі та учні Коростенського ліцею прийшли на збори, де звернулися до влади міста, щоб прискорити будівництво укриття. Будівництво укриття розпочали у листопаді 2022 року і потім зупинили.

В травні 2023 року міська рада Коростеня подала заявку на отримання субвенції на будівництво укриття в міському ліцеї №8. Тоді Володимир Вигівський сказав, що якщо держава не дасть гроші на укриття для восьмого ліцею, то місто буде будувати своїми силами.

23 липня перший заступник Коростенського міського голови Володимир Вигівський під час прямого ефіру сказав, що проєкт на будівництво укриття в ліцеї №8 вже розробили. Після проходження експертизи будуть розпочаті тендерні процедури.

Дату початку будівництва укриття у коростенському ліцеї №8 змістили — укриття планують збудувати орієнтовно у грудні, а не до першого вересня, як це планувалося спочатку.

19 вересня у коментарі Суспільному в міськраді розповіли, що в ліцеї № 8 для дітей та працівників навчального закладу будуватимуть не стаціонарне, а модульне укриття, оскільки на будівництво стаціонарного укриття потрібно буде знайти ще 27 мільйонів гривень.

22 вересня на виробничій нараді Коростенського міського голови з його заступниками попередньо дійшли рішення будувати в ліцеї №8 стаціонарне протирадіаційне укриття замість модульного, як-то було вирішено до цього. Рішення про це мали прийняти на сесії 26 вересня.

11 жовтня заступник Коростенського міського голови Володимир Вигівський в коментарі Суспільному сказав, що на території ліцею №8 у Коростені побудують протирадіаційне укриття — підготували проєктно-кошторисну документацію.

На початку листопада стало відомо, що початок будівництва укриття на території ліцею №8 можуть перенести — не відбулися відкриті торги на виконання робіт, заплановані на жовтень. 13 листопада на відкритому аукціоні відбувся тендер, на якому визначали підрядника для будівництва укриття ліцею №8.

22 грудня на своєму сайті програма журналістських розслідувань “Наші гроші” написала, що протирадіаційне укриття для коростенського міського ліцею №8, на зведення якого виділили 34 мільйони гривень, збудують з бетоном і сталлю за завищеними цінами.

Управління житлово-комунального господарства Коростенської міськради 4 грудня 2023 року уклало угоду з переможцем тендеру ТОВ “Тетерів-Будпроект”. За 34 мільйони 440 тисяч гривень будівельна компанія до кінця 2024 року має збудувати укриття для міського ліцею №8. Згідно з тендерною документацією на сайті “Прозорро”, будівництво укриття мали розпочати у грудні 2023 року.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.