Деякі питання виплати державної соціальної допомоги

Урядом відповідно до Закону України від 02 червня 2020 року №646-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» 22 липня 2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» (далі – постанова №632).

Цією постановою затверджено:

1. Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, яким встановлено єдиний порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів соціальної допомоги  та житлових субсидій, які надаються залежно від доходу сім’ї.

Зокрема, при розрахунку доходу враховуватиметься розмір заробітної плати без податку на доходи фізичних осіб, житлова субсидія, грошові перекази з-за кордону.

Також чітко визначено види доходу, які не враховуються у сукупному доході сімей, а саме: не враховуватимуться державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, в сім’ях опікунів (піклувальників); державна соціальна допомога, яка виплачується з надбавкою на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А; виплати особам, які брали участь у проведенні операції об’єднаних сил, суми отриманих аліментів.

2. Нову редакцію Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким посилюється адресність надання державної соціальної допомоги. Основним принципом надання допомоги малозабезпеченим сім’ям визначено об’єктивність причин отримання низьких доходів або їх відсутності у непрацюючих працездатних членів. Передбачається впровадження мотиваційних заходів для тих одержувачів державної соціальної допомоги, які працевлаштувалися у період отримання допомоги. У разі працевлаштування таких осіб при черговому призначенні допомоги до сукупного доходу враховуватиметься лише 50% отриманого доходу, що створить умови поступового переходу від отримання допомоги до самозабезпечення; запроваджуються однакові адресні підходи при наданні державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям.

Крім того, удосконалено порядки надання окремих видів державної допомоги, зокрема тимчасової державної допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, а саме: визначення права на призначення тимчасової допомоги на підставі відомостей з Єдиного реєстру боржників про одного з батьків, який ухиляється від сплати аліментів; поновлення виплати допомоги багатодітним сім’ям на період канікул.

З липня 2020 року призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні-червні 2020 року, здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан.

Таким чином, згідно з роз’ясненнями Мінсоцполітики буде проведено перерахунок допомог, отриманих у березні-червні 2020 року без особистого звернення за нормами, які діяли до 01 липня 2020 року та проведено призначення зазначених допомог з 01 липня 2020 року за новими нормами.

Начальник управління соціальної політики

Коростенської районної державної адміністрації

Лілія СИТНІК

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.