Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги інформує

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Коростенського місцевого центру Сергієнко О.В. 23 лютого взяла участь  у нараді – семінарі, який був проведений працівниками Коростенського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області з секретарями виконавчих комітетів Коростенського району Житомирської області, яких в районі – 30.

Було підведено підсумки роботи за 2017 рік, обговорено основні організаційні питання щодо спільної діяльності та більш детально ознайомлено посадових осіб з пілотними проектами Міністерства юстиції України, а саме : видача свідоцтв про народження в пологовому будинку з проведенням одночасної реєстрації місця проживання новонародженої дитини, реєстр апостилів, «Шлюб за добу». Учасників семінару проінформовано про фукціонування ВЕБ-порталу « Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану , он-лайн будинку юстиції.

Оксана Сергієнко ознайомила на семінарі посадових осіб з новелами законодавства, розповіла про старт проекту та основні його цілі та етапи. Довела до відома присутніх, що 07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей. Крім того, згаданими законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів права на БВПД. Тобто, отримати її відтепер можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.

А 06 лютого набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень, відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. В Україні відкрито доступ до Єдиного реєстру боржників аліментів. Інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито судове провадження по несплаті аліментів більше 3 місяців, потрапляє до цього реєстру.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри». Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

В роботі семінару брав участь керуючий справами виконкому Охрімчук А.В. та секретар керівника районної державної адміністрації Мушко І. Всім присутнім були надані інформаційні матеріали.

Оксана Сергієнко –

                                                                                                        начальник відділу правопросвітництва та

                                                                                         взаємодії з суб’єктами надання БППД

                                                                                           Коростенського МЦ з надання БВПД

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.