Відключення світла внаслідок російських обстрілів та відповідно дефіцит електроенергії може торкнутися і об’єктів критичної інфраструктури. А відтак енергетики Житомирщини звертаються до керівників підприємств та установ запасатися генераторами та іншими альтернативні джерелами електроенергії.
Про те, що погодинні відключення від електроенергії в області будуть і вже найближчим часом, і вони, ймовірно, також стосуватимуться об’єктів критично важливої інфраструктури, зокрема, і лікарень, розповів Суспільному голова правління АТ “Житомиробленерго” Олексій Шекета. За його словами, однією із причин таких можливих відключень світла є потреба у ремонті генеруючих потужностей, а також підготовка до зимового періоду.
“На жаль, починаючи із липня дефіцит електроенергії відчуватиметься гостріше. Обмеження швидше за все торкнуться і підприємств критичної інфраструктури, зокрема, і лікарень. Складнішою ситуацію очікують восени та взимку. А відтак ми звернулися до головних лікарів області, аби вони ще раз переглянули стан генераторів, пристроїв або станцій, які вироблятимуть альтернативну енергію. Щоб у випадку аварійних ситуацій, а вони можуть траплятися, бо ми продовжуємо жити в умовах війни, — не сталося нічого непередбачуваного”, — сказав Олексій Шекета.
Яка ситуація із готовністю до ймовірних блекаутів, Коростенській центральній міській лікарні, — дізнавалося Суспільне Медіа.
За словами керівника Коростенської ЦМЛ Сергія Ковердуна, до роботи закладу в умовах можливих блекаутів тут почали готувалися ще з перших днів повномасштабного російського вторгнення.
“Коли почалася війна, і почалися обстріли, зокрема, Коростеня, Овруча, ми зрозуміли, що потрібно максимально готуватися для того, аби запобігти непередбаченим ситуаціям і безперебійно надавати нашим пацієнтам невідкладну медичну допомогу. Рік тому ми запустили генератор на 450 кіловат, який у разі відключень генерував енергію на всю лікарню. Проте він був занадто затратним для нас, тож, ми придбали більш бюджетні генератори і встановили їх біля кожного відділення як додаткові. А відтак до тривалих ймовірних відключень, які були під час минулих зим, повністю готові”, — розповів Сергій Ковердун.
Раніше Суспільне із посиланням на голову правління АТ “Житомиробленерго” розповідало, що у Житомирській області дефіцит електроенергії складає 50%. Найскладніша ситуація у Звягелі та Бердичеві. Взимку енергетики прогнозують погіршення ситуації — відключення електроенергії можуть тривати до 12 годин поспіль.