Чорнобильскі підвищені пенсії залишать, нові доплати будуть розраховуватися по новому

Як повідомляє Коростенська міська рада, 20 листопада відбулось засідання робочої групи представників Коростенської громади та району і онлайн участь представників Овруцької, Білокоровицької, Лугинської та Народицької громад, за ініціативи Народного депутата України Володимира Арешонкова, щодо питання нарахування доплат окремим категоріям громадян (Чорнобильцям) за рішеннями судів.

Було обговорено офіційну відповідь Міністра соціальної політики України Оксани Жолнович: «Відповідно, судові рішення щодо виплати доплат до пенсій непрацюючим пенсіонерам за проживання у відповідній зоні радіоактивного забруднення, що обчислюється виходячи з розміру мінімальної зарплати, які надходитимуть на виконання до органів Пенсійного фонду України після 1 січня 2024 року мають обчислюватися із показника 1600 гривень. Отже, призначені раніше розміри доплат до пенсій зменшенню не підлягають».

На дану відповідь, Володимир Арешонков, як координатор робочої групи, наголосив: «Така відповідь викликала як задоволення так і обурення в громадах, особливо негативних репостів в соціальних мережах. Тому виникла необхідність зібрати робочу групу і обговорити дане питання. Виходячи з відповіді, яку нам надала Міністерка необхідно провести виїзні засідання 2-х профільних комітетів Верховної Ради, і ми очікуємо, що ці засідання відбудуться до кінця поточного року. На засіданнях потрібно підняти та обговорити два важливих питання: питання соціальної справедливості – одні вже подали до суду і отримують доплати, інші не подавали і нічого не отримують та друге питання щодо відміни Чорнобильської зони».

До обговорення листа Міністра соціальної політики Оксани Жолнович активно долучились перший заступник голови Коростенської міської ради Володимир Вигівський та начальник відділу соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Дмитро Бовсуновський. В ході піднятих питань було вирішено направити листи до Міністерства юстиції України та Державну судову адміністрацію України для більш детального роз’яснення питання виплат доплат за рішенням суду пенсій непрацюючим пенсіонерам за проживання у відповідній зоні радіоактивного забруднення.

One comment

  1. Коли йдеш на пенсію, то перевіряють, щоб мешкали до 01.01.1993р. 3 роки. А як нараховувати пенсію, то ніхто нікого не перевіряв. Приїхали, прописалися у знайомих та отримали. Хіба це справедливо?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.