Дрон BAYRAKTAR TB2 веде спостереження поблизу Коростеня

Ударно-розвідувальний БПЛА Bayraktar TB2 зранку 15 січня виконує патрулювання на півночі України. Дрон ще вночі стартував з військового аеродрому у Чугуєві та на момент публікації матеріалу перебував північніше Коростеня Житомирської області.

Про це говорять відкриті дані сервісу Flightradar24, які демонструють дані з транспондера дрона. Про те що мова йде саме про Bayraktar TB2 говорить характерний профіль польоту – висота близько 5,5 км та швидкість близько 200 км/год. А також характерний “позивний” з набору цифр, які вже були помічені саме за цими БПЛА.

З огляду на відкриті дані, можливо зробити декілька вкрай позитивних висновків. По-перше, ЗСУ розгорнули мережу наземних станцій, які дозволяють оперувати Bayraktar TB2 у північних регіонах України.

По-друге, розгорнули наземну інфраструктуру для цих дронів на додаткових аеродромах. До цього, Bayraktar TB2 злітали (враховуючи відкриті джерела) лише з аеродромів у Старокостянтинові та Миколаєві.

Судячи з усього, Bayraktar TB2 виконує одночасно декілька задач: відпрацювання контролю північного кордону України та, скоріш за все, бере участь у масштабних оборонних навчаннях ЗСУ “Заметіль-2022”. Тим паче, що його участь у цих маневрах була додатково анонсована міністром оборони України Олексієм Рєзніковим.

Нагадаємо, що Bayraktar TB2 оснащений потужною оптико-тепловізійною прицільною станцією, яка здатна розрізнити ворожу техніку на дальностях у десятки кілометрів, визначати її координати та у режимі онлайн передавати на засоби ураження.

Зазначимо, що сервіс Flightradar24 збирає виключно публічні дані, які передає сам літальний апарат. Водночас військові повітряні об’єкти можуть не вмикати транспондер взагалі, або вимкнути його під час польоту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.