Covid-19 нікуди не зник – як справи з захворюванням у Коростені

Матеріал підготовлений журналістами Коростень Медіа.

Усі ми добре пам’ятаємо як розпочався 2020 рік. Тривожні новини про зростання захворювань на коронавірусну інфекцію різко заполонили інформаційний простір світу. В тому ж числі, звісно ж, була і Україна. Але, на превеликий жаль, це були не лише новини. Почалася епідемія, яка на довгі місяці в прямому сенсі «закрила» нас вдома. Окрім цього нас жахали цифри з кількістю тяжкохворих та загиблих від ковіду.

Нині, в умовах повномасштабної війни, covid-19 відійшов на другий план. Проте останнім часом лікарі починають бити на сполох, адже кількість хворих знову невпинно зростає. Про кількість хворих на Коростенщині та їх стан розповіла медичний директор з організації та управління якістю медичної допомоги Коростенського міського Центру ПМСД Наталія Василівна Михайлова.

– Кількість хворих, які захворіли і хворіють зараз на коронавірус, реально збільшилася, – повідомила лікарка.

В якому стані ці хворі зазвичай?
– Зазвичай це легкий перебіг. Але є і середній перебіг. Сімейні лікарі, педіатри та терапевти контролюють просто цих пацієнтів, щоб не виникало ускладнень. В разі ж виникнення ускладнення приймаються рішення в залежності від стану пацієнта.

Скільки людей в середньому звертаються з підозрою на ковід?
– За минулий тиждень зроблено 170 швидких тестів. Із них 81 позитивний, тобто з 170 у 81 пацієнта було виявлено ковід. Минулого понеділка (13 березня) було виявлено 25 осіб вперше хворих на ковід. Але це був понеділок. Потім протягом тижня в середньому виявляли десь 15 пацієнтів в день. Але так як в принципі у більшості пацієнтів легкий перебіг, пацієнт в середньому перебуває на лікарняному близько 10 днів, ми маємо зараз статистику таку: на амбулаторному лікуванні перебувають 98 пацієнтів. Люди хворіють, але вони швидко видужують. Тому в середньому десь 100 пацієнтів наразі ми лікуємо.

Більшість пацієнтів це все ж ті, хто хворіють вперше?
– Ні. Це ті люди, які невчасно зробили бустерну дозу вакцини. Якщо бустерна доза не робилася більше року, пацієнти вже приходять до нас з хворобою. Хто вчасно не зробив імунітет, напруга імунітету падає, захисту немає і людина хворіє.

Наскільки активно зараз люди вакцинуються?
– Я б хотіла, щоб активність була набагато більшою, тому що за тиждень ми зробили щеплення тільки 11 пацієнтам, і це перші дози, це невакцинованим взагалі. Зробили тільки 38 бустерних доз і лише 4 других.

Як зараз виглядає типовий пацієнт, хворий на covid-19?
– Це люди, яким треба лікарняний листок, середнього віку. Якщо звертаються пенсіонери, це вже перебіг ускладнений, або ж люди довго температурять, бо ж пенсіонери так просто не прийдуть.

Тож закликаємо усіх – не будьте байдужими до свого здоров’я та здоров’я оточуючих. Вдягайте маски, відвідуючи громадські місця та за найменших ознак хвороби звертайтеся до свого сімейного лікаря. Ми вже знаємо, чим може завершитися епідемія ковіду, тому давайте не допустимо її знову.

Анастасія КОПИШИНСЬКА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.