Для Коростенщини виділили нові автомобілі швидкої допомоги і реанімобілі

14 червня, ще 45 сучасних автомобілів «швидкої допомоги» поповнили автопарк комунального некомерційного підприємства “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Житомирської обласної ради.

До передачі спеціалізованого автотранспорту долучилися голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, голова обласної ради Володимир Федоренко та народні депутати України від Житомирської області.

“Сьогодні громади Житомирської області отримають 45 нових автомобілів «швидкої допомоги».  Нові швидкі – це можливість надавати допомогу пацієнтам вчасно та не витрачати жодної дорогоцінної хвилини. Адже з 1 січня в Україні змінилися нормативи доїзду екстреної допомоги: 10 хвилин у критичних випадках і 20 хвилин – в екстрених.  Оновлення автопарку центрів екстреної допомоги є особливо важливим в умовах пандемії коронавірусу. Тому нові автомобілі – це, передусім, врятовані життя людей”, — наголосив Віталій Бунечко.

Голова Житомирської облдержадміністрації також зауважив, що упродовж 2020-2021 років вдалося здійснити найбільш масштабне придбання автомобілів екстреної медичної допомоги.

“Оновлення парку швидких є частиною ініціатив Президента України Володимира Зеленського з розвитку медичної системи нашої країни. Завдяки програмі Президента “Велике будівництво” ми бачимо, як одна за одною на Житомирщині відкриваються нові сільські амбулаторії, спостерігаємо якісні зміни у приймальних відділеннях опорних лікарень, нарешті ведемо до завершення багаторічні проєкти реконструкції обласної лікарні імені О.Ф. Гербачевського та онкологічного диспансера, а також розпочали роботи зі створення дитячого інфекційного відділення“, – додав Віталій Бунечко.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА, 20 спеціалізованих автомобілів «швидкої допомоги» класу В Сітроєн-Джампер придбані підприємством за кошти Національної служби здоров’я України для бригад екстреної медичної допомоги Бердичівського, Житомирського, Коростенського та Новоград-Волинського районів області.

11 спеціалізаваних автомобілів «швидкої допомоги» класу С (реанімобіль) надійшли до КНП відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2021 року № 504 «Про розподіл спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичної допомоги типів В і С для забезпечення центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, закупленого за кошти Державного бюджету України на 2020 рік» для бригад екстреної медичної допомоги/підстанцій у містах Житомир (три), Бердичів (два), Коростень (два), Новоград-Волинський (два), Малин (один) та Житомирського району (один).

Також згідно із зазначеним наказом придбано 14 спеціалізованих автомобілів «швидкої допомоги» класу В, зокрема:

автомобіль Рено-Мастер для центральної підстанції у м. Житомирі (всього 4);

автомобілі Сітроєн-Джампер (всього 10) для:

– підстанції м. Коростеня (три);

– підстанції м. Новограда-Волинського (три);

– підстанції у м.Бердичеві (три);

– ВПТБ бригад ЕМД с.Бараші Новоград-Волинського району (один).

Загальна вартість придбаних автомобілів складає понад 80 мільйонів гривень. Швидкі обладнані необхідними засобами надання екстреної допомоги.

Протягом 2020 року автопарк обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф поповнився вже 20 новими швидкими класу В Сітроєн-Джампер, які були придбані за кошти Національної служби здоров’я України.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.