Екскурсії до рятувальної служби допоможуть провести безпечні літні канікули

Ось і наступили такі довгоочікувані для кожного школяра – літні канікули, три чудових місяці, які можна провести, як заманеться. Можна щодня зустрічатися з друзями, читати будь-які книжки, слухати улюблену музику, подорожувати. А ще це купання у ставку та в річці, а якщо пощастить, то і в морі, розпалювання багаття, прогулянки лісом тощо. І тут дуже важливо притримуватись правил безпеки.

В перший тиждень канікул вже традиційно свої двері для школярів відкрила «Служба порятунку». Приємно рятівникам, що цього року до учнів міста активно долучились і діти з Коростенського району. Так, 30 травня до них завітали учні першого та другого класів з села Ходаки.

Спілкуюсь з начальником Коростенського міськрайонного відділу управління ДСНС України в Житомирській області Сергієм Рудзиком.

– Сергій Болиславович, розкажіть будь ласка, що сьогодні проходить у вашому відділі, чому так багато дітей?

– Вже традиційно, коли починаються літні канікули в школах у нас у відділені пожежно-рятувальної служби починаються екскурсії. Дуже приємно, що до них долучились діти з Коростенського району. Дітям дуже цікаво, адже ми повністю проводимо їх по всім нашим службовим приміщенням куди стікається інформація про події та ситуації, що виникають на території міста і району. Ми розповідаємо хто займається обробкою інформації, які приймаються рішення, демонструємо пожежно-рятувальну техніку, її оснащення, рятувальні засоби, засоби порятунку на воді, механізовані, електроінструменти, які використовуються при дорожньо-транспортних пригодах, при різних руйнівних операціях, при обвалах, буревіях тощо.

– Чому ви робите такий акцент саме на дітей?

– Ми прекрасно знаємо, що саме дитячий розум сьогодні спроможний сприймати ту всю інформацію і, як фахівці своєї рятувальної справи, ми намагаємося через дітей, через їх розум і світогляд довести правила поведінки на воді і в лісі, на вулиці і вдома, якщо виявили якісь вибухонебезпечні предмети, що дуже часто зараз трапляється, що потрібно робити дорослим.

– Скільки шкіл за перші два дні канікул вже побували у вас на екскурсіях?

– 29 травня у нас в гостях побували учні з 4 шкіл. Сьогодні, 30 травня, станом на 11-ту годину ще сім. Також сьогодні ще планується провести екскурсії для семи шкіл. На тиждень у нас планується ще багато зустрічей. Нам постійно дзвонять, питають коли можна прийти.

– З Коростенського району до вас сьогодні завітали учні Ходаківської школи. Чи дзвонили і запитували ще якісь районні викладачі, батьки про екскурсію?

– Так, давно просяться до нас учні з Михайлівської школи. Чекаємо на них. Ми раді бачити й інші школи району у себе. Ми відкриті до дитячих сердець.

– Хто проводить екскурсії?

Проводять наші фахівці, спеціалісти, керівництво підрозділів, начальники чергових караулів. Всі вони закінчили відповідні навчальні заклади, знаємо як розказати, подати інформацію дітям в доступній для них формі.

– Чи не заважають екскурсії роботі, відпочинку рятувальників?

Ні. В будь якій складній ситуації, яка виникає, наші фахівці адекватно відреагують і забезпечать виїзд пожежно-рятувальної техніки по місцю події.

– Щоб ви хотіли від служби порятунку побажати дітям та їх батькам напередодні Дня захисту дітей?

Захист дітей, захист їх здоров’я насамперед залежить від дорослих. Тому я хочу побажати в першу чергу дорослим, щоб вони були уважні, обережні, щоб ми самі виконували правила безпеки і навчали цьому своїх дітей. Закликаю зайвий раз нагадати дітям правила безпеки. Бо наша безпека у наших руках. А дітям бажаю зростати здоровими, щасливими та гарно провести літні канікули.

Нагадаємо, що з 29 травня по 14 червня 2017 року в ЗНЗ району будуть функціонувати 10 пришкільних таборів, в яких будуть знаходитись – 402 дітей та 21 мовний табір, які відвідають 403 дітей. Рятувальники Коростенського міськрайонного відділу управління ДСНС України в Житомирській області запрошують їх до себе аби вкотре нагати про правила безпечної поведінки та відпочинку у літній період.

Наталія Колєнова,

старший інспектор відділу інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату Коростенської РДА.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.